Za 277 metrów chodnika zapłacicie 1 227 843 zł!

Ogromne pieniądze będzie kosztować chodnik przy ulicy Sportowej w Konopiskach. Na długości od skrzyżowania do szkoły powstanie chodnik o długości 277 metrów i szerokości 2-2,5 m za 1 227 843 zł! Wczoraj na sesji radni podjęli uchwałę w tej sprawie.

Będzie to z pewnością najdroższy chodnik w powiecie częstochowskim o takim metrażu.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

40 odpowiedzi na “Za 277 metrów chodnika zapłacicie 1 227 843 zł!”

 1. z gminy pisze:

  Wójt godzi się na wyłożenie kasy 1,2 miliona złotych na 200 m chodnika?
  W tej gminie niczego normalnego nie można się spodziewać!!!
  Dobrze, ze za parę tygodni mamy wybory na wójta.

  23
  12
  • Mieszkaniec pisze:

   Z gminy to idź do Wójta i się spytaj czemu tak drogo to ci wytłumaczy.

   12
   0
  • Tiks24 pisze:

   Gmina pokrywa 20%kosztow. Okolo 227 tys. Reszta idzie z marszalkowskiego. Zajmijmy sie tymi sprawami i przekretami które od lat w oczy kolą…

   16
   2
 2. Mieszkaniec pisze:

  Może nawet kosztować 3 razy tyle ale w końcu nasze dzieci będą mogly poruszać się bezpiecznie do szkoły.

  20
  12
 3. Ja pisze:

  A co wchodzi w zakres robót, bo to chyba nie jest położenie samej kostki ?

  15
  4
 4. Paweł Nowak pisze:

  ktoś na tym nieźle zarobi

  11
  12
 5. Obserwator pisze:

  Dlaczego radni się na to zgodzili?!

  6
  13
  • kola pisze:

   My nie mamy radnych tylko bezradnych, co tylko rączki jak kukły podnosza i kaskę co miesiąc kasują.

   9
   10
  • Market pisze:

   I to jednogłośnie nawet Ksero i Gorniak rączki w górze na tak.

   11
   2
  • Wąsowiak pisze:

   Skandal, skoro to takie złe rozwiązanie a radny Górniak i Kołodziejczyk za nim głosowali, to my w wyborach na nich nie zagłosujemy. Ja widzę że radny Górniak przestał pisać pod własnym nazwiskiem, do wyborów się szykuje. Smaruje Pan pod tajnymi nickami? Pan Socha odwdzięczyl się już za pańska propagandę tutaj miejscem na liście?

   8
   8
 6. z Hutek 2 pisze:

  Bezpieczeństwo dzieci ważna rzecz bezdyskusyjnie ale tyle kasy za chodnik był przetarg może jakieś rozpoznanie cenowe urzad posiada

  9
  4
 7. rada pisze:

  Takie kwiatki funduje gminie obecny włodarz. Gminę do ruiny doprowadza. Nie mam zamiaru na takiego wójta głosować w najbliższych wyborach.

  5
  14
 8. Cyc pisze:

  Macie wszystko na BIPie tylko się opozycjonistom szukać nie chce. Macie zakres oraz wymagania techniczne. Ciężkie miejsce zatem wiadomo już dlaczego Socha przez 12 lat tego nie zrobił bo on tylko łatwe zadania tykał.

  17
  9
 9. Racjonalista pisze:

  Z tego co czytam na poważnych źródłach a nie na tym gnoju tutaj to dołoży tylko 20% wartości inwestycji a nie sfinansuje całość. Redaktor pisz z głową a nie na zamówienie tego z Kopalni.

  26
  4
 10. Wąsowiak pisze:

  Na tym portalu zero wiarygodności, ale co się spodziewać po kimś kto sam siebie nazwał redaktorem. Bardziej mi pasuje administrator–wystarczy wpisać w Google nazwisko Pana Gąsiorskiego i widać czym się też para. Nic co ludzkie nie jest mu obce:)

  20
  4
 11. Matka dziecka szkolnego pisze:

  Brawo Panie Żurek, nareszcie bezpieczeństwo dzieci zostało wzięte pod uwagę ?a szkoda że Pan pseudodziennikarz nie przedstawił faktycznych kosztów, jakie gmina będzie musiała ponieść.

  23
  7
 12. Obserwator pisze:

  Specyfikacja przewiduje nie tylko wykonanie chodnika ale również budowę kanalizacji deszczowej oraz zmianę układu skrzyżowania. Tutaj łączą się dwie ważne dla gminy drogi i korki na pewno będą większe niż zawsze zatem zapewnienie płynności przejazdu oraz charakter prac pewnie powodują takie a nie inne koszty. Szkoda, że musiało minąć 15 lat ale lepiej późno niż wcale.

  23
  4
  • Tiks24 pisze:

   Podejrzewam, że opcjonalna sygnalizacja świetlna. Po cichu na to liczę. Ja osobiscie zawarlbym światła przy okazji modernizacji ciągu.

   13
   3
  • Obserwator pisze:

   Nie stać cię na wymyślenie własnego nicka? musisz się podszywać pod cudzy?!

   2
   0
 13. Masakrator pisze:

  Dość kłamstw tego ‘niezależnego” portalu. Możecie wchodzić redaktorowi w odbyt ale ludziom ciemnoty nie wciśniecie.

  20
  5
  • Wąsowiak pisze:

   Zgadzam się. Redaktor nie podał informacji o tym że gmina dostała dotacje. Panie Gąsiorski, niech Pan nie manipuluje faktami. A do Pana Panie Jurku- taka brudna kampania wójtem Pan nie zostanie

   13
   6
  • Wyborca pisze:

   O jakiej dotacji wy piszecie?? Kłamcy!!!

   5
   9
  • Cyc pisze:

   Dotacja 912tys z Urzędu Marszałkowskiego A Gmina zapłaci tylko 230tys. Wyborca wiedz że w Gminie są tylko kłamcy lustracyjni. Ale ten z Koppalni chciał na kolejnym temacie kapitał zbić Pewnie źle mu emeryt razem z tym drugim poradzili. Gąsiorski ja myślałem że ty masz więcej oleju w głowie.

   18
   6
  • wolny pisze:

   Nareszcie za niecały miesiąc temu nieudacznikowi podziękujemy . Nie będzie wciskał nam ciemnoty, jąkając sie , że nie wiadomo o co mu chodzi. Człowiek bez jakichkolwiek skrupółów, jedynie interesuje go kasa i za nic bierze 200 tys, złotych. Teraz popis w jego stylu i za 200 metrów chodnika gmina ma zapłacic 1,2 tysięcy złotych.
   Dzieci mają miec zabezpieczone dojście do szkoły!!!! A wójta co interesuje- napewno nie dzieci. Gdyby go tak interesowały to na interpelacje radnego Walentka dawno by to zrobił!!!!!

   9
   15
  • Wąsowiak pisze:

   Wyborca, ponoszą Cie emocje bo wasz sowicie opłacany skryba nie potrafi nic mądrego napisać? Wszystko o dupie roztrzaskac bo manipulacja nic nie daje? Tak to jest, do tego trzeba mieć trochę oleju w głowie. Jak coś to może wam jakiś film puści dla Relaxu, sami wiecie jaki:)

   9
   6
 14. konopka pisze:

  Tiks chyba żartujesz, ten zatwardziały urzędniczy beton z ZDW Katowice nie potrafi zadbać o należyte oznakowanie poziome dróg, a co dopiero światła…

  3
  1
 15. janikat pisze:

  Ten niemota tylko naraża gminę na same straty, za 420 tys. złotych poszły projekty na oczyszczalnie i kanalizacje do kosza. Takiego mamy geniusza, co nie wezmie to spiepszy. Dosyć takiego przy korycie.

  9
  9
 16. Górniak Stanisław pisze:

  Wąsowiak, przestań manipulować, nie piszę pod tajnym nickiem tak jak Ty. Ale Ty nie możesz się ujawnić bo była by sensacja na całą gminę a że mało piszę bo nie ma o czym. I po co siejesz takie wyssane z palca informacje.> Pan Socha odwdzięczył się już za pańska propagandę tutaj miejscem na liście?< Nigdy nie startowałem z komitetu pana Sochy. Należę do SLD i z tego komitetu startuję. Piszesz o wiarygodności tego portalu i tu masz rację,to tacy jak Ty mają wpływ na taki poziom wiarygodności. Dlaczego głosowałem, bo uważam że drugi przetarg może być droższy i w odległej perspektywie.
  Dzisiaj już wadium nie gwarantuje podpisania umowy, a winne są przepisy ograniczające jego wysokość.

  10
  4
  • Wąsowiak pisze:

   Ja jestem Redaktor Wąsowiak- moim wzorem i idolem jest Pan Redaktor Paweł Gąsiorski, na nim się wzoruje i pisze identycznie jak on. Aaaa z list SLD! Super. Proszę zachęcić publicznie nas czytelników i mieszkańców do głosowania na kandydata na wójta Gminy Konopiska startującego z list SLD. Będę wdzięczny bo chętnie popre go w wyborach. A Pan?

   7
   7
  • Wąsowiak pisze:

   Dodam jeszcze że tym co napisał Pan na końcu potwierdził Pan że Red. Gąsiorski Sieje wyborcza propagandę, a nie merytorycznie informuje o faktach. Ale Panie Gąsiorski Pan się nie boi, na kandydata Soche tak promowanego na tym portalu lud gminy nie zagłosuje. I na marne te długie 3 lata. Zachęcam do głosowania na SLD!!

   7
   7
 17. Z Walaszczyk pisze:

  Popieram Pana Wąsowiaka. Miałem okazję poznać Panią kandydatkę z SLD. Miła, pomocna, uśmiechnięta, zawsze się o człowieka spyta i zagai, merytorycznie i intelektualnie wykazuje logiczne rozumowanie tematu a także wyprzedza w przyszłość. I do tańca i do różańca. W dodatku jak dla mnie to jest nawet gdzie oko zawiesić. Jeżeli wygra ciężka przeprawa przed nią ale ja jej pomogę. Przeszłość i teraźniejszość zostawiam bez komentarza jeżeli chodzi o naszą władzę, stawiam na przyszłość na Panią z SLD. W końcu może naszej gminie wyjdzie to na dobre.

  5
  9
  • Mieszkanka pisze:

   To nie jest portal do opisywania kandydatki Sld, nawet gdy jest najlepszą opcją w tych wyborach. Tu się negatywnie opisuje obecną władzę i pozytywnie byłą władzę. Poza tym widać komu ma służyć ta stronka. Twarze znajdziesz u samej góry. Zapłacili za reklamę, to trzeba im słodzić.

   Ps. Pani Książek z Sld zostanie nowym wójtem. Mamy dosyć ciągłych podchodow byłych i obecnych. Pierdół przekazywanych na rozpoczęciu roku i wiecznego narzekania. Książek to nasza ziomalka.

   10
   9
 18. Wąsowiak pisze:

  Panie Górniak, też popiera Pan Panią Książek jako kandydatke na wójta gminy Konopiska?

  3
  9
 19. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowna Mieszkanko, cieszył bym się gdyby to się spełniło co Pani napisała. Myślę że będzie to nowa lepsza wizja Gminy Konopiska. Pani Ewa Książek młoda osoba z charyzmą,z nowymi pomysłami. Zacznijmy zmieniać od dołu, od wyborów samorządowych. Możemy to zmienić pod warunkiem że pójdziemy do wyborów, bo jeśli nie to będzie jak jest a później
  zostanie tylko narzekanie. A czas mija bezpowrotnie. Panie Wąsowiak do Pana wiadomości- startuję z komitetu Pani Książek.

  5
  6
  • Wąsowiak pisze:

   Drodzy mieszkańcy Rekszowic popierających radnego Górniaka, pamiętajcie kogo popiera w wyborach na wójta i przy urnach idźcie za głosem swego pasterza. Powodzenia

   9
   5
 20. Ania pisze:

  Stasiu zamiast popierac dziewczyne co nosi glowe w chmurach,masz sasiada obok i powinienes mu pomoc bo jest z Rekszowic. A czy wiesz kto startuje z innych komitetow,bo na bylego napewno nie zaglosuje a tylko on sie reklamuje reszta spi.

  6
  12
  • Górniak Stanisław pisze:

   Aniu masz rację, tylko jest jedno ale, to ma być sąsiad nie tylko z nazwy i chcieć przyjąć pomoc. Co do reszty kandydatów to wiem tyle co można wywnioskować z komitetów a skoro śpią to po co ich budzić.

   4
   3
 21. kld pisze:

  Żurek musi odejśc. NIC DOBREGO NIE ZROBIŁ DLA MIESZKAŃCÓW !!!!!

  10
  9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).