Żarty ze Statuetki Starosty Częstochowskiego

Nie tylko Jerzy Żurek został laureatem Statuetki Starosty Częstochowskiego “Za zasługi dla Powiatu” – 2018”. Nie wiem kto zgłosił Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus” w Konopiskach, którego wiceprezesem jest Edward Bałdyga, ale panowie zdominowali konkurs Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

O Żurku już pisałem, że wygrał kategorię “Samorządność i przedsiębiorczość“. Chociaż do dziś nie wiem za co, zapewne Grzegorz Dyner w kampanii wyborczej wszystkim nam to wyjaśni. Teraz przyszła kolej na Edwarda Bałdygę i Prometeusa.

Niech mają, niech się bawią. Jeszcze osiem miesięcy i będzie zmiana. Mam nadzieję, że na lepsze.

Lista nominowanych do Statuetek Starosty Częstochowskiego “Za zasługi dla Powiatu” – 2018”:

Edukacja i kultura:
Anna Tarczyńska – Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie
Alina Mazoń – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubojnie, gm. Mykanów
Zespół Śpiewaczy „Kościelanki” z Kościelca, gm. Rędziny

Sport i turystyka:
Zdzisław Matusiak – działacz sportowy, Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice
Piotr Lankamer – Prezes, trener, działacz UKS „Orlik” w Blachowni
Grzegorz Dors – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Piasku, trener Kabex LKS „Podkowa” w Janowie

Samorządność i przedsiębiorczość:
Ryszard Suliga – Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol
Jerzy Żurek – Wójt Gminy Konopiska
Rajmund Michalik – Przewodniczący Rady Gminy Przyrów

Polityka społeczna:
Mieczysława Michalik – Prezes Koła Ziemskiego Polskiego Związku Niewidomych w Częstochowie
Kazimierz Słobodzian – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Agape” w Częstochowie
Włodzimierz Nabiałek – Przewodniczący Wspólnoty Gruntowej w Olsztynie

Wydarzenie roku:
Bieg terenowy „Cross Zapaleńców” w Mykanowie
Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej „Święto Ciulimu-Czulentu”. Lelowskie Spotkania Kultur
Ogólnopolski Przegląd Abstynenckiej Twórczości Artystycznej „Zamczysko” w Olsztynie

Osobowość roku/instytucja roku:
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus” w Konopiskach
Bożena Zalewska – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie
Marian Kołodziej – samorządowiec, strażak, społecznik z gminy Poczesna

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

23 odpowiedzi na “Żarty ze Statuetki Starosty Częstochowskiego”

 1. Rek pisze:

  Brawo dla Pana Wójta, nagroda zasłużona :) !!!
  A z Prometeusa to odbierze pewnie Pan Prezes, a nie P. Bałdyga . Więc, nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo 99,9% artykułów na tych śmiesznych stronach są ze słowami : ” prawdopodobnie, możliwe, być może, pewnie” . Brak konkretów i się wszyscy z Ciebie śmieją. Nie wychodzi Ci dziennikarstwo, no chyba że wzorujesz się na TVN :D
  Może, zostań wieszczem swojej wioski i postaraj się utworzyć Gminę Cisie. Będziesz wtedy jej wójtem i będziesz dopiero gościu :D
  Hahaha :D

  1
  0
  • Ewa Pyrkosz pisze:

   Redaktor jak ci nie wstydu
   Poniższe informacje ośmieszają ale ciebie
   Ośmiesza się

   1
   0
  • Ewa Pyrkosz pisze:

   Pan Baldyga powinien już dawno dostać statuetkę proszę popatrzeć jak rozwija się Prometeusz ,
   Ciekawa jestem co takiego zrobił dla swoich mieszkańców były sołtys Cisia

   Jest pan żałosny śmiać się z osób niepełnosprawnych

   1
   0
  • Wyborca pisze:

   Ewa Pyrkosz nie masz żadnych szans zostać radna. Założymy się?

   0
   0
  • Kuma pisze:

   Pyrkoszka, ta organizacja nazywa się PROMETEUS!! Prometeusz był w mitologii.

   0
   0
 2. Paweł Nowak pisze:

  już raz pytałem to zapytam raz jeszcze, za co ta nagroda dla wójta? za co dla prometeusa?

  0
  0
  • Rek pisze:

   Redaktor Ci podpowie jak złożyć zapytanie o udzielenie informacji publicznej :)

   Uważam, że kto nie widzi jakie zasługi ma Pan Żurek gminy i Pan Bałdyga dla Stowarzyszenia Prometeus jest hipokrytą.
   Widać jak gmina się ładnie rozwija, powstają nowe zakłady, jest wiele inwestycji dla lokalnych społeczności.
   Świetna współpraca gminy z przeróżnymi organizacjami !

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   Gdzie jest tak dobrze?

   0
   0
  • Paradoks pisze:

   Ponieważ ten temat już był to odpowiem ci na twoje pytanie: “za kolesiostwo”

   0
   0
 3. Wyborca pisze:

  Towarzystwo wzajemnej adoracji!

  0
  0
 4. Profesor pisze:

  Ewa Pyrkosz, nikt tu nic nie ma do Prometeusa choć dla “samorządności” czy dla powiatu to oni akurat żadnych zasług nie mają. Mają i to duże dla osób mniej sprawnych. I chwała im za to. Nominowanie ich do nagrody to tylko reklama Bałdygi. Pewnie chce startować w wyborach do powiatu i…poprze Dynera razem ze ślepymi strażakami za co dostanie statuetkę. Albo tego typu rozgrywka normalna u tych panów przed wyborami. Założyciel Prometeusa, pan Waldek, to częstochowianin który nie mógł się przebić w mieście to postawił na Konopiska.

  0
  0
 5. mieszkaniec 2 pisze:

  Nieudacznik razem z broszką nie zasługują na żadne wyróznienie! Ci ludzie mają za główny cel jak najwięcej zdobyc kasy dla siebie. Juz pokazali na czym im najbardziej zależy. Mieszkańców traktują jako dostarczycieli kasy w ramach obowiązujących podatków! Miód i malina to ich wzorcowy sposób na kupowanie głosów w wyborach za gminne pieniadze. Takich ludzi nie powinno się darzyc zaufaniem powierzając im publiczne pieniądze!

  0
  0
  • Koń polski pisze:

   Tak jak i konfidentow z czasów PRL, tchórzy i zdrajców którzy donosili do SB na uczciwych ludzi. Czas na mlodosc w gminie:)

   0
   0
 6. koń trojański pisze:

  Proponuję do tego dołączyc szklarza z Rększowic!

  0
  0
  • Jsjo pisze:

   Będzie wspaniałym wójtem , nawet śmieci przy drodze zauważy
   Na fejsa rzucił żeby wszyscy widzieli
   ,Jak mieszkańcy nie dbają o porządek ,

   0
   0
 7. obiektywny pisze:

  To sie robi smród z statuetkami. Nieudacznikowi za kolesiostwo wręczona będzie statuetka! Nic dobrego nie zrobił dla gminy za wyjatkiem naliczenia sobie 200 tysiaków. Pogarda do mieszkańców i robienie z siebie PANISKA WÓJTA, to z czego słynie nieudacznik!!!!

  0
  0
 8. Paradoks pisze:

  Pisze Pan “został laureatem”. NIE został jeszcze i mamy nadzieję że nie zostanie! Na razie jest NOMINOWANY!!!!

  0
  0
 9. z Hutek pisze:

  Rek czy to skrót od reklamy nie wysyłaj się był czas na popis nie wyszło teraz towarzystwo prostych ludzi głęboko przereklamowane a Anny nie szło jeszcze zgłosić by se razem kwiatkami pomachali

  0
  0
 10. Paulina Skowińska pisze:

  Panie redaktorze jak pan mógł napisac ten taki tekst proszę zapytać rodziców dzieci niepełnosprawnych co Waldek i Bałdyga robią dla ich pociech dwa razy w tygodniu sa zajęcia wyjazdy rehabilitacyjne zawody sportowe zdobyli dwa tytuły MISTRZÓW POLSKI CHYBA JEDEN WICEMISTRZA POLSKI a sama integracja tych osób, stowarzyszenie było już dwa razy nominowane do statuetki a teraz trzeci raz a pan pisze tytuł Zarty ze Statułetki Starosty jak panu nie wstyd i tym piszącym te bzdury i kalumnie zróbcie tyle ile oni zrobili przez te lata dla środowiska i bez pieniędzy trzeba nie mieć serca.

  0
  0
  • wrażliwy pisze:

   Skowińska ,tobie to juz rozum odebrało. Broszka ze swoją obecną gwiazdą chcieliby zawładnąc całą gminę , począwszy od emerytów poprzez kgw i prometeusa. Cwaniak i leń pospolity tylko szuka łatwego chleba. Zadną pracą sie nie splamił, tylko jest tam gdzie można kasę przytulić. Typ karierowicza . A w gebie jak w oborze, nie daj panie jak na kogo z pyskiem wyskoczy. Razem z nieudacznikiem tworzą udany duet chamów pospolitych. Dla tych dwóch statuetki za co? Jedynie za kolesiostwo i chamstwo!!!

   0
   0
 11. Rozsądek pisze:

  Wrażliwy-obiektywny
  Znacie art 212 kodeksu karanego
  Możecie przegiąć , pamiętajcie że nikt tu nie jest anonimowy (adres IP)

  0
  0
  • Umyślny pisze:

   Wrażliwy _ obiektywny ma rację! Za co oni mają dostać statuetkę ? Pogonic ich do roboty a nie statuetki im się zachciało!

   0
   0
 12. Konopnickiej pisze:

  Prometeus mamy nadzieję że zdobędziemy statuetkę
  Panie Waldku trzymamy kciuki jesteś Wielki

  Dziękujemy że jesteś z nami na dobre i złe
  Życzymy wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia celu
  Życzymy zdrówka

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).