Żurek odebrał promesę Sochy

W poniedziałek w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie z rąk wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W spotkaniu tym wziął udział Wójt Gminy Konopiska – Jerzy Żurek.

Promesy dotacyjne wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji trafiły do 16 gmin (Istebna, Jeleśnia, Konopiska, Koziegłowy, Kuźnia Raciborska, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Skoczów, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Wisła i Żarki) i 7 powiatów (bielski, częstochowski, kłobucki, myszkowski, pszczyński, zawierciański i żywiecki).

Konopiska otrzymały promesę w wysokości 650 000 zł, która zostanie przeznaczona na przebudowę zniszczonej przez powódź w 2010 r. drogi gminnej 628051 S ul. Źródlana w Konopiskach. Wniosek o promesę do MSWiA w 2010 roku złożył były Wójt Jerzy Socha.

W ubiegłym roku przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z województwa śląskiego przekazano promesy o łącznej wartości blisko 50 mln zł na realizację 97 zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W 2016 roku wysokość dotacji wyniosła ponad 47 mln zł i objęła 145 zadań.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

20 odpowiedzi na “Żurek odebrał promesę Sochy”

 1. jan pisze:

  A ile gmin nie dostało tych promes to tyle lat i nie dali Sosze a teraz Zurkowi sie udało widocznie nie miał wsparcia bo złozyc kazdy moze a otrzymuja nieliczni za 10 lat jak bedzie jaka promesa to tez Sochy smiechu warte

  11
  15
  • trzeźwa morda pisze:

   i jak widać jaś się nie nauczył to i Jan pisze głupoty. Byle na Sochę!!! A gdyby Pan Socha nie składał tych wniosków to Żurek dziś odbierałby g….o. Padało już wiele razy pytanie na tym forum: ILE PIENIĘDZY POZYSKAŁ ŻUREK Z UNII ?! On jako wójt, nie to co dostał “W SPADKU” PO POPRZEDNIKU TYLKO SAM. NO?ILE?
   Bo wójt Socha ponad 104 miliony…i dawno już wójtem nie jest, a pieniążki z Jego pracy ciągle spływają do gminy…

   15
   9
 2. ja pisze:

  A pan Pawel Gąsiorski to nich sie swoja miejscowoscia zainteresuje nie wszystkim na okolo a u siebie ma syf

  21
  13
 3. Wyborca pisze:

  Dlatego nie chwali się promesą

  15
  0
 4. Kropeczka pisze:

  trzeźwa morda – nie tylko z Unii, ile w ogóle załatwił kasy dla gminy, bo to i z powodziówek właśnie i wfosiu i innych polskich! i na drogi do pola i na ścieżki rowerowe i inne, nie same unijne. Może Pan Redaktor wie ile?

  14
  3
 5. Jodla pisze:

  Nie liczy się przeszłość liczy się teraźniejszość.BRAWO PANIE ŻUREK.

  9
  17
  • Sosna pisze:

   Za co brawo? Bo nie rozumiem skoro wniosek był złożony w 2010. Za odebranie czegoś co ktoś inny załatwił. Gratuluję inteligencji.

   14
   8
  • Paweł Nowak pisze:

   bo żurek potrafi tylko cudze dofinansowania odbierać

   14
   6
  • Malutki pisze:

   nie liczy się przeszłość?! to czego ten TW Agent z hutek o stu nickach wciąż się czepia przeszłości?ale tylko w jedną stronę oczywiście? Żeby poprzednicy nie załatwili w przeszłości to by Żurek nie odbierał promesy ani innych pieniędzy co mu załatwili w przeszłości ! Mentalność Kalego?! jak widać tak.

   8
   2
 6. Jodla pisze:

  Nie ważne kto złożył ważne kto odebrał.Haha????

  8
  14
  • Mieszkaniec pisze:

   Socha zostawił następcy solidnie przygotowany protokół szkód drog gminnych
   wyrządzonych przez powodzie, opiewający na szkody jakie poniosła gmina w wysokości ponad 10 milionów złotych! Co roku gmina z tego tytułu dostaje od wojewody kasę na remonty dróg. Z tego zapisu szkód drogowych wyremontowane zostały między innymi droga w Jamkach, Kowalach, most w i drogi w Aleksandrii, droga w Wąsoszu za rzeką, droga w Rekszowice, w Hutkach oraz droga Hutki -Rekszowice. Prokolol szkód drogowych do końca nie jest zrealizowany! I tak co roku gmina ma możliwość otrzymania kasy od wojewody na remont drogi gminnej! Teraz jest remont drogi na Piłę, ul. Źródlanej!
   Gdyby Socha nie zadbał o remonty dróg, to Żurek mógłby sobie tylko pomarzyć i palcem pogrzebać w ciemnej dziurze!!!
   Pozostawił następcy możliwość dalszych remontów dróg!
   A co pozostawi Żurek swoim następcom?
   Jedno jest pewne ,że dług z zaciągniętych w tym roku kredytów na ok. 10 milionów złotych na rzeczy mało istotne , np. budowa w centrum Konopisk domu z desek na schadzki !!!!

   12
   9
  • Cyc pisze:

   Górniak vel Mieszkaniec ciemnoty nie wciskaj. Jak można złożyć w 2010 i odebrać 8 lat później. To znaczy że Socha był nieskuteczny.

   8
   11
 7. Jodla pisze:

  A może Socha jeszcze Lipy na Lipowej zasadził.??

  9
  11
 8. Malutki pisze:

  a Cyc i tak swoje głupoty pisze! białe jest czarne i już. Bardziej durnego pismaka trudno znaleźć na jakimś forum. Jak to zero patrzy sobie w gębe w lustrze?

  12
  4
  • Cyc pisze:

   Malutki tylko z nazwy czy z rozumu też. Może jeszcze chodnik w Hutkach to też Socha? Może to co zostało zrobione w ciągu 2 ostatnich lat to też Socha? Bo 3 lata temu to bazowano na tym co Socha zostawił a tego tak jak Malutki mało było. Malutki takiego lizusa jak ty to że świeca szukać bo okreznicę nawet po ciemku wyczuje.

   8
   13
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Cyc , Górniak pisze pod swoim nazwiskiem, więc nie wciskaj mi tego co nie moje.
  A po drugie to mieszkaniec ma rację. Bo gdyby nie złożony w 2010 r protokół szkód, to dziś chyba tylko taki Cyc vel Jodła mógł by bez wcześniejszego protokołu szkód załatwić promesę. Tylko ten mądrala takie rzeczy potrafi. Ciekaw jestem kto to wypłaca kasę bez wcześniejszego zgłoszenia szkody i wyceny. I mądralo nie wciskaj ciemnoty jak nie masz o tym pojęcia.
  Widzisz jednak socha był na tyle skuteczny że nawet po tylu latach jego następca dostaje kasę w oparciu o złożone dokumenty w 2010r. Jak dalej nie jesteś przekonany to Wejdź na oficjalną stronę Gminy, tam jest informacja że Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, odebrał promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Jak to Ci nie wystarcza to z pytaniem do Urzędu Gminy. Bo tylko potrafisz negować bez przedstawienia dowodów lub ich wskazania. Potrafisz tylko pisać bzdury, na nic więcej Cię nie stać. Ten temat już był tu opisywany ze szczegółami a Ty dalej swoje idiotyzmy sam sobie odpisując jak nie Cyc to Jodła lub jan.

  12
  7
  • Janek pisze:

   Stasiek przeladowal nicki ,teraz nie jest mieszkancem tylko soba. Zaraz bedzie kropeczka i napisze o pniakach.

   7
   11
  • Stop bezczelności pisze:

   Gorniak to ma kilkanascie nickow i zostal na tym nie raz zlapany!!!

   7
   10
 10. Cyco pisze:

  Janek , ty masz zlasowaną pacynę! Osmieszssztylko Żurka!

  12
  1
 11. Waga pisze:

  Zal doope ściska. Żurek nic nie załatwił poza swoimi wysokimi wynagrodzeniami!

  11
  9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).