Zmarła Barbara Herba

Zmarła historyczka i autorka książek związanych z Konopiskami, Barbara Herba. 1 czerwca skończyłaby 77 lat.

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

Paweł Gąsiorski

BARBARA HERBA urodziła się w Konopiskach 1 czerwca 1946 roku w rodzinie osiadłej tutaj od wielu pokoleń. W jej rodzinnym domu zawsze żywa była historia Konopisk i kultywowane miejscowe tradycje. Wspomnienia i przeżycia krewnych i znajomych były kopalnią informacji, które Barbara Herba z pasją gromadziła przez wiele lat. Stały się inspiracją do powstania licznych książek. Pozwoliły one na szersze poznanie historii ziemi, na której żyli nasi przodkowie, żyjemy my i będą żyły następne pokolenia.

Poza wartościami merytorycznymi książek Barbary Herby, wartością nie do przecenienia jest to, że utrwalają historię okolicy wcześniej nieznaną mieszkańcom. Obecnym pokoleniom odkrywają ciekawe dzieje naszych rodzinnych miejscowości, a młodzież uczą patriotyzmu i szacunku dla własnej lokalnej historii. Uczą odbudowywania głębszych więzi społecznych i przeżywania dumy z przynależności do naszej “małej ojczyzny”.

Książki autorstwa Barbary Herby:

“Dzieje Konopisk i okolic”.
“Konopiska i okolice. Panorama dziejów”.
“Gmina Konopiska. Historyczny Szlak Edukacyjny”.
“Gmina Konopiska i jej mieszkańcy na historycznej fotografii”.

UG KonopiskaKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).