Zakończył się remont dróg w Kopalni

Zakończył się remont kawałka drogi wojewódzkiej nr 904 w Kopalni oraz drogi powiatowej przy ulicy Szkolnej. Całość na zlecenie Powiatowego Zarząd Dróg w Częstochowie wykonała firma Drog-BUD Sp. z o.o. za 6 723 027,23 zł.

W zakresie inwestycji znajdowały się:
− Umocnienie jezdni na łukach poziomych,
− Budowa systemu kanalizacji deszczowej z wpustami ulicznymi,
− Budowa chodnika,
− Budowa pobocza,
− Wykonanie rozbiórki istniejącej nawierzchni i transport odspojonych materiałów w miejsce wskazane przez Inwestora lub jego przedstawiciela,
− Usunięcie nadmiaru gruntu oraz przeprowadzenie niezbędnych zabezpieczeń nadziemnych części infrastruktury podziemnej,
− Wykonanie nowej konstrukcji jezdni i chodników
− Wykonanie regulacji pionowej wpustów ulicznych i nadziemnych części infrastruktury podziemnej,
− Wykonanie konstrukcji chodników, zjazdów i opaski bezpieczeństwa,
− Rekultywacja terenów zieleni w postaci wykonania trawników siewem.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

3 odpowiedzi na “Zakończył się remont dróg w Kopalni”

 1. Obatel pisze:

  Takiej fuszery się człowiek nie spodziewał !! Każda jedna studzienka kanalizacyjna jest utopiona o kilka centymetrów. Jadąc samochodem czuje się każdy “kanał”. Ciekawe jaki plik pieniędzy zasłania “specjalistą” (inspektorom odbioru, kierownikowi robót itd….) takie ewidentne niedoróby. Poza tym inwestycja znacznie poprawiająca bezpieczeństwo pieszych.

  15
  0
  • Obywatel pisze:

   Jest taki fachowiec w Urzędzie Gminy który zajmuje się m. in. drogami, a który dorabia jako kierownik prywatnych budów w gminie, miejmy nadzieję że odejdzie razem z wójtem, tak i inni fachowcy w urzędzie.

   7
   0
 2. Monia pisze:

  A po drugiej stronie chodnika, piękne deptaki przy płotach z asfaltu …

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).