Wyniki referendum w Konopiskach

Jedynie 611 mieszkańców Konopisk ze 8806 uprawnionych poszło do urn wyborczych, aby wziąć udział w krajowym referendum. Frekwencja wyniosła zatem 6,94 %.

Za jednomandatowymi okręgami wyborczymi opowiedziało się 81,50 % osób, które wzięły udział w głosowaniu,
za utrzymaniem dotychczasowego finansowania partii politycznych z budżetu państwa opowiedziało się 14,14 % natomiast za wprowadzeniem ogólnej zasady rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika 93,31 %.
Wyniki w Konopiskach nie odbiegają do cząstkowych wyników referendum w skali całego kraju.

Referendum zostałoby uznane za wiążące, jeśli ważne głosy oddałoby co najmniej 50 proc. uprawnionych.

http://referendum2015.pkw.gov.pl/341_Polska/240407Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).