Żurek zaniedbał “wjazd” od strony Częstochowy

Pamiętacie jak wyglądały Konopiska w 2014 roku? Od Częstochowy jak się wjeżdżało do Konopisk to aż chciało się wjechać do centrum. Wszędzie kwiaty, “obcych” witały przede wszystkim róże. Jak ten teren wygląda po czterech latach rządów Wójta Jerzego Żurka? Zobaczcie sami.

Chyba komentarz jest zbędny.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

21 odpowiedzi na “Żurek zaniedbał “wjazd” od strony Częstochowy”

 1. tiks24 pisze:

  Większej “wiochy” jak te róże to nie widziałem( a sporo jeżdżę po Polsce i Europie) Jeśli p.Socha już coś zamierzał, to mógł zrobić barierki w typie takich jak na Sabinowskiej + jakieś zimozielone niskopienne krzewy. No, ale co ja się tam znam…

  11
  10
  • Reda pisze:

   Większego nieogarniętego nawiedzonego palanta nie znajdziemy jak ty ze swoimi pseudo madrościami. Najlepiej to niech walają sie smieci, brud i to będzie twój klimat obecnych Konopisk. Jedyny w swoim rodzaju palant , który krytykuje kwiaty i ich piekno. Człowieku syf to ty masz ale w swojej pacynie. Razem z wójtem należałoby was na nauki posłac do stron , gdzie spotyka sie piękną archtekturę form zieleni. Nie sadziłem ze mamy tak ograniczonych ludzi w gminie !

   10
   6
  • Tiks24 pisze:

   Hehe @reda. To przyjdź do mnie na posesję, akurat jestesmy miłośnikami ogrodów i architektury ogrodowej. Róże sa ok ale nie w ciagu komunikacyjnym. Nie myl gustu z disco polo ktore było. Fakt obecny wojt nie dba o te róże ale tu nie o tym mowa. P.s. ja nikogo nie obrazalem. Twoj ” wpis” świadczy o twoim poziomie kultury a bardziej jej braku.

   9
   5
 2. mark77 pisze:

  Gmina Poczesna to dopiero wiocha w porównaniu do Konopisk

  8
  0
 3. Lokalny pisze:

  Róże generowały ogromne koszty utrzymania (chociażby podlewanie przez straż). Nie wspominając już o tym, że były rozkradane i należało uzupełniać brakujące sztuki… Rzeczywiście jakieś krzewiki tam zasadzić i wystarczy. Albo trawkę. :)

  16
  4
  • Cichy pisze:

   Lokalny, krzewiki też potrzebują podlewania i przycinania, a trawka koszenia. Wszystko wymaga pracy i dbałości. Tylko chwasty rosną same, co też nam Żurek zafundował. “piękna” wizytówka Konopisk, zaprawdę!

   8
   7
 4. Jodła pisze:

  tiks24 masz rację większej wiochy nie widzialem te róże to porażka wystarczylo zasiać trawkę i zamontować barierki tak jak na Sabinowskiej.

  8
  7
 5. mieszkaniec pisze:

  Syf, kiła i mogiła to obecny wizerunek naszej gminy. Centrum gminy kiedys pieknie rozwijało się . Za obecnej władzy wszystko cofa się, brak wizji dla naszej gminy. Jedynie co robią to imprezki z osmiorniczkami . Szkoda tego czasu co zmarnował obecny wójt , żadnych pieniędzy nie pozyskał. Robi tylko to co jeszcze pozostało po porzednim wójcie. Tragedia !

  12
  4
 6. GOŚĆ pisze:

  To dlaczego obecnie w to miejsce nie ma nowego pomysłu na inny wizerunek ul Częstochowskiej,można było wymienić ziemię i sadzić kwiaty jednoroczne .Pięknie jest w Boronowie ,rosną tam śmierdziuszki .Przejeżdżając z Konopisk do Blachowni widzę piękne kwiaty na Kopalni .

  11
  3
 7. gość pisze:

  A obecny Wójt nie mógł zasadzić innych kwiatów ? albo zrobić jakiś swój pomysł ? najlepiej dostać w spadku i jeszcze o to nie dbać .

  10
  3
 8. Parafianin pisze:

  Jak by nie zrobił, będzie źle. Teraz jest pusto, wójt nie dba. Byłyby jakieś kwiaty, czy inne elementy ozdobne, to byłoby, że za duże koszty. Panu redaktorowi z sąsiedniej gminy nie sposób dogodzić.

  11
  6
  • Piki pisze:

   Redaktorzyna pisał w Blachowni ze burmistrz wydaje 50 tys na kwiaty.

   Więc gdyby wójt zrobił u nas kwiaty napisał by pewnie podobny „artykuł”

   8
   7
 9. Mieszkaniec pisze:

  Czego się spodziewać. Brak smaku i gustu i estetyki widać. Nikt nie jest ślepy. włodarz i jego asystent komendant zacierają ręce i przygotowują nas na najbliższe 5lat. Hura. Nie ma i nic nie będzie. Za to kaska dla nich będzie. Ręce opadają. Ludzie zacznijcie myśleć albo przyzwyczajcie się. Mgła spowija wasze oczy. Szkoda zbędnych rozważań. Wybraliscie najlepszego kandydata to macie.

  10
  3
 10. Wyborca pisze:

  kwiaty ładnie wyglądały teraz jest syf

  9
  4
 11. zosia pisze:

  Nie tylko ul. Częstochowska i rosnące co kilkadziesiąt metrów krzaki róż ale równiez samo centrum , suche drzewa na placu golgoty urody nie daja. Jak gospodarz dziad to i wokół wszystko dziadostwo , chłopa ,baby brak!!!!!
  NIGDY WIĘCEJ TAKIEGO SŁABEGO GOSPODARZA.
  Dla Nieudacznika liczą się tylko wpływy co miesiąc na konto!!

  9
  4
  • Cichy pisze:

   no, teraz jeszcze podlizuje się po kolei wszystkim środowiskom kupując naiwnych głosy w wyborach. Aleksandria miała głosować przeciw absolutorium kupił ich jak Judasza za 30 srebrników drogą, Kopalnie remontem, i tak po kolei. a całe trzy lata ‘pierdział w stołek”. Konopiska straciły na swojej opinii, straciły finansowo, nikt tego jąkały nie poważa. Ale i rada, co pozwala mu na to też jest winna. Będziemy pamiętać przy głosowaniu. Nie dajcie się kupić!

   8
   5
 12. realista pisze:

  Gmina dąży osiągnięcia dna! Za obecnego wójta nic dobrego w gminie nie ma. Skarbniczka wali błąd za błedem , radni co sesję poprawiają uchwały. Inwestycji co pies napłakał, jedynie co wójt Socha pozostawił do realizacji. W promocji o zgrozo nic się nie dzieje. Kalina Podła razem z nieudacznikiem nawet koszulek z logo gminy na Świeto Konopisk nie zrobili. Święto najgorsze z dotychczasowych, podczas których nieudacznika wygwizdali mieszkańcy jak zaczął chwalić się inwestycjami!! Wjazd do centrum Konopisk wygląda gorzej jak do obory w dobrym gospodarstwie ( mamy wzorowe gospodarstwo bydła na gminie , gdzie od kwiatów nie mozna oderwać oczów.). Za chwilę do gminy zjadą delegacje na Dozynki Powiatowe i nieudacznik będzie w tym syfie dostojnych gości podejmował.W wydanym brukowcu jak za komuny piszą że gmina mlekiem i miodem płynąca. Konopiska obecnie niczym się nie różnią od tych za komuny. Nieudacznik przez całe 4 lata nic dobrego nie zrobił. Przypisuje sobie sukces finansowy, ale zapomniał że są to zwroty kasy z inwestycji które prowadził Wójt Socha. Jedyne co może sobie zaliczyc to 200 tys. zł wyciągnąl na pensje z kasy podatników. I cały czas dba tylko o wpływy wysokiej pensji na własne konto. Z takim nieudacznikiem gmina nic nie ma ciekawego do pokazania. Quo vadis Konopiska!!!

  12
  5
 13. Amelia pisze:

  Nie jestem z Konopisk Mieszkam w Cze-wie ale czasem bywałam w waszej Gminie bo zawsze było dużo plakatów na mieście z informacją o imprezach, powiem tak kiedyś jak wjeżdżało się od strony Częstochowy kwitły róże kilka razy widziałam ludzi którzy coś przy nich robili pewnie byli to pracownicy interwencyjni zatrudnieni z UG tak myślę chyba że to mieszkańcy. Teraz to tragedia nic tam nie rośnie Łyso jak na Marsie .Na pająku dużo się nie zmieniło
  od kilku lat,powstał pomost Wow. Imprezy byłam na Krawczyku,Maryli Rodowicz,Czerwonych ,Gitarach,Ś.p Z. Wodeckim, Lato na maxxa było też u was fakt nie było dużo osób bo pogoda była kiepska ale reklamy były na całej Cz-wie.W wakacje na pająku była otwarta budka z piwem i w sobotę czy w piątek była scena i ktoś śpiewał lub puszczał muzykę fajnie tak nad wodą coś się działo . Nie wiem czy teraz jest też tak bo nic nie pisze nigdzie.Jak już chyba mieliście nowego Wójta to byłam raz na Eneju od tamtej pory nic ciekawego się nie działo i w rankingach Rzeczpospolitej też już na pierwszym chyba jako Gmina nie jesteście?Czy się mylę?

  10
  8
  • Cichy pisze:

   niestety masz rację! Nic się nie dzieje. Trzy lata to w ogóle był zastój. Teraz to chociaż pozoruje jakieś inwestycje co skapały od poprzednika albo zaciąga kredyt za kredytem żeby kupić głosy wyborców. Najbardziej smutne jest jednak to, że niektórym mieszkańcom widać się to podoba (co? nie wiem) i popierają obecnego wójta i radę.Jak już tu napisano za garść srebrników się sprzedadzą. Czy nasza gmina jeszcze kiedyś wróci na pierwsze miejsca? Chyba nie, bo Żurek zostawi tylko długi…

   6
   3
 14. z gminy pisze:

  Konopiska z miesiąca na miesiąc tracą na atrakcyjności. W minionych latach Konopiska najlepiej rozwijały sie w rejonie Częstochowy. Było dużo imprez o zasięgu ogólnopolskim: zawody baloniarskie, triathlon, wyscigi kolarskie, występy gwiazd Polskiej Estrady, itd., a obecnie pozostaly istne pustki. Do Olsztyna trzeba jechać aby zobaczyć balony, do Blachowni aby zobaczyć triathlon, na Jurę aby podziwiać wyścigi kolarzy. Gmina Konopiska robi się prawdziwą wiochą. Wójt Socha pozostawił dla następcy zabezpieczenie finansowe na odbudowę dróg, co obecnie z tego korzysta Żurek. Jedynie z czego obecnie słynie gmina i jest w czołówce gmin to najwyższe wynagrodzenie wójta , które sobie wypłacił zaraz na początku swojej kadencji i wynosiło 200 tyś. złotych.

  9
  6
 15. zosia pisze:

  Widać, że nieudacznik się obudził i po fali krytyki cos drgneło w pasie drogi gdzie kiedyś rosły piekne róże. Widać ,że ten chłopina ma jeden cel , aby więcej na koncie przybywało. Dla niego gmina jest tylko do dojenia.

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).