Znamy ceny biletów przyszłego przewoźnika

Na ostatniej sesji Rady Gminy Konopiska, radni zapoznali się z ofertą nowego przewoźnika, którego forsuje Wójt. Nowy przewoźnik odda do dyspozycji gminy cztery autobusy, które mają funkcjonować na czterech różnych trasach. Koszt to ok. 2 mln zł. Autobusy miałyby jeździć non stop, czyli raz na godzinę na danej trasie.

Na razie to tylko oferta i prawdopodobnie na tego rodzaju usługi będzie rozpisany przetarg.

Nie ma jeszcze przewoźnika, ale radni już ustalili kwoty za bilety. Bilety miesięczne będą w cenie 120 zł i 150 zł, natomiast bilety w cenie 3 zł w ramach gminy Konopiska i 4,50 zł poza gminę.

Więcej szczegółów poznamy pewnie w najbliższych tygodniach.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

24 odpowiedzi na “Znamy ceny biletów przyszłego przewoźnika”

 1. pawlacz pisze:

  A co to będzie za przewoźnik? MPK?

  0
  0
 2. OBI pisze:

  Z tego co wiadomo przewoźnik chce 2 miliony ale wpływy z biletów maja zostać dla gminy.
  2 miliony chce za darmową komunikację

  0
  0
 3. OBI pisze:

  2 miliony – wpływy z biletów = realny koszt utrzymania komunikacji.
  Oby się udało.

  0
  0
 4. janek pisze:

  Prosze napisac sprostowanie trzy złote na terenie gminy tak uchwaliła rada zapytaj kolegi Kołdziejczyka albo Górniaka mysłe ze ta pomyłka to vz nerwów były sołtysie

  0
  0
 5. Ewa Pyrkosz pisze:

  PKS który powinien kursować regularnie na trasie raz jeździ raz nie jest skandaliczne Bilety miesięcznie wykupione są częściowo nie wykorzystanie Prywatny przewoźnik pasażera zacznie traktować. jak klienta
  Przede wszystkim przewoźnik dostosuje ruch pojazdów do istniejących potrzeb o co w przypadku PKS jak powszechnie wiadomo jest trudno Gmina powinna wybrać przewoźnika do którego ma zaufanie I dobrze ze taki wybór jest M mieszkańcy niektórych sołectw zbierali podpisy że są oburzeni jakością usług PKS , i złożyli na ręce pana wójta pisemne niezadowolenie z usług PKS .Mam nadzieję że PKS to będzie już przeszłość

  0
  0
  • zjawiony pisze:

   specjalistko od transporu- dlaczego nie może być komunikacja MPK. Przewoźnik znany , troszczy sie o pasażerów , ma bogaty tabor samochdowy, kierowców nie brakuje. Pasażerowie zyskaliby na bilecie uprawniającym do jazdy po całym mieście. Oferta cenowa podobna. Chyba, że cos czego nie wiemy……….

   0
   0
  • Hugo pisze:

   Po pierwsze ,nie MZK a MPK.
   Po drugie ,na ponad 150(nie licząc nieszczęsnych hybryd) autobusów w MPK Ikarusów jeździ 18. Nowych Solarisów jest 40 plus 10 z 2014 roku oraz ponad 50 Mercedesów .Jest jeszcze sporo autobusów innych typów i marek.
   Po trzecie, gmina może zastrzec że transport ma być wykonywany autobusami niskopodłogowymi w określonym wieku np. do 5 lat.

   0
   0
 6. lunch pisze:

  A od kiedy to radni mają prawo ustalać ceny biletów poza obszarem gminy? Ofiaruj, waść, królowi Niderlandy.

  0
  0
 7. janek pisze:

  Amają bo to transport gminny byle mieszkancy byli zadowoleni

  0
  0
 8. Dominik Wójcik pisze:

  To wypadałoby teraz wysłać pytanie prasowe do wojewody śląskiego, czy nie uchyli uchwały gminy w sprawie ustalenia cen biletu poza gminą – to jest niezgodne z prawem.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Skoro przewoznik podaje cene biletu, a jest to prywatne przedsiebiorstwo to gdzie jest niezgodnosc? Radni to tylko na ta cene wyrazaja zgode. Nie ma tez znaczenia czy poza gmina czy wewnatrz, skoro umowa jest z gmina, wiec gmina z wykonawca ustala cene. Ogarnijcie sie:) Wasz wladca ma problem, bo pewnie kibicowal zeby nic do gminy nie jezdzilo, a tu klops.

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Ustawa o samorządzie terytorialnym oraz Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym stanowią jasno: jedna jednostka samorządu terytorialnego nie może stanowić o stanie rzeczy na terenie innej jednostki samorządu terytorialnego. Jeżeli transport będzie organizowany przez gminę, to będzie to w świetle ustawy transport gminny, a przewoźnik będzie operatorem (jak MPK jest operatorem komunikacji miejskiej w Częstochowie, zaś ZTS Michalczewski wespół z PKS Grodzisk Mazowiecki oraz MZA i Mobilis są operatorami komunikacji miejskiej w Warszawie) – to że jest prywatny, nie ma żadnego znaczenia. Oznacza to, że gmina Konopiska może ustanowić ceny biletów tylko i wyłącznie na terenie gminy Konopiska. Do wjazdu na teren gminy Częstochowa potrzebne jest porozumienie międzygminne, które np. upoważni gminę konopiska do ustanowienia cen biletów w strefie poza swoim terenem oraz organizowania tam publicznego transportu zbiorowego. Inaczej byłoby, gdyby komunikację organizowała jednostka wyższego szczebla, np. powiat (komunikacja powiatowa), co tu też niczego nie zmieni, bo powiat częstochowski nie może decydować o działaniach na terenie powiatu grodzkiego Częstochowa. Jedynym wyjściem jest porozumienie z marszałkiem województwa i uruchomienie komunikacji wojewódzkiej, na co gmina musiałaby przekazać środki – taki mechanizm na terenie województwa śląskiego już nie ma zastosowania. Albo prościej – porozumienie z gminą Częstochowa. Rędziny takowe posiadają zarówno z Częstochową, jak i gm. Mstów (linia RL).

   0
   0
 9. Hohopitan pisze:

  Niestety, ale lunch i Dominik Wójcik ma rację. Rada Gminy nie może uchwalać cen biletów na terenie innej gminy.
  Pozdrowienia dla wyżej wymienionych.

  0
  0
 10. skrupulatny pisze:

  Mamy pokaz stanowienia prawa przez nieudacznika i broszkę. Nie dziwi mnie fakt, że RIO zakwestionwało uchwałę udżetową na 2018 r. Brak zdrowego rozsądku podejmując na rok wyborczy wysokie niczym niwuzasadnione wydatki, zadłużając przy tym gminę na 10 MILIONÓW złotych. Aby tego było mało 200 tysięcy złotych chcą przeznaczyć na promocję, czytaj na propagandę wyborczą. Aby im było dobrze chcą zniszczyć gminę o pomocy mieszkancom nie wspomnę.

  1
  0
 11. Cichy pisze:

  Komunista, jak podpisywałeś się z hutek czy TWAgent też tylko żądałeś od wszystkich “podaj przepis” . A k…a rusz dooopę i sam se znajdź!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).