Wyciek substancji ropopochodnej w Aleksandrii

24 lutego 2016 roku około godziny 8:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odebrał zgłoszenie o plamie ropopochodnej na ulicy Gościnnej. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG CS PSP oraz zaalarmowano OSP Dźbów.

Po sprawdzeniu ulicy okazało się, że na nawierzchni nie występują żadne substancje. Dyspozytor skontaktował się ze zgłaszającym i ustalono, że plama jest na ulicy Gościnnej w Aleksandrii. Na miejsce zaalarmowano również OSP Konopiska. Strażacy za pomocą sorbentu zneutralizowali ponad kilometrowy wyciek substancji ropopochodnej. Działania zakończono kilka minut przed godziną 11:00.

żródło : czestochowa998.plKategorie:

3 odpowiedzi na “Wyciek substancji ropopochodnej w Aleksandrii”

 1. ramze.61 pisze:

  Dlaczego w takiej akcji uczestniczy OSP Dźbów i OSP Konopiska a OSP Aleksandria nie? Chyba mieli najbliżej? Jak ich nie ma w akcji w Aleksandrii to po co tam wogóle OSP i NOWA REMIZA? Na zabawy?

  0
  0
 2. Ms pisze:

  Bo Aleksandria nie ma SRODKÓW do neutralizacji tego typu zagrożeń

  0
  0
 3. talar pisze:

  a rekszowice i hutki %

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).