Wygrałem z Gminą Konopiska w Sądzie Okregowym!

Dziś przed Sądem Okręgowym w Częstochowie zakończyła się sprawa z powództwa cywilnego, jaką wytoczyła mi Gmina Konopiska oskarżając mnie o nieopublikowanie sprostowania na portalu GminaKonopiska.pl. Gmina za sam pozew zapłaciła 600 zł.

I to nie jedyne koszty, jakie ponieśli Mieszkańcy gminy, bo Wójt ma swoje “widzimisię”. Sąd uznał pozew przeciwko mnie jako całkowicie bezzasadny, stwierdzając w uzasadnieniu, że nie wie dlaczego radca prawny z gminy (Rafał Hanusiak przyp. red.) podał mnie do Sądu. Ja też tego nie wiedziałem, dlatego z ciekawością chciałem wysłuchać wyroku. A był on dla mnie bardzo korzystny. Sąd oddalił powództwo i zasądził na moją korzyść 377 zł kosztów sądowych. Łącznie sprawa, która na starcie była przez gminę przegrana, kosztowała Mieszkańców 977 zł.

Panie Wójcie Żurku, czy zapłaci Pan te pieniądze z własnej kieszeni ze swojej gigantycznej pensji?

Oczywiście, wyrok ten jest nieprawomocny. Gmina może się odwołać do Sądu Apelacyjnego w Katowicach, a wtedy koszty wzrosną co najmniej dwukrotnie.

Brawo Jerzy Żurek, brawo Gmina Konopiska, brawo r.pr. Rafał Hanusiak.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

64 odpowiedzi na “Wygrałem z Gminą Konopiska w Sądzie Okregowym!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Prawnik słaby to musiał przegrać. Gratulacje panie redaktorze

  0
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Pan Hanusiak kolejny raz zabłysnąl wiedzą oczywiście prawnicza. Zmienić radę prawnego narazajcego gminę na koszty. Wójtowi wstyd chyba nie przeszkadza

  0
  0
 3. Jacek Wygwirzek pisze:

  Chyba kolejny raz pokazał pan, że prawo stoi po pana stronie. Moja najszczersze gratulacje

  0
  0
 4. Filip pisze:

  z hutek gdzie jesteś. Chciałeś wiadomości o procesach to masz.Nie bądź w gorącej wodzie kąpany, na wszystko przychodzi czas.

  0
  0
 5. Kamil pisze:

  No właśnie!te,z hutek gdzie twój jad?! dyżur ci się skończył? normalnie już by tu wypluł ze trzy wpisy!

  0
  0
 6. Belfer pisze:

  To nie wina prawnika ! Wójt powinien mieć choć trochę pojęcia o zasadach prawa . Ale czego tu wymagać ! ” Mój mąż od zawsze jest dyrektorem “

  0
  0
 7. Filip pisze:

  Tak to jest jak wójt zawsze chce być mądrzejszy

  0
  0
  • Że wsi pisze:

   Okazuje sie,że wójt tylko chce wojenki prowadzić. Kazał zwolnić nauczyciela i przerznął sprawę! Teraz chciał ugrać z Gąsiorskim i też przegrał sprawę! Panie wójcie ,kto za te pana niskie pobudki, złe, nieprzemyślane i pochopne decyzję płaci. Jeżeli idzie to z pana wynagrodzenia to ok, ale jeśli my podatnicy za to płacimy to mówimy stop ,veto ! Nie pozwalamy aby pan płacił za swoje fanaberie naszymi pieniędzmi! Za pana rządów w tej gminie nic ciekawego i pożytecznego nie dzieje się! Wygląda na to,że pana okres rządów to liczne wojenki często kończące się w sądzie! Lepiej byłoby jak by pan swoją energię zainwestował w budowę hali sportowej w Aleksandrii! Powodzenia!

   0
   0
 8. Wierna pisze:

  Gdzie ta kanalia z hutek jest teraz ? Niech lepiej klei okna , okazał wielkim gburem! Tak Jacku ty na tym forum robisz za największego swintucha! Takich ludziom nie powinno się dawać żadnego mandatu spolecznego! Ludzie poznali się już na tobie dając ci czerwoną kartkę w wyborach 2014 roku .Chciałeś się nażreć i co ani wójt ani radny! Pomożemy ci w nadchodzących wyborach !

  0
  0
 9. Izolbu pisze:

  hehehhehehe znowu porazka tego wojta

  0
  0
 10. z hutek pisze:

  Dajcie ludziom też spać:) nie martwcie się, redaktorek przed biżuteria na rączki nie ucieknie. Ale to fakt, słaby ten prawnik. Ja bym to lepiej rozegrał.

  0
  0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  To już trzecia sprawa przegrana, jak tak dalej pójdzie dostanie statuetkę. Czyżby próba bicia rekordu? W księdze Guinnessa
  takiej konkurencji chyba jeszcze niema.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Mówi Pan o Wojcie gminy w której Pan jest radnym. Robię screen i wysyłam. Są jakieś granice i etyka radnego. Wstyd!

   0
   0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Przepraszam nie zadziałała spacja. Powinno być nie ma.

  0
  0
  • Franek pisze:

   Panie Radny, a może na “najgorszego wójta roku”? Za tyle “osiągnięć”?

   0
   0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek tak się niecierpliwiłeś, że brak wyroków, widzisz jak tu już ktoś pisał nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Na informację
  podaną przez P. Gąsiorskiego z dnia 20.09 .2016r. dopiero teraz jest rozstrzygnięcie i co nie cieszysz się że już jest.

  0
  0
  • jteresa pisze:

   PANIE GORNIAK MIALAM PANA ZA POWAZNEGO CZLOWIEKA ALE PAN TEZ NIE JEST LEPSZY OD TEJ CALEJ RESZTY SKAD W PANU TYLE GORYCZY A WYGLADA PAN NA DOBREGO CZLOWIEKA

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Panie radny, pytanie dlaczego redaktor nie chwali się przegranymi sprawami? Goebels też tylko sial propagandę sukcesu!

   0
   0
 14. obiektywna pisze:

  Jak może się cieszyć jak jest to informacja nie po jego myśli.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Mam to w dupie czy wójt wygrał czy przegral :) wiem jedno, redaktor ma wybiorczy charakter wybierania tematów. Plotki chodzą po Blachowni i starostwie o sprawach które wytoczył Burmistrz Blachowni. To jak Gąsiorku? Pochwalisz się jak tam wyroki sądów we wszystkich sprawach? Może napisać do gazety żeby to zbadali? Ehhh… Propaganda jak za komuny. Pozdrawiam “Brata”

   0
   0
 15. Mieszkaniec pisze:

  Ale szambo Konopiska i Blachownia ten sam wykształcony prawnik i ta sama tendencja do szastania gminna kasą i przegrywanie w sądzie no i oczywiście nic nie robić Wójta i burmistrza Blachowni łączy również ta sama arogancja i zupełny brak wiedzy.

  0
  0
 16. obiektywna pisze:

  Co ludzi z Konopisk obchodzą sprawy sądowe dotyczące Blachowni?

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Bo autor chwali się tylko wybranymi sprawami. Wystarczy w Google wpisać jego imię i nazwisko i poczytać kto kształtuje opinie w gminie. Oj parno i duszno:) może redaktor nam jakiś film udostępni?

   0
   0
 17. Kamil pisze:

  no, nareszcie się odezwał. Oczywiście pluje jadem, bezdurno, bezsensu, ale jakiż to folklor! Prawda, jak do Goebelsa, oczywiście do niego nie dotrze, ale zawsze weselej na forum! Jest zima, ludzie okien nie zamawiają to przynajmniej jacuś ma zajęcie! No, na jego poziomie, rzecz jasna.Z hutek, mam propozycję, starosta złożył rezygnację, może się gdzie wciśniesz? ha,ha,ha!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Kamilu, wasz redaktor nie pisze wszystkiego. Taki to już człowiek. Proponuję wpisać wszystkim mieszkańcom w Google imię.i nazwisko autora portalu i zobaczyć jaka ma przeszłość. Warto wiedzieć kogo się czyta:) czy coś napisane ma sens nie tobie oceniać. Możesz oceniasz żonę, partnera jeśli np jesteś innej orientacji, dzieci, agentów SB, ale nie wpisy:)

   0
   0
 18. Z PO pisze:

  Ty z hutek po prostu Jacku już wszyscy poznali twoje metody dialogu ! Okazuje się , że masz zmasakrowane myślenie, nie potrafisz w sposób kulturalny komunikować się z innymi. Chamstwo i durnota bije od ciebie na kilometry, w radzie powiatu w latach 2010 -2014 okazales się najsłabszym radnym, tylko potrafiący zatrudnić swoją żonę i atakować innych którzy normalnie myślą! W nagrodę za bufonowatosc otrzymałeś czerwoną kartkę podczas wyborów na wójta i radnego. Nie masz żadnych szans na poparcie w zbliżających się wyborach samorządowych.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Człowieku o czym ty do mnie piszesz? Jakiego Jacka? Powiem wam coś w sekrecie. Wasz agent może za to kandydować na prezesa kółka wędkarskiego, tylko tam pozwolą mu odpowiednio piastował stanowisko jego umiejętności. Na wójta szans nie ma, już mu mieszkańcy pokazali środkowy palec. Jak widać za 150000 jest w stanie stoczyć się na samo dno i zrobić wszystko.

   0
   0
  • skrzat pisze:

   Jacku znaczy z hutek nic nie osiągnąłeś jako radny powiatu, zeszmaciłeś tylko swój wizerunek, wszyscy poznali cie jako pyskacza i awanturnika. Nawet po mają pewnie dosyć takiego jeźdca bez głowy, wyrazy współczucia.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ja nie jestem Jacek. Wyraziłem tylko swoją opinię. O jakim Jacku wy piszecie? Agent SB miał jakieś nocne zmazy i Jacek go prześladuje?

   0
   0
 19. Górniak Stanisław pisze:

  Tylko tobie wolno oceniać wpisy, innym nie. Na jakiej podstawie twierdzisz że redaktor nie pisze wszystkiego. Idąc twoim tokiem myślenia, udowodnij bo na słowo nikt ci już nie nie wierzy, tyle bzdur tu napisałeś, że wystarczy. I co ma przeszłość do meritum wpisów. Jak jesteś ciekawski przeszłości to ją sobie śledź a nie sugeruj innym. Nauczyciel się znalazł.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Słyszałem plotki:) poza tym sprawa z hutek. Wielka afera i co??? Nic. Kim Pan w ogóle jest? Jak Pan może się publicznie na tym marnym forum śmiać się ze swojego szefa? Ja Pana zgłoszę bo to że jest Pan radnym nie świadczy że może Pan wszystko. Kultura i honor są Panu znane?

   0
   0
 20. Kamil pisze:

  z hutek,a tobie wolno?!

  0
  0
 21. Izolbu pisze:

  ty z hutek ty debil jestes!

  0
  0
 22. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek ja z nikim umowy nie podpisywałem, więc nie mam szefa, mam tylko bardzo dobrą szefową. Co znów ty idziesz w szranki swojego pryncypała i próbujesz straszyć. Prawda boli i brak argumentów to najlepiej postraszyć. Za stary jestem na straszydła.

  0
  0
  • Franek pisze:

   Panie Radny, przecież on (ten z hutek) nic innego nie potrafi. Nawet jakby Pan tu pisał złotymi literkami prawdę on i tak wymyśli, że nieprawda. Już mu chyba Kamil pisał, że” łon ma tylko swojom prawde.” Albo nie czyta, albo nie zapamiętuje faktów i nadaje w kółko na tą samą melodię. Debil.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ja Pana strasze? Nie!!! Jako mieszkaniec mam prawo, są jakieś zasady etyczne które obowiązują nawet radnych. Pan może nie wie co to, bo pamięta Pan czasy gdzie rządzący mogli wszystko, nawet Partia z której Pan startował ma te korzenie.

   0
   0
 23. Z PO pisze:

  Platforma ma dosyć już wybryków Jacka, pewnie chcą go spuścić ,bo smoli buty do PiS! Takiego nieobliczalnego nikt już nie chce, więc szuka szczęścia w gminie!

  0
  0
 24. raf pisze:

  ale tu gorąco he he
  a co na to wszystko Tajny Współpracownik “Brat” .. ?

  0
  0
  • Brygida pisze:

   widzę, że idziesz w ślady głupka z hutek? czy może po prostu kolejny nick?

   0
   0
 25. Z Rekszowic pisze:

  Panie Górniak tego z hutek wie Pan, Jacka to nawet sołtysem
  nie pozwólcie mu zostać , bo będzie śmierdzieć w całym powiecie!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Hehe… Był jeden sołtys niedaleko w ościennej gminie, to smród do tej pory pozostał. Pisząc Jacek to chyba porównujesz mnie do Jacka Nicolsona?

   0
   0
 26. Górniak Stanisław pisze:

  B.k.

  0
  0
 27. Kant pisze:

  Tragedia byłaby większa, gdyby wójt i drugi niedoszly Jacek razem odpowiadali za losy gminy. PO już ledwie dycha, a ci panowie tworzyli elitę pomazancow! To źle skończy się dla gminy. Jeden tylko myśli o swoich interesach, drugi z nieprzeciętnym niskim poziomem normalności wszystkich na siłę obraża i oskarża!

  0
  0
 28. Felek J pisze:

  z hutek, ty nie jesteś w stanie pojąć tego kiedy obrażasz (zawsze!) nawet jak ci napiszą kawę na ławę.

  0
  0
 29. Felek J pisze:

  rozkaz!

  0
  0
  • Jk pisze:

   Jacek, to ty wcieliles się w tego oszoloma z hutek?
   Ale wtopa przez POmazańca !!!!

   0
   0
  • Partyjny pisze:

   Jacek na swoim blogu gada i cholewy pali jakby był już w PIS – ie. Człowiek choragiewka, gdzie wiatr zawieje tam idzie!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Widzisz felek, propaganda z waszej strony,nic więcej. Wy macie manie prześladowcza!! Jaki Jacek?

   0
   0
 30. z hutek pisze:

  To co redaktorze Gąsiorski? Czy płaci Panu ktoś za tworzenie tego portalu? Skąd były sołtys Cisia (zgodnie z prawem odwołany) zaczął prowadzić blog o. Konopiskach? Za darmo? Milionerem Pan jest? ?

  0
  0
 31. Felek J pisze:

  z hutek, możemy ci mówić… w..uju. Tylko nie wiem czy Redaktor przepuści…

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Wam pozwala na wszystko. Jak się radny Górniak pierdzielnal i napisał z lewego nicku to zdecydował posłusznie jak wytresować piesek. Pytanie, czy ktoś mu płaci za pisanie tego bloga?

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Możecie pisać na mnie jak chcecie, mam to w głębokim powazaniu. Wręcz mnie smieszycie.

   0
   0
  • Jaś pisze:

   Trafiony ! He he he!!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ja? Nieee, trafili to takiego jednego cwaniaka teczka z IPNu

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).