Zmarł ś.p. Andrzej Kwapisz – były Starosta Częstochowski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w nocy z 1 na 2 maja 2018 roku zmarł w wieku 73 lat Andrzej Kwapisz – Starosta Częstochowski w latach 2006 – 2017, Radny Powiatu Częstochowskiego w latach 1998 – 2002, 2006 – 2018, Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego w latach 1998 – 2004, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Borownie w latach 1995 – 2000.

Andrzej Kwapisz był także wieloletnim działaczem struktur wojewódzkich i powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 1998 r., a więc w z chwilą utworzenia powiatu częstochowskiego, został pierwszym Prezesem Zarządu Powiatowego PSL w Częstochowie. Funkcję tę pełnił do 2016 r., a gdy ze względu na pogarszający się stan zdrowia zrezygnował z dalszej działalności partyjnej, nadano mu tytuł Honorowego Prezesa ZP PSL w Częstochowie.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedzialek 7 maja o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym w Borownie (gmina Mykanow), po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz w Borownie. Trumna będzie wystawiona w kościele w dniu pogrzebu od godz. 12.30.

Tą drogą pragnę złożyć wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym.Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).