Z ostatniej chwili: W piątek nadzwyczajna sesja!

W piątek 10 lutego o godz. 16.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach odbędzie się XXIX sesja Rady Gminy Konopiska, podczas której radni uchwalą wpisanie do Księgi Zasłużonych dla Gminy Konopiska Pana Stanisława Sączka oraz nadadzą nazwę rondu w Rększowicach imienia biskupa Franciszka Musiela.

z proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Ustalenie porządku obrad.
3. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
4. Podjęcie uchwały w sprawie wpisania do Księgi Zasłużonych dla Gminy Konopiska.
5. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy rondu w Rększowicach imienia biskupa Franciszka Musiela.
6. Sprawy różne i zapytania.
7. Zakończenie obrad.Kategorie:

31 odpowiedzi na “Z ostatniej chwili: W piątek nadzwyczajna sesja!”

 1. Ferment pisze:

  Nadzwyczaj ważne tematy

  0
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Nie mam nic przeciwko sp biskupowi walczył o wolny kościół w komunie ale kto przedstawil taka propozycje z tą nazwą jego imieniem ronda w Rekszowicach? Nie mogło być jakoś prosto np Lecha albo np. Żołnierzy Westerplatte albo chociażby Sobieskiego czy Miłosza Ludzie czy w tym kraju wszystko musi być podporządkowane odpornym trendom

  0
  0
 3. ada pisze:

  No no ! Sytuacja jest rzeczywiście nadzwyczajna . Trzeba dla błahych spraw zwoływać nadzwyczajną sesję . Nazwanie ronda i uhonorowanie człowieka to jedno z największych osiągnięć wójta i rady gminy w ostatnich dwóch latach ! SZACUNEK ;)
  ps. zmieńcie PR-owca

  0
  0
 4. Ziomal pisze:

  To mieszkańcy Rekszowic powinni mieć przywilej nazwania swojego ronda

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Na czyj wniosek ten temat został włączony.Ja dowiedziałem się z powiadomienia o sesji. Masz rację Ziomal to mieszkańcy na zebraniu wiejskim powinni zdecydować. Po co ten pośpiech, zebrania wiejskie za pół roku. Od tego mamy Radę Sołecką i panią Sołtys.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Czemu Pan nie krzyczał jak poprzednik nazwał skwer imieniem Szymanowskiego? Czemu ludziom nie dał wybrać patrona gimnazjum? Na to Pan ma odpowiedź? Ludzie nie wybierali bo sam zadecydował pewnie z radnymi! A może by chcieli nawiązać do legendy o SOBIESKIM? Nazwać szkole innym imieniem? Pan już skończy szczuc bo radnemu nie wypada. Może najlepiej nazwać rondo im poprzednika wg Pana?

   0
   0
 5. Andrzej Szymanek pisze:

  W odpowiedzi do “ady”: Stanisław Sączek (wpis do zasłużonych dla Gminy Konopiska) a o tego Pana
  chodzi jest wybitnym zawodnikiem,trenerem i niedoścignionym działaczem który może być wzorem
  dla każdego. Można by rzec – dlaczego tak późno-.Tej inicjatywie władz Gminy trzeba przyklasnąć !!!!!!!!

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Panie Andrzeju, nikt nie neguje (no może ten z hutek bo on wszystko neguje)zasług Pana Stanisława!
   Tylko czy w tym celu trzeba zwoływać nadzwyczajną sesję?? nie można było załatwić tej sprawy na zwykłej sesji?

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Kamil ogarnij się! Jak chcesz kogoś wyróżnić to piszesz mu np SMS czy idziesz osobiście? Nadzwyczajna sesja w moim odczuciu ma nadać wydarzeniu range specjalnego, ale wy poplecznicy burmistrza Kopalni plujecie na.wszystkie inicjatywy wójta. Żal mi Was że nawet na taką która ma wyróżnić tak zasłużonego dla gminy człowieka! Wolicie na zwykłej sesji, pomiędzy jedna uchwała a druga? Może Pan Stanisław ma czekać jeszcze pod drzwiami aż radni znajdą dla niego czas?

   0
   0
 6. jan pisze:

  Bardzo dobrze zrobił wójt człowieka tego formatu i za zasługi dla KONOPISK I gminy nalezy uchonorowac urocztscie tak ja było poprzednio przy woisie do księgi pamiątkowej p.Dubinskiego .TAKICH LUDZI NAM POTRZEBA I NALEZY ICH DOCENIC BRAWO RADA I WOJT

  0
  0
 7. jan pisze:

  Bardzo dobrze zrobił wójt, człowieka tego formatu i za zasługi dla KONOPISK I gminy nalezy uchonorowac urocztyscie tak ja było poprzednio przy wpisie do księgi pamiątkowej p.Dubinskiego .TAKICH LUDZI NAM POTRZEBA I NALEZY ICH DOCENIC BRAWO RADA I WOJT Przepraszam za błędy w poprzednim wpisie ale to z nerwów bo jak czyta się te bzdury to człowieka krew zalewa.Brawo SZYMANEK TAK TRZYMAJ

  0
  0
 8. Andrzej Szymanek pisze:

  “Kamil” NASZ STASIU NA TAKIE WYRUŻNIENIE ZASŁUGUJE. A czemu NASZ bo chyba nikt nie podważa
  Jego dorobku życiowego oraz to że w sercu nosi i nosił będzie LOT KONOPISKA i wszystko co można zrobić dla GMINY KONOPISKA.
  Te duże litery są napisane nie bez kozery.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Ależ Panie Andrzeju! przecież to właśnie pisałem! znam Pana Stanisława i potwiedzam: ZASŁUGUJE! Pytałem tylko czy na najbliższej sesji nie można rozpocząć np.od uroczystości uhonorowania Pana Stanisława, wręczyć kwiaty, dyplom, i co tam jeszcze przewidziano, tylko trzeba w tym celu specjalnie zwoływać radę. Ale…może i trzeba.
   A prxy okazji: o nazwach zawsze powinni decydować mieszkańcy. Jak dotąd tak było. To, że z hutek pisze , że nie, to niech pisze. On już tak ma, że wszystkiemu zaprzecza. On ma swoją prawdę.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Mieszkańcy dotąd nigdy o niczym nie decydowali. Skwer w Konopiskach, gimnazjum. Wszystko bez konsultacji. Jak można być tak obłudnym! Dworek też rozebral bez konsultacji! Miał stawiać poprzednik nowy, ale jak zawsze skończyło się tylko na planach i gadania!

   0
   0
 9. Ziomal pisze:

  Pa Stanisław jak najbardziej zasłużony natomiast nadal nikt nie pisze skąd ten Patron ronda

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Niech radny Górniak napisze. Dlaczego patronem ronda nie został poprzedni wójt. To mnie zastanawia.

   0
   0
 10. jarek pisze:

  Czekamy na tego z hutek jak za zasługi od nieudacznika otrzyma schedę w postaci gminy.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Hehe… Wójta wybierają ludzie. Poprzednia władza dostała czerwona kartkę! Oj Sromotna porażka!

   0
   0
  • Janosik pisze:

   Ty z Rekszowic, po tym co zrobił żurek , to dostanie nie jedna czerwoną kartkę tylko kilka. Nieudacznik!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Idz niech cię agent utuli bo widać jeszcze nie możesz pogodzić się z porażka;)

   0
   0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek ty zawsze mielesz nie na temat, a Ziomal ma rację o sprawach miejscowości powinni decydować mieszkańcy. Rada Sołecka, to jest podstawowa struktura samorządu najniższego szczebla i źle się dzieje jak decyduje się za plecami organów wybranych w zebraniu wiejskim, reprezentujących mieszkańców miejscowości.

  0
  0
  • Jaro pisze:

   Panie Radny Górniak, Żurek i jego zakon nie znają podstawowej zasady samorządu- konsultacje społeczne! Msciwosc, brak szacunku do ludzi o innych poglądach dają takie obrazki jakie mamy obecnie w gminie!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Panie radny jak decydowaliscie o patronach gimnazjum, skweru w Konopiskach mieliście w dupie konsultacje społeczne i decyzje mieszkańców. Dziwne że teraz wielce chcecie konsultacje. Jakoś jak ktoś jest w opozycji liczą się ludzie, jak rządzi to mieli w dupie. Ehhh… Jesteście obudni ale ludzie pamiętają że żadnych konsultacji za waszych rządów w gminie nigdy nie było. Ziomal to by chciał rondo im poprzedniego wójta!:)

   0
   0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  1/3 wpisów powyżej to tego oszołoma z hutek który tylko miesza aby zakłamać prawdę. Obiboku przeczytaj o historii Szkoły w Konopiskach. Podczas głosowania uchwały w sprawie nadania nazwy skweru w konopiskach nikt nie wnosił zastrzeżeń. A było trzech radnych m.in. obecna p.Wicewójt. Jesteś notorycznym kłamcą, szastasz oskarżeniami bez pokrycia.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Nie obchodzi mnie ze nikt nie wnosil zastrzeżeń. Mieszkańcy nie mają obowiązku chodzić na sesję. Poprzednia władza zdecydowała, uchwalila, nie zapraszala ludzi na spotkanie aby to omówić. Nie mierzy Pan równa miarą. Ja już Panu pisałem, tajny przegra wybory a Pan zostanie wspomnieniem z forum:) a szkoda bo złym człowiekiem Pan nie jest

   0
   0
 13. Ferment pisze:

  z hutek = d…..łaz za wszelką cenę, nawet własnej godności.

  0
  0
 14. Konopiszczanka pisze:

  z hutek jeśli nikt nie interweniował to znaczy że konsultacje były, a ty pilnuj swojej miejscowości nijaki wojowniku.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Tak, zebrali się kolesie na zamkniętej imprezie dla ludzi na hali, ozarli się, popili trunków i zdecydowali. Takie konsultacje były. Na stronie gminy nie było żadnej ankiety, na Facebooku żadnej sondy, ogłoszeń o tym że będą zebrania też. Nic. Jeśli były to napisz z kim, kiedy. Jesteście daremni, mieliście ludzi w nosie to Wam pokazali czerwona kartkę.

   0
   0
  • Jas pisze:

   Tak jak myślisz ty z hutek , z twojej autopsji nieudacznik , prezio, niedorzecznik, prezes milicji i jak porzadnie powalili to pomysła im przyszło i nadzwyczjną sesję wymyślili. a że potem do północy w remizie balowali, to takich mamy ludzi odpowiedzialnych za gmine.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ja wiem ze wy nie uznajecie konsultacji. Brakuje wam imprezek za pieniądze z naszych podatków? Niech Wam burmistrz funduje. Kiedy ma pełną!

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).