XXII sesja Rady Gminy Konopiska

W piątek 3 czerwca o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się XXII sesja Rady Gminy Konopiska.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Przyjęcie protokołów z XX i XXI sesji Rady Gminy.
3. Ustalenie porządku obrad.
4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
5. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
6. Interpelacje radnych.
7. Podjęcie uchwały w sprawie poparcia działań mających na celu utworzenie niezależnego Śląskiego Instytutu Onkologii.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Statucie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zasad przejmowania dróg na terenie Gminy.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zgody na nieodpłatne przejęcie na rzecz Gminy Konopiska od Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa.
11. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Korzonek II”.
12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Konopiska.
13. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę nr 136/XX/2016 Rady Gminy Konopiska z dnia 29 marca 2016r. w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Konopiska”.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2016.
15. Podjęcie uchwały w sprawie oceny zasobów pomocy społecznej Gminy Konopiska.
16. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego SP ZOZ GOZ Konopiska za 2015 r.
17. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego samorządowej instytucji kultury – Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji za 2015r.
18. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach za 2015 r.
19. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Konopiska za 2015 rok.
20. Podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Konopiska za 2015 rok.
21. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazw ulic w miejscowości Konopiska.
22. Podjęcie uchwały w sprawie skargi Pana Roberta Kołodziejczyka na działalność Wójta.
23. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2016 rok.
24. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2016-2024.
25. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Konopiska-Piła”
26. Podjęcie uchwały w sprawie określenia rodzajów świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli korzystających z opieki zdrowotnej, dla których organem prowadzącym jest Gmina Konopiska oraz warunków i sposobu ich przyznawania.
27. Odpowiedzi na interpelacje.
28. Sprawy różne i zapytania.
29. Zakończenie obrad.Kategorie:

41 odpowiedzi na “XXII sesja Rady Gminy Konopiska”

 1. Paulina Skowrońska pisze:

  No to jest okazja ocenić pracę wójta w roku 2015 przy okazji głosowania nad punktem 20! Wykonał w zasadzie to co mu zostawili w spadku ci niedobrzy poprzednicy (a nawet usiłował sobie przypisać zasługi ), a oprócz tego? aaa! postawił wiatę przystankową. Krzywą. Zorganizował popijawę w Hutkach! spieprzył odwodnienie i zapobieganie klęskom powodzi zostawiając ogromne pniaki w rowach odwadniających, i… no właśnie i co jeszcze?! Odnowił jakąś szkolę? zxdobył jakieś środki dla gminy?
  Tylko kto zagłosuje uczciwie za NIE UDZIELENIEM absolutorium? Te kukiełki w radzie? nie sądzę…

  0
  0
 2. Paulina Skowrońska pisze:

  ach, i jeszcze jedno. Czy ktoś wie gdzie znaleźć co zrobił poprzedni wójt w roku 2003? pierwszym roku swojej działalności? To niech tu wypisze.

  0
  0
 3. mieszkaniec pisze:

  Pani Paulino nic nowego nie piszesz każdy post te same słowa naprawę słabe to już jest .

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   a o czym pisać? o sukcesach wójta? czy Prezia? Chętnie! tylko jakich??

   0
   0
 4. mieszkaniec pisze:

  Ja wiem że były by sukcesy ale mataczenie pewnych ludzi bardzo przeszkadza i potem już jest trudniej jest coś załatwić. Bo po co inwestować w Konopiska, kostkę czy drogę robić jak ktoś pozniej wysyła do każdej możliwej instytucji listy z pretensjami. Tak można pisać jedni złe następni ze jest dobrze. Jest poprzedni wójt był taki dobry to czemu jego podopieczna nie wygrała jednak ludzie widzieli w Nowym coś co może być lepsze, jest jeszcze trochę czasu i wierzę we będzie dobrze.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   Jest takie stare przysłowie ludowe:”złej baletnicy muzyka przeszkadza”, prawda? jakieś mafie, jacyś matacze przeszkadzają!Jakoś poprzednikom nie przeszkadzały?
   Na każdym forum znajdzie się jakiś troll, głupawy i upierdliwy, nie dostrzegający faktów, prawdziwych faktów tu poruszanych. Ten troll na dodatek, że jest prymitywny to jeszcze chamski. Ale niektórzy tak mają. Współczuję. Bez względu na to jakiego nicka będzie używał.
   My tu piszemy prawdę. A że wciąż takie same słowa? Ano jaki pan taki kram. Gdyby były sukcesy może by ludziska pisali o sukcesach, ale tak? co o krzywej wiacie ?ile można pisać o takim sukcesie?
   Koncert – świetny zresztą – grał ENEJ a nie wójt! zorganizował środek kultury nie wójt (mają już wprawę od paru lat), Dni Konopisk? wymyśliła poprzednia ekipa, statuetka wójta? też poprzednicy. No to o czym pisać? mnie tematów nie brakuje. Pytałam co zrobił za ponad rok nowy wójt? a tak krzyczał w kampanii! “po czynach ich poznacie…”

   0
   0
 5. brat pisze:

  brak pani tematów to samo wkoło maze pani napisze o zwrocie pieniędzy za koncert p.Maryli Rodowicz plus odsetki zatrudnienia powtórnie p.od przyrody która wzięła odprawę nie wspomnę o bracie także pani powiedzmy Paulino to może nowy stanczyk nam się ujawni z Rększowic Można jeszcze napisac ale szkoda czasu na wasze bzdury a zresztą przypomnę wynik wyborów p.M .J PRZEGRAŁA I TO Z JAKIM WYNIKIEM A NAJ GORSZE JAKĄ TO JAKI WYNIK OSIĄGNEŁA W SWOJEJ PARAFI I NIE UDAŁA SIĘ FETA KGW W KOPALNI

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Chłopie wybory Jakie były wyborcy wiedzą i nie powtarzaj się. Piszemy tutaj o faktach które dzieją się obecnie, a są to sprawy
   szkodzące mieszkańcom, i może ciebie nie interesują bo nie dotyczą ale prócz Ciebie w gminie mieszka ponad 10 tys mieszkańców, więc nie wypowiadaj się za Nich i nie nazywaj bzdurami spraw które są być może bardzo ważne, bo nie dostałeś Ich upoważnienia. Ja jako radny zostałem upoważniony dbania o interesy, wszystkich mieszkańców gminy, bo jestem radnym gminy.

   0
   0
  • Racjonalista pisze:

   Nie nadymaj się tak panie Górniak, Stańczyk czy jak Ci humor podpowiada. Szkoda ze nie ma audio z dzisiejszej sesji. Ciekawe dlaczego.

   0
   0
 6. mieszkaniec pisze:

  Za koncert Maryli to jeszcze płacimy taki to był przekręt….

  0
  0
 7. brat pisze:

  Masz racje przemawia przez brata nienawiśc i ze jego wysłanniczka na fotel wójta przegrała ile w tym ołudy panie BRAT panie STANCZYK i może jeszcze paru

  0
  0
  • Mieeecio pisze:

   rzecznik prasowy też przegrał! i pani od krzyżówek też przeszła ledwo,ledwo.

   0
   0
 8. Mieszkaniec pisze:

  Widzimy na co stać obecnego wójta,nie może sobie poradzić , to zatrudnił biedaczyna ludzi od pijaru,aby opisywali jego zasługi dla gminy, tylko najgorsze jest to , że nie ma co pozytywnego napisać. Prawda w oczy kole !!!

  0
  0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Mieszkaniec, podaj choć jeden przykład mataczenia. Posługujesz się tą samą retoryką co Wójt, , gdyż już kiedyś na sesji powiedział że przez nierozważne działania niektórych ma trudności w załatwianiu, nawet pomyślałem że to Jego wpis a może tak. Gdyby wyszły pisma jak piszesz to byśmy zwracali pozyskane pieniądze na OSP Hutki i drogę z pniakami. Następnym razem zanim coś napiszesz trochę poczytaj, bo za błędy i brak nadzoru Wójta płacimy my mieszkańcy, Ty też. Jak już pisałem ,taka rola radnych. Zapytaj Wójta w oparciu o ustawę o dostępie do informacji publicznej dlaczego zapłacono za renowację rowów odwadniających drogę Hutki Rększowice. Sam sprawdź czy tak wyglądać ma renowacja rowów? Każdy ma prawo dostępu do publicznej informacji, tylko tam trzeba się podpisać a Ty taki obrońca Wójta pewnie się nie odważysz. I co Ty tam kręcisz z wyborami nie czepiaj się wyborców, ludzie zagłosowali tak jak zagłosowali bo uwierzyli
  w obietnice, i kłamstwa o katastrofalnym zadłużeniu. Teraz za brak pozyskiwanych środków z Unii i brak inwestycji próbuje się obwinić Górniaka. Za poprzedniego Wójta też interweniowałem w sprawach mieszkańców. Wójt nawet pomagał. A obecnemu interpelacje przeszkadzają. Jak ktoś nie potrafi pływać mówi że woda za rzadka.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Po ostatnich Dniach Konopisk kilka osób mi powiedziało, że w Rększowicach mieszka wójt, a obok niego pniok. Panie Górniak nuda juz wieje. Te same odgrzewane kotlety. Lud nie głupi i juz tego nie kupuje

   0
   0
 10. mieszkaniec pisze:

  Co panie Górniak trafilem w czuły punkt.

  0
  0
 11. mieszkaniec pisze:

  A jeśli chodzi o te pnie to byłem tam widzialem, nieładnie to wygląda przyznaję ale mam nadzieję że jakoś to wójt poprawi.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   To należało wykonać w ramach inwestycji z pieniędzy na usuwanie klęsk żywiołowych a nie teraz poprawiać pracownikami gminy z naszych podatków. Jak przyznajesz jakoś to Wójt poprawi, I widzisz że wiele rzeczy jest wykonywanych na zasadzie jakoś to będzie. Resztę pozostawiam bez komentarza, gdyż z poziomu wypowiedzi widać że natura poskąpiła Ci intelektu. Szkoda czasu .

   0
   0
 12. mieszkaniec pisze:

  Panie Górniak ja intelekt mam taki ze na pewno nie bede sr.ł w e własne gniazdo a pan to robi zwykły urzedasek który chce zabłysnąć ale robi z siebie tylko idiote. Tyle na temat

  0
  0
 13. Edek pisze:

  Poparcie wójta poleciało na łeb i szyję.Gdyby dzisiaj były wybory trudno by miał zebrać 10% tego co otrzymał w ostatnich wyborach.Glownym powodem jest wiele błędów popełnionych przez zakompleksionego, nieodpowiedzialnego w swoim postępowaniu wójta. Miało być San Francisko a jest kartoflisko.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   A skąd ty masz takie sondaż? Opierasz się na tym głosowaniu z tej strony? To powodzenia. Niektórzy wyskoczyli w ocenie bo im królowa angielska bardzo pomaga (zainteresowani wiedzą o czym mówię). Gdyby dało się policzyć głosy powiedzmy tylko 20km od centrum Konopisk (tylko mieszkańcy Gminy) to ten ranking wyglądałby całkiem inaczej.

   0
   0
 14. obiektywna pisze:

  to spróbuj przygodę z taką stronką i nie osadzaj swoją miarą.

  0
  0
 15. harry pisze:

  Wójt Żurek wygrał wybory ok , jego zastępczyni która w godzinach pracy pali lub ćwiczy mózgownicę za
  pomocą krzyżóweczek przyniesiona w teczce przez byłego Starostę ,następna to kadrowa w GCKiR dla 5 pracowników nic dziwnego średnie wykształcenie ,kolejny to szanowny pan rzecznik , komendant gminny i redaktor naczelny biuletynu Pasma w jednej osobie . Oto poczet naszych WÓJTÓW .
  Temu pierwszemu wystarczy zmienić pierwszą literę nazwiska na “B” i wychodzi szydło z wora . CDN.

  0
  0
 16. Rudy pisze:

  no! to jutro sesja! absolutoryjna! ciekawe – jak pisała Paulina – który z chochołów się odważy?

  0
  0
 17. Rudy pisze:

  no to jak było do przewidzenia! Szkoda wielka!!!!!że tej sesji administratorzy nie nagrywali. A było co!

  0
  0
 18. Górniak Stanisław pisze:

  Zgodnie z przewidywaniami Wójt nie przepuścił okazji, żeby się wyżyć na radnym który miał czelność zaapelować do mieszkańców o zadbanie o własne bezpieczeństwo w przypadku nadmiernych opadów i ulew jak miało to miejsce 01. czerwca. co opisywałem w artykule >Bądźmy mądrzy przed szkodą<. Mimo że umieścił to w Pasmach z komentarzem że podburzam mieszkańców i wprowadzam w błąd. Panie wójcie, ręce opadają jak słyszy się takie bzdury które pan opowiada podpisując się mgr inż. Pan hańbi ten tytuł,gdyż powinien pan wiedzieć że wszystkie instytucje i ZDW Katowice muszą działać w granicach obowiązującego prawa. A wszystkie te przepisy pan miał udostępnione. Jeśli to panu nie wystarcza to polecam przeczytać wyroki Wojewódzkich Sądów Administracyjnych w podobnych sprawach. Szczególnie polecam (por. wyrok WSA w Białymstoku, z 10 czerwca 2010 r., II SA /Bk 137/10 oraz por. wyrok WSA w Bydgoszczy, z 29 czerwca 2010 r., II SA /Bg 369/10. Bo przecież przepisy te w ustawie Prawo Budowlane, prawo Wodne są nadal aktualne, również art 144 K.c. też. Aż dziw bierze jak wielu radnych zabierało głos w tej sprawie nie wiedząc o co chodzi..Chyba tylko dlatego aby przypodobać się wójtowi, bo gdyby choć trochę wysilili swoje szare komórki to spostrzegli by że są to działania dla dobra mieszkańców naszej gminy. Nadmienię że zgodnie Art. 9. K.P.A Organy administracji publicznej są obowiązane do należytego i wyczerpującego informowania stron o okolicznościach faktycznych i prawnych, które mogą mieć wpływ na ustalenie ich praw i obowiązków będących przedmiotem postępowania administracyjnego. Organy czuwają nad tym, aby strony i inne osoby uczestniczące w postępowaniu nie poniosły szkody z powodu nieznajomości prawa, i w tym celu udzielają im niezbędnych wyjaśnień i wskazówek. To co ja umieściłem w art. jw. Wójt powinien te informacje zamieścić w komunikacie o przebudowie drogi DW908. Że zalało wjazd do szkoły w Łaźcu, to żadne tłumaczenie że Warszawę też zalało. Jestem dumny z tego że jako jedyny zagłosowałem przeciwko udzieleniu absolutorium wójtowi. Mam świadomość tego że dostając mandat na radnego mam obowiązek służyć moim wyborcom i mieszkańcom gminy o czym niektórzy zapomnieli.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   No to służysz Pan jak ministrant do mszy. Tylko ze ilość nie idzie za jakością. Zamiast w kilku zdaniach napisać to stajesz Pan za paragrafu. Napisz lepiej ze dzięki tobie nie będzie chodnika tylko sam asfalt. Rekszowice dziękują za strzał w stopę.

   0
   0
 19. Mery pisze:

  Wójt zachowuje jak kiepska baletnica, tańczyć nie umie ,bo suknia za długa.Idz do krawcowej i dopasuj sobie sobie strój do miejsca które zajmujesz, a masz ją w swojej wsi.Dotychczas działa Pan jak chłopek roztropek. Nawet kadzidło (osobisty rzecznik )za dużą kasę nie pomoże.Musisz odejść i basta !

  0
  0
 20. Rudy pisze:

  a (nie)Racjonalista jak zwykle swoje! Nie zrozumie a szczeka! “odwróci kota ogonem” i pyskuje. z sensem czy bez byle za wójtem. Jakie ma prawo taka miernota obrażać radnego gminy, starszego wiekiem, człowieka który walczy o dobre rozwiązania dla mieszkańców, bo wójt tego nie umie i nie robi?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Rudy masz rację bo Wójta obowiązkiem jest zadbać, aby był wilk syty i owca cała. Bo istnieją rozwiązania które się stosuje w takich sytuacjach, tzw sięgacze do posesji zagrożonych podtopieniami. Ale po co sobie tym głowę zawracać kiedy jest okazja
   dołożyć radnemu i postraszyć ludzi że nie będzie chodnika a przez to podburzyć mieszkańców przeciwko radnemu. Wójcie ludzie są mądrzejsi od Ciebie, nie dadzą się drugi raz podejść.

   0
   0
 21. Antoś pisze:

  Wójcie ,nie szukaj winnych za partaczenie wszystkiego co tylko
  robisz.Droga Hutki -Rekszowice,to najlepszy przykład jak mozna było oddać takie zadanie z pniakami w rowach.Czyzby mamona gorowala nad zdrowym rozsądkiem ? Jak można było mieć taką kasę i nic nie zrobić z pniakami.Sorry,chyba że to pokazowa inwestycją Pana możliwości?To,co ktoś plecie o sąsiadach w Rekszowicach,winno być: to Radny Górniak ma super pnioka za za sąsiada.Nic i nikt nie obroni Pana przed tak durnym zarządzaniem majątkiem gminy.Kasa wydawana na kiepskiego po fachu rzecznika wystawia panu świadectwo niegospodarności i braku zaufania do Pana działań.

  0
  0
  • Chudy pisze:

   a kto swoimi decyzjami odebrał ludziom dostęp do wody? albo dojazd do pola? Niech Pan napisze Panie Radny i nie przejmuje się szczekaniem pieska wójtowego.

   0
   0
  • Chudy pisze:

   jak się samemu nie umie zabrać głosu i nie ma nic do powiedzenia w sprawach merytorycznych to lepiej to zwalić na niedo-rzecznika.

   0
   0
 22. Max pisze:

  Wójt to jakiś chimeryczny typ . Dostał kasę po poprzednikach na inwestycje i wszystko robi do luftu- źle! Mowi o braku kasy- też źle. Wobec tego wójcie ,albo zakasac rękawy i do roboty( wynagrodzenie roczne Pana to TYLKO 190 tys. złotych,jak prezydent Warszawy), lub fora że dwora i daj Nam święty spokój.

  0
  0
 23. brat pisze:

  Takie same jak brata w poprzedniej kadencji

  0
  0
 24. Orzecznik pisze:

  Jak widać nie jest to mocna strona statystyka i liczenie. Cóż demencja i spożywanie nadmiaru używek powoduje dziury w pamięci. I będzie jeszcze gorzej.

  0
  0
 25. Julia pisze:

  brat, nie pisz głupot.znajdź na bipie gminy oświadczenia majątkowe poprzedniego wójta,zwłaszcza z pierwszego roku pracy (!)jako wójta.zresztą jeśli nawet prezydent Warszawki ma mniej,to o czym tu dyskutować.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).