Za chodnik w Jamkach gmina zapłaci ponad 300 tys. zł więcej niż planowała!

Zakład Produkcyjno- Usługowo- Handlowy „BET-BRUK” Zbigniew Bryś z Lublińca wygrał przetarg na budowę chodnika na odcinku Jamki do szkoły w Korzonku. Bet-Bruk zaoferował 886 000,02 zł. To znacznie więcej, niż początkowo chciała wydać gmina. Wójt na budowę tego chodnika dysponował kwotą 585 000 zł. Kosztorys tej oferty był bardzo niedoszacowany, dlatego gmina musiała unieważnić pierwszy przetarg. Co ciekawe, w pierwszym przetargu najniższa oferta była niższa o 17 611,25 zł od tej, którą gmina wybrała w drugim przetargu.

Kosztorys wykonała firma zewnętrzną, za co gmina zapłaciła 45 000 zł!

Czy gmina wobec wykonawcy kosztorysu wyciągnie konsekwencje?

Poniżej faktura i umowa za tę usługę.

PAWEŁ GĄSIORSKI
Kategorie:

18 odpowiedzi na “Za chodnik w Jamkach gmina zapłaci ponad 300 tys. zł więcej niż planowała!”

 1. Oburzony mieszkaniec Aleksandrii pisze:

  Co to ma być w Aleksandrii by się hala przydała a nie jakiś chodnik na Jamkach. Pozdrawiam

  9
  17
  • Agnieszka Banasiak pisze:

   Dzieci na Jamkach też mają prawo chodzić i wracać ze szkoły bezpiecznie panie “oburzony “

   4
   0
 2. Paweł Nowak pisze:

  A za te błędy płacimy my.

  11
  9
 3. Wyborca pisze:

  trzeba będzie wziąć kolejny kredyt

  12
  5
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Tak to jest jak nie weryfikuje się projektów i kosztorysów (zresztą kto to ma robić) i przyjmuje się w ślepo to co firma przedstawi. Tak jak to miało miejsce przy projektowaniu drogi Rększowice – Hutki gdzie zaprojektowano korytko ściekowe o długości ok. 500m bez tzw odpływów pośrednich. Teraz wystarczy że spadnie 2l deszczu na 1m2 to daje na końcu tego odcinka 3m3 wody a jakby tego było mało to przed końcem jest tzw niecka gdzie strumień wody wyhamowuje a więc spiętrza się i przelewa niszcząc pobocze. Za naprawę
  w 2016 r zapłaciliśmy 18 019,50 złzl a w 2017 12 330,75zł. razem 30350,25zł. W tej kwocie mieści się 30 m3 betonu oraz 95 t tłucznia dolomitowego. Tak wynika z tych pseudo kosztorysów. Dlaczego pseudo, ano każdy budowlany kosztorys winien być sporządzony w oparciu o Katalogi Nakładów Rzeczowych lub kalkulację indywidualną sporządzoną również przez analogię, interpolację i ekstrapolację pozycji zbliżonych z KNR
  lub Katalogów Norm Pracy. To co otrzymałem czasie kontroli remontów pod nazwą kosztorys to są jakieś wydumane pobożne życzenia firmy które urząd gminy zaakceptował bez przedmiaru robót lub chociażby najprostszej dokumentacji fotograficznej. Szanowni Państwo, na naprawę skarpy o dł ok 40 m zużyto 30 kubików betonu gdzie na zabetonowanej skarpie przerastają kępy trawy a grubość warstwy betonu w wielu miejscach to ok 3cm. Skarpa już się sypie, jak przyjdą w tym roku obfitsze
  opady deszczu, znów zapłacimy za następną naprawę. Usunięto skutek nie przyczynę. Złożyłem wniosek pokontrolny aby Wójt powołał zespól który porówna stan faktyczny wykonanych robót z tymi niby kosztorysami.

  10
  6
  • The pisze:

   Panien radny znajdź Pan sobie inny temat bo Te Twoje biadolenie o drodze jest już nudne i powtarzasz to od conajmniej 2 lat.

   Jeżeli to dla Ciebie jest tak ważne, to weź się w końcu do roboty!

   Tyle jest Pan w stanie zaoferować dla mieszkańców Rększowic?

   7
   9
 5. Prawo Zamówień Publicznych pisze:

  Pan Redaktorek Paweł powinien trochę się douczyć zamiast bzdury wypisywać proszę zapoznać się z Prawem Zamówień Publicznych dlaczego gmina ( musi to obligatoryjnie stosować) zmuszona była unieważnić przetarg i dopiero pisać artykuł a nie manipulować ludźmi którzy nie znają tego prawa. Oj nieładnie nieładnie …………… ale widać kampania wyborcza się już rozpoczęła

  9
  8
  • Wyrwigrosz pisze:

   Wójt robi nas w balona! Kto to za takie pieniądze robi parę setek mb chodnika? Kampania się rozpoczęła okaże trzeba wydawać bez opamiętania! Tylko licznik zadłużenia na ten rok wzrośnie o 10 milionów złotych! Takiego mamy gospodarza!!!!!!

   11
   5
 6. Typ pisze:

  Zadłużenie rośnie jak nigdy dotąd, aby za jeden rok aż o 10 milionów zwiększyć! Tak to tylko działa straceniec, który za wszelką cenę chce wyłożyć na łopatki finanse gminy! Zero pozyskanej z unii kasy! Żadnej większej inwestycji nie ma tylko gadżety jak domek dla emerytów wójt za grube pieniądze funduje! Konopiska są najbardziej ograną miejscowością ! Wójt nic nie zrobił dla niej!

  11
  5
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Najbardziej ograną miejscowością są nie tylko Konopiska ale Rększowice też.

  10
  5
  • Stop bezczelności pisze:

   Bo maja w mojej opinii beznadziejnego radnego ktory nie potrafi nic zalatwic:) taka brutalna prawda.

   5
   7
  • Mieszkaniec pisze:

   A co on takiego zrobił?

   3
   4
  • Osa pisze:

   Bo mają wójta nieudacznika, co tylko dla siebie umie kasę wyciągnąć z gminy,co udowodnił zaraz po wyborach w pierwszym roku urzedowania 200 tys. zł!. Skasował. Tragedia dla gminy!

   4
   3
  • Prawo Zamówień Publicznych pisze:

   no właśnie nic nie robi tylko krytykuje

   2
   1
 8. janek pisze:

  Bieda jak pieniędzy brak ale rozumu to przypuszczam ze tragedia

  9
  5
 9. Górniak Stanisław pisze:

  The, idź do swego pryncypała po kasę bo dzisiaj dzień wypłaty a i za takie idiotyczne komentarze to może premia wpadnie. Po drugie jest to nowa sprawa a nie żadna powtórka,
  coś sobie przypomniałeś że pisałem o drodze Rększowice – Hutki, lecz nie zajarzyłeś że to inny temat a że masz zadanie pisać dużo nie ważne czy z sensem to promujesz tu swoją durnotę pod różnymi nickami. Po trzecie nie wiesz nawet jaka jest rola radnego i mnie do roboty nie trzeba poganiać. Po czwarte, temat który opisałem dotyczy nie tylko mieszkańców Rększowic ale całej gminy czyli wszystkich mieszkańców, bo tak się marnotrawi pieniądze budżetu Gminy czyli nasze, Twoje też.

  10
  4
 10. Jako tako pisze:

  Ale wójt dobrał sobie świrów do opluwania na tym forum! Wójt nic dobrego jeszcze nie zrobił i nie zrobi dla mieszkańców! Zachowuje się jak panisko a ludzie oczekują wsparcia i pomocy! On jedynie może kijem przegonić jak to już uczynił w stosunku do pań z Kopalni! Zapłata dla niego już czeka w czasie wyborów!!!!!

  9
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).