Zmiany w kursach autobusów MPK

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że z powodu wyłączenia z ruchu ulicy Powstańców Warszawy od Malowniczej do ronda w Dźbowie spowodowanego kolejnym etapem prac drogowych od 26.08.2017 r. do odwołania zostaną zmienione trasy linii nr 23, 33, 38 i 81.

Linia nr 23 – skrócenie i zmiana trasy:

od przystanku RZECZNA linia będzie kursować w obu kierunkach z ulicy Dźbowskiej przez Malowniczą do pętli MALOWNICZA z pominięciem przejazdu ulicami Powstańców Warszawy, Leśną i Ekonomiczną.

Dla linii 23 zostają zawieszone w obu kierunkach przystanki: POWSTAŃCÓW WARSZAWY, DŹBÓW, KOPALNIANA II, CHŁOPSKA, SKORKI, LEŚNA, EKONOMICZNA i KSSE SKORKI.

Linia nr 38 – skrócenie i zmiana trasy:

linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami Żyzną, Zdrową i Malowniczą do pętli MALOWNICZA z pominięciem przejazdu ulicami Powstańców Warszawy i odcinkiem Malowniczej od Zdrowej do Powstańców Warszawy.

Dla linii 38 zostają zawieszone w obu kierunkach przystanki: RZECZNA, POWSTAŃCÓW WARSZAWY i DŹBÓW.

Linia nr 33 – zmiana trasy:

od przystanku SABINOWSKA linia będzie kursować w obu kierunkach z ulicy Jagiellońskiej przez Sabinowską (z Jagiellońskiej w prawo, a nie jak zwykle w lewo) następnie Piastowską, Matejki, Artyleryjską, Konwaliową, Busolową, Lakową i Kopalnianą, Leśną do ronda w Dźbowie i ulicy Gościnnej i dalej bez zmian do pętli PRZYJEMNA i WĄSOSZ. Linia 33 nie będzie kursować ulicami Sabinowską (od Jagielońskiej do Dźbowskiej), Dźbowską i Powstańców Warszawy.

Dla linii 33 zostają zawieszone w obu kierunkach przystanki: SZKOŁA STARŻY POŻARNEJ, HETMAŃSKA, SKRZETUSKIEGO, SABINÓW, KMICICA, ZBYSZKA, RZECZNA i POWSTAŃCÓW WARSZAWY.

W kierunku centrum obowiązuje przystanek DŹBOW przy ulicy Leśnej, a nie jak zwykle przy ulicy Powstańców Warszawy.

W kierunku Wąsosza obowiązuje przystanek SABINOWSKA w kierunku ulicy Piastowskiej, a nie jak zwykle w kierunku ulicy Dźbowskiej.

Linia nr 33 ze względu na wydłużoną trasę objazdową od przystanków SABINOWSKA nie będzie się zatrzymywać na przystankach pośrednich aż do przystanków DŹBÓW przy rondzie.

Linia nr 81 – skrócenie trasy:

linia będzie kursować w obu kierunkach tylko do przystanku SABINÓW przy skrzyżowaniu Sabinowskiej, Dźbowskiej i Żyznej.

Dla linii 81 zostają zawieszone w obu kierunkach przystanki: KMICICA, ZBYSZKA, RZECZNA, POWSTAŃCÓW WARSZAWY i DŹBÓW.

PRZYWRÓCENIE STAŁYCH TRAS WW. LINII PRZEWIDZIANE JEST OD 4.09.2017 ROKU.Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).