Wywiad z Jerzym Sochą – kandydatem na Wójta Gminy Konopiska

Na dwa dni przed wyborami przeprowadziliśmy wywiad z kandydatem na Wójta Gminy Konopiska – Jerzym Sochą. O problemach gminy, programie wyborczym oraz atakach jego konkurenta rozmawiał Paweł Gąsiorski.

Dziś kończy Pan wielotygodniową kampanię. Jak ją Pan ocenia?
– Tak, dziś kończy się wielotygodniowa kampania wyborcza. Przede wszystkim serdecznie dziękuję mieszkańcom za udział w pierwszej turze wyborów i poparcie mojej kandydatury na wójta Gminy Konopiska. Dzięki Państwa głosom znalazłem się w drugiej turze wyborów, która już pojutrze wyłoni Wójta naszej gminy. Przez wiele dni mogłem się z Państwem spotykać, omawiać ważne sprawy, słuchać państwa głosu i opinii na tematy szczególnie nas nurtujące, które powinny znaleźć szybkie rozwiązanie. Byłem we wszystkich sołectwach, rozmawiałem z mieszkańcami i usłyszałem wiele cennych spostrzeżeń. Prowadzony dialog przekonuje mnie w jakim kierunku powinien zmierzać rozwój naszej gminy. Otrzymany od Państwa ogromny bagaż informacji i życzliwości pozwoli mi skuteczne działać i podejmować słuszne decyzje na rzecz naszego samorządu.

Pański konkurent grał bardzo nie fair. Bez planu, bez większego programu, bardzo brudna kampania z jego strony. Mimo to w pierwszej turze miał więcej głosów od Pana.
– Kampania prowadzona przeze mnie i mój Komitet Wyborczy Wyborców Doświadczenie i Młodość była konstruktywna, oparta na dialogu i poszanowaniu drugiej strony. Od początku do końca graliśmy fair. Przekazaliśmy naszym wyborcom szczegółowy plan co zamierzamy zrobić w naszej gminie przez najbliższe 5 lat. Nasz plan jest realny i możliwy do wykonania. Przykro mi pisać o tym, że mój kontrkandydat prowadził bardzo brudną kampanie. Nie przedstawił konkretnego programu dla gminy Konopiska i jej mieszkańców. Posłużył się dopisaniem osób do spisu wyborców, wydając decyzje o zameldowaniu nowych mieszkańców, aby głosowali na “swoich” kandydatów. Rozrzucane były liczne ulotki z kłamstwami pod moim adresem. Uważam, że my kandydaci na wójta winniśmy przede wszystkim posługiwać się konkretnymi argumentami potwierdzającymi nasze dotychczasowe osiągnięcia i dokonania na rzecz gminy. Winniśmy sprecyzować plan jaki chcemy zrealizować w ciągu najbliższych 5 lat. Jesteśmy to winni naszym wyborcom tym bardziej, że oboje mamy doświadczenie w pełnieniu funkcji wójta gminy Konopiska. Posługiwanie się bardzo ogólnie sformułowanym programem wyborczym to stanowczo za mało. Ja w kampanii nie skupiałem się na oczernianiu kontrkandydata. Uważam, że negatywna kampania nic dobrego nie przynosi. Każdego człowieka traktuję poważnie i z szacunkiem – także wyborczego konkurenta. Uważam, że na takie traktowanie nie zasługują nasi mieszkańcy oraz cała gmina. Rzetelnie prowadzona kampania wyborcza pozwala wyłonić najlepszego gospodarza. Miejmy nadzieję, że będzie tak w naszej gminie. Pamiętajmy, że nie wszystko złoto co się świeci.

Jaki jest Pański priorytet na najbliższy rok, jeżeli zostałby Pan wybrany na Wójta?
– W najbliższym roku pragnę uporządkować finanse gminy, które były w zdecydowanej większości oparte o kredyty i pożyczki. Przygotujemy dokumentacje na nowe zadania inwestycyjne. Opracujemy nową strategie rozwoju gminy. Dołożę starań aby uporządkować system zarządzania całą gminą. Zadbam o dobrą współpracę z samorządem powiatu i województwa.

Czy rzeczywiście ma Pan plan na wszystko? Tak wiele rzeczy nie zostało zrobionych w mijające kadencji. Pan to zmieni?
– Jeżeli mieszkańcy wybiorą mnie na wójta naszej gminy, zapewniam Państwa o realizacji zadań zamieszczonych w programie wyborczym oraz przekazanych przez Państwa uwag podczas spotkań i prowadzonych rozmów. Postaram się zdobyć fundusze z zewnątrz na nowe inwestycje. Jednym z priorytetów będzie ochrona środowiska wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, wymiana kotłów c.o. oraz termomodernizacja budynków. Uporządkuję transport publiczny! Zadbam o rozszerzenie usług medycznych. Dla seniorów powołamy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dla najmłodszych wybudujemy nowe przedszkole i żłobek.

Czyli uważa Pan, że przez ostatnie cztery lata potencjał gminy Konopiska jako lidera w regionie został zmarnowany?
– Zmarnowany to za duże słowo. Przez ostatnie 4 lata potencjał gminy nie został wykorzystany. Nie było żadnych nowych inwestycji, które zaproponował wójt Żurek. Wykorzystane były jedynie pomysły wypracowane za mojej ostatniej kadencji i zadania na które wówczas zabezpieczyliśmy środki finansowe. Dla mieszkańców naszej gminy był to okres stagnacji i braku wizji na jej dalszy rozwój.

Dlaczego ludzie mają głosować na Pana, a nie na konkurenta?
– Mam długoletnie doświadczenie, wiedzę oraz jasny plan działania, dlatego mogę naszej gminie zapewnić dynamiczny rozwój. Mam w sobie ogromne pokłady energii, które pozwolą mi zrealizować zamierzone cele. Postaram się przywrócić ład i porządek w tych sferach życia naszej społeczności, gdzie obecnie dzieje się źle. Chce również zaangażować w podejmowane przeze mnie działania młodych przedstawicieli gminy Konopiska. Dotychczas zaufali mi Mieszkańcy. Wywiązywałem się z wyborczych obietnic. Zapewniam, że po raz kolejny nie zawiodę. Będę wójtem całej gminy, bez wyjątku. Swój mandat będę pełnił profesjonalnie, uczciwie, rzetelnie oraz poszanowaniem każdego mieszkańca. Gdy byłem wójtem gmina była w czołówce samorządów w Polsce. Nasza gmina została sklasyfikowana na 5. miejscu wśród najlepiej rozwijających się samorządów w ostatnim 10-leciu. Jako Wójt wygrałem konkurs na najlepszego Wójta Roku, organizowany przez telewizję TVP1. Chciałbym, aby gmina Konopiska znowu była jedną z najlepszych gmin w kraju. Proszę wszystkich mieszkańców gminy Konopiska, aby wzięli udział w wyborach 4 listopada 2018 r. i oddali na mnie swój głos.

To życzę zwycięstwa w wyborach. Dziękuję za rozmowę.
– Dziękuję.

Z Jerzym Sochą rozmawiał PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).