Zaniedbane witacze

Pewnie większość z Was wie, że gmina Konopiska otrzymała 15 000 zł na zakup czterech witaczy (znaków witających przyjezdnych do gminy Konopiska) na terenie czterech sołectw: Korzonka, Rększowic, Hutek i Aleksandrii Pierwszej. Trzeba się cieszyć, że tak ogromne środki wpływają do gminy. Zupełnie jak nieco ponad miesięczne wynagrodzenie Wójta.

Problem w tym, że gmina posiada już witaczce i w ogóle o nie nie dba. Po co zatem kupuje kolejne?

Poniżej zobaczycie stan witacza z Wygody. Zresztą, zobaczcie jak wyglądają witacze w innych miejscach na terenie gminy…

Panie Wójcie, może warto zadbać o “stare”, zanim zakupi się “nowe”?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

19 odpowiedzi na “Zaniedbane witacze”

 1. ... pisze:

  Tak, może wójt niech jeszcze ze ścierką lata i myje wszystko co panu redaktorowi nie pasuje…. jeśli nie pasuje to jak już pan był przy nich to zamiast robić zdjęcia, to mógł je umyć skoro tak z nimi źle… wielkie halo, ludzie mają gorsze problemy…a pan redaktor jak widać niezwykle nudne życie…

  17
  7
  • ... pisze:

   Poza tym…. tam są drogi budowane to jak ma się nie brudzić wszystko… 1km od budowy a okna brudne ciagle, nie nadąża się myć bo tak się kurzy a co się dziwić, że tuż przy drodze znak brudny

   11
   5
 2. @@@ pisze:

  Zgadzam się z komentarzem wyżej, Wójt gminy ma znacznie więcej obowiązków niż Panu się wydaje i skoro Wójt uważa, że nowe witacze to dobry pomysł to po co w tę decyzję ingerować. Tak jak osoba wyżej stwierdzam iż Pan Redaktor musi nie mieć nic do roboty i naprawdę nudne życie skoro wtrąca się Pan w funkcjonowanie nie swojej gminy. Pozdrawiam Pana Redaktora i mam nadzieję że w końcu znajdzie Pan sobie jakieś normalne zajęcie ?

  16
  5
 3. Struś Pędziwiatr pisze:

  oznaczenie, że tu zaczyna się gmina Konopiska, czyli tzw. witacze, zrobił jeszcze poprzedni wójt, bo też ich nie było. Podobnie jak nawierzchnię drogi. To miły akcent, taki sam jak dni Konopisk, dożynki, sobótki, zieleń (róże) i inne zdarzenia kulturalne, jak widać po innych wpisach też mieszkańcom potrzebne. Nie tylko drogi świadczą o jakości życia w gminie. Jak to wygląda po czterech latach rządów obecnego wójta wszyscy widzą. I nie trzeba tu żadnej propagandy! to widać gołym okiem. Brudne witacze, suche trawniki w miejsce róż, krzywe wiaty, dziury w drogach, minimum na dożynki, balony przejął sobie Olsztyn, itd. Można śmiało powiedzieć,że nie zdobył dla gminy żadnych pieniędzy z zewnątrz, bo co to są te ochłapy przyznane na witacze przy 104 milionach jakie pozyskał pan Socha! Wstyd!

  7
  9
  • ... pisze:

   To może trzeba się przejechać tez po innych miejscach w gminie, gdzie Pan Wójt Żurek zrobił naprawdę dużo…. a dziurawe drogi…. jak sama nazwa wskazuje DW czyli wojewódzka…. wiec zażalenia nie do gminy a do województwa… poza tym za rządów poprzedniego wójta nie zaczynały się budowy autostrad, które są głównym skutkiem tego ze drogi wyglądają jak wyglądają, ze coś tam jest brudne …

   10
   8
  • Jodła pisze:

   Już mi się rzygać chce od tego że poprzedni Wójt to zrobił.

   12
   6
  • Marabut pisze:

   Jodła, to chyba przyjdzie ci rzygać! bo to faktycznie niemal wszystko poprzedni wójt zrobił albo przygotował albo zabezpieczył. Ten wójt trzy lata nie robił nic a teraz się popisuje przedwyborczo. Ile trzeba tu było pisania żeby krzywą wiatę poprawił albo załatał dziurę na Częstochowskiej!
   Tak że życzymy ci miłego rzygania.

   5
   7
 4. Michał pisze:

  Kolejne wypociny. Ale przy upałach to normalne. Zdjęcia wykonane w Wygodzie bezpośrednio przy budowie autostrady, więc obok znaku dziennie przejeżdża kilkadziesiąt wywrotek posiadajacych dziesiątki kilogramów błota na sobie. Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi, redaktor chwali się zawsze wygranymi sprawami w sądzie. Dlaczego nie było żadnej informacji o przegranej sprawie i wyroku?

  13
  6
 5. Gość pisze:

  Kolejna spóścizna redaktorka od bólu dupy ??????

  10
  4
 6. I..... pisze:

  Qur… Trzeba być ślepym i głupim aby dalej pozwalać na destrukcję naszej gminy..
  Popatrzcie jakim pasożytom i ich psom pozwalać rozwalać system.
  Do łopaty a nie do rządzenia. Ale nawet do łopaty trzeba mieć kompetencje a tu ich brak.

  6
  4
 7. Rolnik pisze:

  Jak ktoś łapie was na sztuczny miodek to czego się spodziewać. Garnie do siebie. A gmina nie jego podwórko. Tu psu świeczki palą. Czysciej to ja w oborze mam.
  Gdyby mnie tyle płacili to nawet chodniki bym zamiatal a witacze rękawem przecierał i przyjezdnych zapraszał. Zapraszał a nie odstraszał.

  7
  4
 8. Krzych pisze:

  Serce się kraje jak przez ostatnie 4lata została zaniedbana nasza gmina. Pretensje mam zarówno do pseudo rządzących jak i do rady (ręce tylko podnoszą). Z najprostszym zadaniem jest problem. Kwiatków nie zasadzą, stare wyrwią, nie podleją, o promocji nie wspomnę (to każdy w swoim domostwie potrafi zrobić – a na terenie gminy? – widać) za to kredyty brać, ludzi na 2busy dowozić (w końcu poczułem co to bydło przewozić). Szkoda nerwów, ten proceder trzeba było zakończyć co najmniej 3lata temu-taczkę w domu każdy ma. A tak pozwolilismy na rozwijanie macek nieróbstwa i kolesiostwa. Ja tam proponuję Soche i Książek. Stare sprawdzone i młode ambitne. Ten duet wróży w moim mniemaniu trudny ale możliwy sukces w naszej gminie. Będę miał rozterkę na kogo z nich zagłosować o ile wystartują. Ale mnie nie zdziwi jak i oni nic nie zrobią przy takim zadłużeniu. Kasę gminną lepiej zagospodarować na tych co pracują i w głowie poukładane mają a nie bajkowej sirrotce. Efekty widać. A teraz idę zarzyć leki na ciśnienie jeszcze wylewu dostanę jak o tym myślę. Szkoda mojego zdrowia i życia. Redaktorze oszczędź nas pokazawaniem hańby, jaką nam zgotowali ci co do władzy zalamywane ręce wyciągali. Miej litość. Miej.

  7
  6
  • Marianna pisze:

   kto to pani Książek? czym ta pani zasłużyła się dla naszej gminy? co zrobiła? gdzie działa? już chyba próbowała zostać wójtem, ale z miernym skutkiem?
   Ja tam zagłosuję na dobrego gospodarza Pana Sochę chociaż może być bardzo trudno z pieniędzmi. żadnych środków z unii, żadnych wniosków, tylko same kredyty.

   5
   5
 9. junak pisze:

  mijają 4 lata a wójt chciałby nam dalej bajeczki opowiadac o swojej niemocy. Chce dorównać poprzednikowi, ale tamten do gminy ściagnął 104 miliony złotych za okres 2007-2014. Obecnie w drugim okresie finansowania unijnego- 2014 do 2020 PAN WÓJT Żurek nie ma sie czym pochwalić. Projekty PRZEZ WÓJTA ZŁOŻONE do nie otrzymały żadnej dotacji, prawdopodobnie sztandarowe inwestycje kanalizacja w Aleksandrii i budowa oczyszczalni ścieków zostały odrzucone przez Urząd Marszałkowski i jest pozamiatane. TYLE DOBREGO ZROBIŁ OBECNY WÓJT. Prowadzone przez niego inwestycje były przygotowane przez wójta Sochę pod względem finansowym i administracyjnym. Wniosek nasuwa się sam : BEZNADZIEJNY GOSPODARZ, dbający tylko o własną kieszeń, pobierający jedno z największych wynagrodzeń wójtów w Polsce. Poprzez obecnie zaciągane kredyty gmina na koniec kadencji bedzie w opłakanym stanie finansowym.

  9
  2
  • Wyborca pisze:

   I tak się będą bić o dojne korytko bo tylko o to chodzi.Mnie choćby dawali 5kg kielbasy wyborczej to i tak nie będę glosowal na Panią i Pana.

   5
   3
  • Ktoś pisze:

   Miodzika sztucznego i tak nie lubie. Pałę niektórzy zalali miodulą i mamy taki burdel , jakiego nigdy jeszcze nie było.

   3
   2
 10. Ktoś pisze:

  Miodzika sztucznego i tak nie lubie. Pałę niektórzy zalali miodulą i mamy taki burdel , jakiego nigdy jeszcze nie było.

  7
  1
 11. norma pisze:

  Wójt Zurek zamiast tylko budować nowe witacze powinien zadbać o to co jest juz wybudowane. Doprowadzając do takiego zaniedbania wyglądu pieknego witacza, który stoi przy wieździe do Konopisk ,natychmiast na czas budowypowinien zabezpieczyć go przed pojazdami z placu budowy. Mały wysiłek -rolka foli stretch pozwoliła by na jego ochronę w czasie budowy wiaduktu. No ale cóż jesli mysli sie tylko o kasie i swoim koncie , to mamy taki efekt. Wójt zapomniał ,że odpowiada za mienie juz wybudowane. Efekt sami ocencie. Wielka kpina!!!!! ROZLICZMY ZA NISZCZENIE MAJATKU GMINY!!!!!

  12
  4
 12. ??? pisze:

  Taaaaak. Jakby nie były wójt Socha to by dziś nawet deszcz nie padał. Ani obecny ani po nim Socha nic nie zrobią. To są ludzie już dorobieni kasy mają już dość. Im nie zależy na rozwoju gminy. Potrzebna jest osoba młoda i kreatywna a nie prawie 70 letni emeryci cisnący się do koryta. Ale tak już jest w tej polandii że jak koryto jest pełne to świnie będą się pchały. Nie pochodzę z Konopisk. Ale w mieście skąd pochodzę była podobna sytuacja z ”burmistrzami pseudoemerytami” i też gmina na tym cierpiała. Jak przyszła młoda odważna osoba na to stanowisko miasto zmienia się nie do poznania. Pozdrawiam emerytów.

  3
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).