Żurek “na odchodne” w 2023 roku zadłuży gminę o kolejne 10 mln zł

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach dała zielone światło w sprawie opinii o możliwości sfinansowania deficytu przyjętego w projekcie uchwały budżetowej na 2023 rok Gminy Konopiska.

A chodzi o planowany przyszłoroczny deficyt w wysokości 10.256.799,95 zł. Kwota ta, według deklaracji Wójta Gminy Konopiska i skarbnika gminy, ma zostać w całości pokryta kredytem.

Przypominam, że dochody gminy w przyszłym roku mają wynieść 65.649.132,38 zł, a wydatki 75.905.932,33 zł.

Z opinia RIO można zapoznać się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Jedna odpowiedź do “Żurek “na odchodne” w 2023 roku zadłuży gminę o kolejne 10 mln zł”

  1. Obywatel K pisze:

    I jak ma być dobrze w tej gminie kiedynp. pod tym artykułem i pod wieloma innymi dotyczącymi stanu finansów gminy czy skarbnika gminy ( bo to skarbnik układa budżety!) nie ma żadnych komentarzy?!?! Ludzi to zupełnie nie obchodzi?czy niewiele z tego rozumieją? Gdzie ci wszysczy pyskujący i krzyczący z Mietkiem na czele, którzy wydzierali się na poprzednie władze, które przynajmniej coś budowały, inwestowały, rozwijały?! nagle zamilkli?!czy podobają im się rządy najgorszego w historii wójta tej gminy?

    1
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).