Zima znowu zaskoczyła drogowców

Kopalnia, Konopiska, Aleksandria czy Jamki – wszędzie napadało po kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Część ludzi nie poszła do pracy, wszystko przez śnieg. Drogi gminne w większości przypadków od rana były nieprzejezdne, w znacznej części sołectw nie było prądu, ludzie nie mieli dostęp do internetu. W licznych miejscach były połamane drzewa, doszło do kilku kolizji. A najgorsze jeszcze przed nami. Topniejący, przy dodatniej temperaturze śnieg zamarznie dziś w nocy.

Synoptycy przewidują kilkustopniowy mróz. Uważajcie na siebie!Kategorie:

11 odpowiedzi na “Zima znowu zaskoczyła drogowców”

 1. Były Mieszkaniec pisze:

  Sąsiednia Starcza ma pięknie odśnieżone drogi a w Konopiskach jak zwykle bylejakość. Na szczęście już to nie moja gmina. Na co idą wasze podatki? Nie bez przyczyny tak niskie oceny wójta.

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  A kto odśnieża w kwietniu? Teraz szkoda wójtowi kasy, za kilka dni ten śnieg stopnieje…

  0
  0
 3. Mieszkaniec pisze:

  Firma Larix przytuliła grubo ponad 100 tys.zlotych za akcje odśnieżania w tej zimie, w której prawie nic nie robila, bo nie było ani śniegu i mrozu! Wójt lekką ręką wydał taką kasę, a teraz ludzie nie mogli się dostać rano do pracy i młodzież do szkół! W starostwie śmieją się , że to jedyna gmina co tak hojnie płaci za zimę bez śniegu w postaci ryczałtu! Tak rozdaje się gminne pieniądze! Szkoda słów, że wybraliśmy takiego cwaniaka, który nie wiadomo o co dba?

  0
  0
 4. Tomasz pisze:

  Jak nie wiadomo o co chodzi to idzie o kasę!

  0
  0
 5. Stan pisze:

  Z tym panem już za niecałe 600 dni rozstaniemy się!

  0
  0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Moim zdaniem powinny być zawierane umowy na utrzymanie dróg w danym roku a nie w sezonie zimowym. Bo utrzymanie dróg to nie tylko odśnieżanie, ale też wykaszanie poboczy, naprawy po ulewach I sprzątanie gałęzi i drzew po wichurach. Za te usługi też płacimy. Dlaczego tego nie ująć jedną umową.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Panie Radny, dobra propozycja. No i przede wszystkim, nie ryczałt, bo to wg zasady “czy się stoi ….”.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Hehehehe.. Panie radny Pan jest śmieszny. W świecie idealnym super. Niech tak będzie, tylko Pan firmę jeszcze znajdzie i cenę wynegocjuje. Forum przyjmie wszystko ale przez 12 lat Pana idol, poprzedni władca, takiej umowy nie potrafił podpisać. Porządki robili ludzie z prac interwencyjnych a róże podlewala straż z całej gminy. 12 lat zmarnował i umowy tego typu nie podpisał!!! Skandal!!

   0
   0
 7. Sołtys pisze:

  Wójt nie ma czasu na racjonalne myślenie, jego interesuje tylko kasa!
  Za 200 tys. Menadżer gminy a nic nie robi dla mieszkańców!
  Najważniejsze zadanie to propaganda i za wszelką cenę kupowanie głosów poparcia! Gorzej wybrać nie mogliśmy!!!!!!!

  0
  0
 8. Brygida pisze:

  A podobno Żurek utworzył zakład komunalny? to powinni się zająć drogami?
  Co z tym zakładem?
  Czy sprawą tej umowy o ryczałt nie powinna się zająć komisja rewizyjna?
  No ale przecież nie ta która chodzi na pasku wójta i przewodniczącego!

  0
  0
 9. Franek pisze:

  Panie Jacek, co pan tak zamilkł? zaczął się sezon na okna czy zrozumiał pan bezsens swoich wpisów?
  Eeee, to drugie niemożliwe!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).