Zima zaskoczyła drogowców

Zima zaskoczyła Jerzego Żurka i jego ekipę. Kto mógł przypuszczać, że pod koniec listopada zacznie padać śnieg? O ile z małymi problemami da się przejechać główne drogi wojewódzkie, o tyle z gminnymi jest duży problem. Praktycznie wszystkie drogi gminne są oblodzone, zupełnie jakby zima zaskoczyła drogowców. Nie jeżdżą pługi, nie sypią solą czy piaskiem, ślisko jest w każdym sołectwie.

Uważajcie na siebie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

20161128_185610 20161128_185654 20161128_185659 20161128_185729 20161128_185820 20161128_190447 20161128_190538 20161128_190627 20161128_190652 20161128_190709 20161128_190820 20161128_190928 20161128_190953Kategorie:

45 odpowiedzi na “Zima zaskoczyła drogowców”

 1. Znajomy pisze:

  Jak zwykle zima zaskoczyła :-)
  Kto by przypuszczał że śnieg spadnie…

  0
  0
 2. Art pisze:

  Jakby szanowny redaktor wyjeżdżał po za teren gminy zobaczył by że praktycznie tak jest wszędzie i takiego beznadziejnego postu by nie zamieścił.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ale on tylko krytykuje, a nie informuje. Nie czepiaj się.autora bo ten blog ma inny cel a nie przekazywanie rzetelnych informacji. Post jest, krytyka wójta jest, więc każdy powinien klaskać i być zadowolony, a jak nie to autor usunie post, tak jak to wczoraj robił kilkukrotnie z wpisami Janusza ( do tej pory brak wytłumaczenia Why?)

   0
   0
  • Jan Izydroczyk pisze:

   Jakoś w Poczesnej jest normalnie, wjeżdża się do naszej gminy i klapa. Dziwne? Podobnie w Woźnikach jest przejezdnie.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   U nas też jest tylko Wam herszt z Kopalni musi pozwolić pisać to co widzicie:)

   0
   0
 3. Osiedlowy pisze:

  Jakie ulice są na zdjęciach? Jechałem dzisiaj z dzieckiem do szkoly- Słoneczna, Heweliusza, Księżycowa, Lipowa i wszystko posypane piaskiem. Dramat to jest w Częstochowie- Busolowa, Konwaliowa- lód na drodze a z pracy jechałem godzinę zamiast 20 minut. Pan szuka dziury w całym, po raz kolejny zresztą! Parę lat temu pług to nie wiedział gdzie na osiedlu Pająk są niektóre ulice (Jowisza, Gagarina, Brzozowa) a władza miała to w d…!

  0
  0
  • Ona pisze:

   Przemysłowa- cały dzień ani jednej piaskarki
   Wąsosz i Łaziec- do tej pory na drodze jest tylko lód

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Przemysłowa i Palysz to kochana jechałem rano do pracy i piaskarki jezdzily, teraz nie było tak źle, nie pisz głupot. Sajgon zaczyna się w Częstochowie
   Częstochowie. Na wasoszu nie byłem.

   0
   0
 4. z hutek pisze:

  Sluchajcie- a ul. Mała w Kopalni, ta najważniejsza w gminie jest odnieżona i podgrzewana farelkami? Może zdjęcia są stamtąd i ktoś nie może iść na spacer bo się boi o stan swych świętych stóp?:)

  0
  0
 5. Osoba pisze:

  Kilka zdjeć z Aleksandrii ul.Piaskowa, Kopalnia, Przejazdowa. Od samego rana jest szklanka na drodze zero piaskarki jest strasznie ślisko. Główne drogi w porządku ale boczne tragedia.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Czyli autor ruszył tylek tylko na Aleksandrie- z Cisia za daleko aby pojeździć po całej gminie, czy kasa przeznaczona na koszty jest zbyt mała? Nich ktoś dorzuci do budżetu Pana redaktora, to może zacznie patrzeć na całokształt?

   0
   0
 6. Dziki pisze:

  całokształt do d…y w wykonaniu tego z hutek.

  0
  0
 7. Paweł Nowak pisze:

  ty z hutek wydajesz się być ciągle niezadowolony. Czy piszą tutaj dobrze czy źle o wójcie tobie i tak coś nie pasuje. Rusz dupę i idź na drogę dalej zastanów się czy tak powinny wyglądać drogi gminne opłacane z naszych podatków. Jeżeli uważasz, że tak to jesteś debil. Szklanka na drogach nie da się normalnie jeździć. Nie obchodzi mnie jak sobie z tym radzi Częstochowa lub Poczesna, patrze na drogę przed domem i jest biała, a pod nią lód.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Tutaj nie piszą dobrze o wojcie:) nie znalazłem nawet 1 artykułu, więc co ty wypisujesz. Jest ślisko jak co rok gdy mam prawko, a tu sensacja. Dobrze ze autor z Cisia dojechał na Aleksandrie, a może nawet na Małą na Kopalnie wpadł na kawę.

   0
   0
 8. Gosc pisze:

  Jak pseudo redaktor pier…. W Częstochowie jest nie lepiej i w innych gminach. Jak o czymś piszesz to najpierw to zobacz jak jest naprawdę a nie uczepiłeś się Konopisk.

  0
  0
 9. Nika pisze:

  Ul Gościnna w Aleksandrii to samo przed szkoła gdyby dziecko wyszło jadąc 40KM/h się nie zahamuje, dwa odrzucona została prośbą mieszkańców o przystanek PKS przy ul księżycowa gdzie starsze osoby i młodzież zima muszą iść ciemna ulicą z oblodzonej górki gdzie już nie wspomnę jak się jedzie autem lub skrót przez ciemny las, gratulacje dla władz za taka przychylność ludziom i dbałość o bezpieczeństwo gminy

  0
  0
  • Olgierd pisze:

   Mieszkam na ul Księżycowej w Aleksandrii , ten nieoświetlony kawałek drogi to jest katastrofa ; jest tam ciemno , las i niebezpiecznie ; tyle się “prosimy” o oświetlenie tam , bo to wbrew pozorom , uczęszczany fragment – znajduję się tam sklep i skrzyżowanie z ulicą Mostową , którą można dojechać do innych ulic ; niewiem , czy musi stać się jakaś tragedia , żeby w końcu coś się w tej sprawie ruszyło ; na naszej ulicy nie mieszka nikt z ” władnych ” gminy , czy tu jest problem??? Podatki płacimy koszmarnie wysokie , w zamian nic …. nawet informacje o zebraniach wiejskich , są wywieszane tylko w dwóch miejscach w Aleksandrii , nie ma żadnych ogłoszeń koło sklepów i innych miejsc uczęszczanych ; gdzie kurendy przekazywane z domu do domu ??? Rozumiem , że lepiej , żeby ludzi na zebraniach było mało…

   0
   0
 10. Nika pisze:

  Każdy powinien dbać o swoją gminę a nie tłumaczyć się innymi tym bardziej że taka aura zapowiadana jest w pogodzie która chyba władzę ogladaja

  0
  0
  • Neutralny pisze:

   Oni tylko szczekać i obrażać potrafią! Bawić się za nasze podatki ,a o pomocy dla ludzi nie pamiętają. Lepiej na Korzonku imprezke zorganizować dla swoich! Całe szczęście , że ten kabaret potrwa jeszcze tylko 700 dni ! Nigdy więcej takich ludzi do władzy nie dopuścić!!!!!!

   0
   0
 11. Kamil pisze:

  a jak znam życie sołtysi podpiszą karty, że posypane i odśnieżone!

  0
  0
 12. Zdziwiony pisze:

  Gmina zapłaci za to czy posypane , czy nie ponad 100 000 zlotych!
  Wójcie gratulujemy dobrej zmiany! Ludowi dajesz szansę na piruety aby się w…ylil, nic nie mówił , że jest źle.TRAGEDIA!

  0
  0
 13. Osoba pisze:

  Co Pan z Hutek tak się tej ul Małej doczepił jakaś aluzja? Wyjaśniam jest szklanka i ślisko jak wszędzie niestety

  0
  0
 14. Nika pisze:

  Szkoda tylko że wypadki są potem z tego często śmiertelne i tu nie chodzi o przekonania lecz bezpieczeństwo wszystkich.Komuś się nie chce a potem ginie ktoś.Nie wspominając że po gm Konopiska jeździ całą masa Tirow z kostt bet które nie zahamuja na szklance.

  0
  0
 15. Ktoś pisze:

  Oni nie mają wyobraźni! Cały swój potencjał wyladowuja na pisaniu klamstw, promocji wójta i obłudy! Zamiast równać z najlepszymi np. Z gmina Olsztyn to lepiej oszczekiwac tych co im zwracają uwagę, często w dobrym zamiarze! Zakompleksieni mali ludzie!!!!!

  0
  0
 16. Niewiadow pisze:

  Czytam ten artykuł i naprawdę trzeba mieć siano w głowie aby takie bzdury pisać. Gąsiorowski byłeś dzisiaj w Częstochowie jak to wyglądało. http://m.czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,106507,21043024,czestochowa-szykuje-sie-ekstremalny-wieczor-na-drogach.html . Ja Jechalem 5km 20min
  Niestety zima zaskoczyla jak co roku i nic nowego nie napisales.

  0
  0
 17. Camel pisze:

  A pamiętacie jak 4 lata temu nie można było wyjechać z Jamek przy zalewie Pająk w stronę Konopisk? Trzeba się było wrócić i przez Leśniaki jechać.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Camel, co to za wytłumaczenie? Jak ktoś złamał nogę 4 lata temu to teraz też może, bo nie dopilnowano warunków umowy.
   Dlaczego na oficjalnej stronie gminy i w BIP-ie brak informacji o przetargu na:Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Konopiska w sezonie zimowym 2016-17 i na jaką kwotę? Ściśle tajne????

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Pan jest do cholery radnym. Nie wie Pan.co.się w gminie dzieje? Trzeba poświęcić trochę.czasu. Nie tylko pobieranie dietki i machanie ręką na głosowaniu.

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   Górniak pogrzeg na lepiej na tym BIP’ie.

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Niewiadow, przepraszam, moje niedopatrzenie. Za szybko wertowałem zakładkę o przetargach.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Czyli kolejny raz bicie piany. Radnym Pan jest a nie wie co się w gminie dzieje!!!!! Jeszcze ferment Pan sieje, przeoczyl Pan bo pewnie się ucieszył że nie ma i znów można wbić szpile.

   0
   0
 18. Niewiadow pisze:

  Jadę dzisiaj obok Galerii Jurajskiej na DK1 szklanka a droga ma kategorie 2. W takiej sytuacji lepszy śnieg na drodze niż lód.

  0
  0
 19. Adi pisze:

  Czy Wójt jeździ piaskarka. Chyba firma to robi a jeśli się nie wywiązuje to trzeba konsekwencje jakieś wyciągnąć. Ale lepiej pisać brednie tylko co po was trolle Pana S. więcej wymagać.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Adi, Wójt podpisał umowę a ci trole tylko wymagają tego za co płacą. A że płacą zarządcy prawie 200koła więc wymagają. A brednie wypisujesz Ty.

   0
   0
  • Adi pisze:

   Pan też należy do tych trolli. Ja piszę tylko to że jeśli firma się niewywiazuje z umowy a pobiera 200 tys. To chyba musi zostać jakoś ukarana. A może jeśli Pan S jest taki super to on powinien wsiąść do piaskarki i po gminie pojeździć.

   0
   0
 20. Akinom pisze:

  Z tego co widzę to te drogi należą do powiatu i województwa…. Autor niech się lepiej zapozna a dopiero później krytykuje .

  0
  0
  • za wiedziony pisze:

   taaaa, Kwiatowa, Mała, Wrzosowa należą do powiatu? Lipowa w Konopiskach też? przejechać się nie dało, ślizgawica. Fakt, w Czewie było to samo, ale co mnie Czewa obchodzi? mają swoich od dróg. Takich samych jak nasz obecny włodarz i jego służby!

   0
   0
 21. Pink pisze:

  Spokojnie w Blachowni podobny artykuł. Tam też mają problem ze śliskimi dogami ale tam winne jest lodowisko za 200 tys.

  Żałosne artykuły Panie G

  0
  0
  • Izolbu pisze:

   obchodzi cie blaszka? Ja pacze na swoje podworko a tam w uj sniegu. Kogo to wina jest?

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Taki mamy Klimat. Dzisiaj już jest ok.

   0
   0
  • Racjonalista pisze:

   Jak jest zima to jest zimno i ślisko, Jak będzie odwilź to będą sople i dużo wody. Jak się zacznie lato to być może będzie mało wody i trawa będzie brązowa.
   Na lodzie nikt jeździć nie lubi ale ludzie mieli prawo się odzwyczaić bo ostatni raz śnieg na drodze w zimę był chyba ze 3 lata temu. Faktycznie dzisiaj już lepiej się jechało.

   0
   0
 22. Niewiadow pisze:

  Jak się prowadzi samochód to ręce powinno się mieć na kierownicy, a nie bawić telefonem. No chyba, że zainwestowane w wideorejestrator to przepraszam.

  0
  0
 23. za wiedziony pisze:

  Oooo! Niewiadow się odezwał! ha,ha,ha!

  0
  0
 24. Smieszek pisze:

  Wyłażą ,, trupy z szafy ,, których tak często przywoływał wójt w swoich wystąpieniach! Cała zgraja ustawia sie w kolejce do pisania w obronie szefa niemocy. Za co się nie weźmie to super…….li!

  0
  0
 25. za wiedziony pisze:

  gospodarzem na wiosce jest sołtys! to sołtys powinien natychmiast interweniować w gminie, u wójta, że nie odśnieżone i nie posypane! a potem nie podpisać wykonania usługi w danym dniu. Sołtysi niestety, może nie wszyscy, tak się przyzwyczaili, że tylko liczą diety i procenty od zebranych podatków. A na sesjach wyciągają pierdoły a nie problemy, żeby się popisać jacy to oni aktywni!
  Owszem było bardzo ślisko wszędzie, ale na Poczesnej zaraz sypali a u nas nie.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).