Zimowe utrzymanie dróg. Oby w tym sezonie było lepiej!

Wójt Jerzy Żurek ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Konopiska w sezonie zimowym 2017/2018. Jak wiemy, w ostatnim sezonie zimowym, zima zaskoczyła nie tylko urzędników z Konopiska, ale i samych drogowców. Oszczędności spowodowały, że do wielu miejsc na terenie gminy nie można było dojechać, a większość ulic gminnych była nieodśnieżona.

Czy tym razem będzie inaczej? Oby.

Zakres prac obejmuje w szczególności:
a) utrzymanie ciągłej przejezdności dróg i parkingów poprzez odpłużenie lub uszorstnienie powierzchni jezdni dróg gminnych, parkingów polegające na posypywaniu ich mieszanką piaskowo-solną o zawartości soli 25% (materiał Wykonawcy) lub odpłużenie z jednoczesnym uszorstnieniem dróg i parkingów gminnych polegające na odśnieżeniu nawierzchni drogi gminnej jednocześnie sypiąc na odśnieżoną nawierzchnie mieszankę piaskowo-solną o zawartości soli 25% (materiał Wykonawcy),
b) zwalczanie śliskości i gołoledzi poprzez posypanie mieszanką piaskowo-solną o zawartości soli 25% lub środkami dopuszczonymi do stosowania w tym zakresie,
c) wywożenie śniegu i lodu – w miarę zaistniałych potrzeb Łączna długość dróg gminnych do zimowego utrzymania w sezonie 2017/2018 wynosi ok. 65,45 km.

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty 28 września.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

11 odpowiedzi na “Zimowe utrzymanie dróg. Oby w tym sezonie było lepiej!”

 1. Kibic pisze:

  Ciąg dalszy nastąpi : wykonawca robi czy leży 100 tys. się należy! Pewnie wygra ta słuszną firma! Nic nowego !

  0
  0
 2. TWAgent pisze:

  Zgloscie sie, bedziecie lopatami odsniezac bedzie taniej.

  0
  0
  • Mieszkani pisze:

   Agent ty z łopata zapierniczasz, a nieudacznik ryczaltem kosi za nic nie robienie, ot taka forma ! Widać że nieudacznik w tobie siedzi! Z ludzi chcecie zrobić idiotów!!!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Mam was od tego. Ruszycie dupki z cieplych posadek gminnych i radnych i do roboty.

   0
   0
 3. Paweł Nowak pisze:

  chyba gorzej niż w tym roku być nie może

  0
  0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  TWAgent, uzupełnij swoją wiedzę, radni nie mają posadek w Gminie. Radni nie są zatrudnieni w Gminie, no może za wyjątkiem kilku. W Gminie nie ma etatu: radny.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Gminnych i radnych. Sa dwie rozne posadki. Ludzie was wybrali wiec lopata i zapierd…. im odsniezac, sluzyc mieszkancom, a nie tylko pobierac.diety.

   0
   0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  TWAgent, jednak piszą tu prawdę że jesteś walnięty. Ja się zastanawiam dlaczego, Rozpisuje się konkurs o zimowe utrzymanie dróg a nie całoroczne. Przecież drogi trzeba utrzymywać cały rok, zimą odśnieżać latem obkaszać pobocza, łatać dziury ,obcinać gałęzie drzew, udrażniać rowy, zamiatać pozostałości po posypywaniu jezdni zimą itp.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Niczym sie nie roznie od redaktora tego forum, ktory w swoich artykulach stosuje podobna retoryke jak ja. Jak mu zdechnie pies ze starosci,, to winni beda wszyscy wojtowie i burmistrzowie gmin gdzie ma swoje portale:)

   0
   0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Ciekaw byłem jak szybko zareagujesz. Ty piszesz z 6 nicków ja próbuję z 3 aby nie brakło Ci tematów do pisania.
  Co do przetargu, to nie mój problem, Może wójt spóźnił się z przetargiem i inni Go uprzedzili. Może za duży zakres odśnieżania – chodniki też, za to tu Wójta muszę pochwalić. A może tej zimy śnieg nie spadnie?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Powyższy wpis miał być na stronie; Nikt nie chce odśnieżać dróg w Gminie Konopiska.Przepraszam.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).