Wzrasta bezrobocie w Konopiskach

Niestety, z każdym miesiącem przybywa bezrobotnych. Z danych na koniec lutego 2016 roku w Konopiskach było zarejestrowanych 502. bezrobotnych. To o siedem osób więcej, niż miesiąc wcześniej. W lutym w Konopiskach powstało tylko trzynaście nowych miejsc pracy.

Jak wypadamy na tle Powiatu Częstochowskiego? Większe bezrobocie jest tylko w pięciu gminach! W lutym 2016 r. pracodawcy z Częstochowy i powiatu częstochowskiego zgłosili do PUP 587 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej.

Obecne działania włodarzy gminy nie sprzyjają inwestorom. Nie widać nowych inwestycji, co może mieć wpływa na dodatkowe miejsca pracy. Ludzie wolą pracować poza gminą lub zagranicą.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).