Zapraszamy na koncert gambisty Piotra Młynarczyka

Już jutro, tj. 2 listopada 2022 roku w kościółku św. Walentego w Woźnikach odbędzie się kolejny koncert muzyki dawnej realizowany w ramach cyklu Woźnickich Wieczorów Zadusznych. Tym razem zaprosimy Państwa do wysłuchania utworów epoki renesansu i baroku wykonywanych na violi da gamba. Ten obecnie rzadko spotykany instrument o łagodnym, ciemnym i subtelnym brzmieniu wprowadzi nas w przestrzeń osobistych rozmyślań, do których skłania nas Dzień Zaduszny.

Wystąpi przed nami, pochodzący z Gminy Konopiska, gambista Piotr Młynarczyk. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Częstochowie w klasie wiolonczeli Siergieja Rysanova oraz łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie violi da gamba Justyny Krusz. Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak Guido Balestracci, Bruno Cocset, Mauro Valli, Markus Mollenbeck, czy Alison McGillivray. Muzyk współpracujący z czołowymi polskimi zespołami wykonującymi muzykę dawną w nurcie historycznie poinformowanym. Ma za sobą udział w nagraniu płyty zespołu Filatura di Musica – Canzony znane i nieznane – nominowanej do nagrody Fryderyk (2021). Z tym samym zespołem, został w tym roku laureatem międzynarodowego konkursu „Muzyczne Orły”.

Organizatorem koncertu jest Gmina Woźniki oraz Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Woźnikach. /UM Woźniki/Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).