Żurek żądał od Sochy 10 000 zł. Socha nie zapłaci ani złotówki!

W piątek przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbył się pierwszy w gminie Konopiska proces wyborczy. Wójt Jerzy Żurek pozwał kandydata na Wójta – Jerzego Sochę. Przedmiotem rozprawy była informacja zawarta w ulotce KWW Doświadczenie i młodość o pozyskanych dla gminy 104 milionach złotych za kadencji Sochy.

Z przyczyn formalnych czy merytorycznych proces ten nie powinien być w ogóle rozpatrywany. Nie dość, że Żurek występował tam jako Wójt, to pozwał nie KWW Doświadczenie i młodość, tylko kandydata tego komitetu. Żurek żądał przepadku ulotek z tą informacją, wpłacenia 10 000 zł na fundację oraz publikacji oświadczenia na mojej stronie.

Niestety, Żurek grubo się przeliczył. Sąd wydał postanowienie, w którym w całości oddalił kwestię przepadku ulotek oraz wpłaty 10 000 zł na fundację. Sąd zauważył, że właścicielem ulotek nie mógł być Socha, należały one do KWW Doświadczenie i młodość. Mimo to, Socha miałby napisać na mojej stronie, że to nie on pozyskał 104 miliony złotych. Nie zgadza się to z informacjami z Polskiej Agencji Prasowej, która stworzyła ranking projektów unijnych za lata 2007-2013, który potwierdził jedno. W gminie Konopiska w tych latach, gdy Wójtem był Jerzy Socha, zainwestowano aż 104 033 502,53 zł (źródło TUTAJ).

Jedno jest pewne. Sprawa trafi do wyższej instancji, mam nadzieję, że jeszcze przed pierwszą turą wyborów wszyscy dowiemy się prawdy.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Samorząd PAP

 Kategorie:

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).