Zamiast zyskać kanalizację w Aleksandrii, gmina straciła 334 tys. zł przez złe projekty!

Kanalizacja w Aleksandrii to temat tabu w tej kadencji. Przez złe założenia projektu kanalizacji i sugerowanie umieszczenia oczyszczalni na Pałyszu, wnioski złożone przez Wójta Jerzego Żurka pn. “Budowa kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Konopiska etap I część I” oraz “Budowa oczyszczalni ścieków w Aglomeracji Konopiskanie przeszły części merytorycznej konkursu i gmina straciła na tym łącznie 6 636 404,64 zł dofinansowania. To nie koniec, koszty związane z przygotowaniem i złożeniem projektu, według faktur, wyniosły 334 054,60 zł. A to nie wszystkie koszty poniesione przez gminę, gdyż jak poinformował Żurek na jednej z sesji, gmina straciła na tym łącznie, oprócz samych 6,6 mln zł dofinansowania, 400 000 zł.

Jak można to porównać do poprzedniego Wójta Jerzego Sochy, który na kanalizację dla gminy pozyskał ponad 35 mln zł?

Kanalizacja w Aleksandrii jest zresztą jednym z priorytetów Sochy w programie wyborczym. Zastanawiam się, kto teraz poniesie konsekwencje związane ze złymi założeniami i kto zwróci Mieszkańcom pieniądze za źle napisane projekty? Panie Żurek może Pan z własnej kieszeni? Tu chodzi o ogromne pieniądze i obietnice wobec Mieszkańców Aleksandrii.

Poniżej znajdziecie faktury przesłane mi przez Urząd Gminy Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 Kategorie:

10 odpowiedzi na “Zamiast zyskać kanalizację w Aleksandrii, gmina straciła 334 tys. zł przez złe projekty!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  no to żurek popłynął wraz ze ściekami

  38
  7
 2. płatnik pisze:

  Niech wójt z własnych pieniędzy to zapłaci. I po co dalej z takim nieukiem męczyć się w gminie.

  26
  2
 3. mieszkaniec pisze:

  Pan wójt ŻADNYCH WIĘKSZYCH PIENIĘDZY UNIJNYCH NIE ZAŁATWIŁ. Po co my go jeszcze trzymamy i ma czelnośc walczyć o nową kadencję. Już teraz będzie cięzko gminie pozbierać się. Jak wójt Socha opuszczał gminę to była sklasyfikowana pod względem rozwoju za oststnie 10 lecie na 5 miejscu w Polsce. teraz to mamy tylko nieudacznika i gmina Bachownia nawet nas przegoniła. Katastrofa!!!

  21
  5
 4. Delka pisze:

  Dlatego w Aleksandrii wyborów nie wygrał ;)

  17
  3
  • Wyborca pisze:

   i OBY TAK ZOSTAŁO ,TRZYMAM KCIUKI :)

   12
   3
  • Basia pisze:

   nie wygrał w Aleksandrii, bo Mietek postawił na przedszkolankę! I pewnie teraz będzie żądał następnej “damy krzyżówkowej” na stołku zastępcy wójta! Już się dogadują z Żurkiem?

   11
   2
 5. księgowa pisze:

  zastanawia mnie za co była ta umowa o dzieło 36 tysięcy! jeśli wszystkie – wydaje się – prace, zapłacone były na podstawie faktur?
  I jeszcze jedno, być może tak trzeba, ale…poniesiono opłaty za “przyłącza”. Czego? Przecież to dopiero projekty?

  17
  0
 6. Wyborca pisze:

  żurek musi odejść!

  63
  3
  • Pinokio pisze:

   musi nie musi, ale z pewnością powinien odejść. Żaden z niego gospodarz tylko kombinator obrażający ludzi. Jedyna nadzieja,że jego przydupasy przejrzą na oczy!

   25
   0
 7. Wizjoner pisze:

  W tej Gminie rządzą ludzie, którzy mają wygórowane ego i niepotrafiący nic poza tym zdziałać. Zero własnej inicjatywy. Jedyne co potrafią to podsłuchać i przypisać pomysł jako swój !!!. Robiący wszystko co nie jest związane z ich pracą w godzinach pracy ! Czy Nikt z Ludzi tego nie widzi ??? !!! Szczycący się jakimiś grosikami, które dla Gminy pozyskali i co i nic z tego nie wynika. Nie mający pojęcia czym jest Samorząd, czym jest Władza dla Ludzi ! Wydaje się tym Ludziom, że są niezastąpieni, ale tak nie jest. Tutaj musi być Ktoś poza układu mający pojęcie o rządzeniu dużą jednostką, doświadczeniu na wielu szczeblach, a nie spin doktorzy od wizerunku ! Wyborcy proszę o rozważenie tego co napisałem przy urnach 4 listopada ! Gmina Konopiska zasługuje na Kogoś ambitnego z pomysłami i wiedzą merytoryczną, a nie na Ludzi, którzy przez kolejne 5 lat będą zajmować się intrygami !

  8
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).