Wybudowali chodnik do pól za blisko 1 mln zł

Zakończyła się budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 904 w Aleksandrii. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wraz z Gminą Konopiska wybudowali 374mb chodnika od końca miejscowości Kopalnia do pól. Wzdłuż wybudowanego chodnika nikt nie mieszka.

Chodnik wybudowała firma POL-BRUK Sp. z o.o. za 968 640,97 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

15 odpowiedzi na “Wybudowali chodnik do pól za blisko 1 mln zł”

 1. Damian pisze:

  w przyszłości będzie połączony z chodnikiem w Aleksandrii. bardzo dobra inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

  17
  6
 2. Gienek pisze:

  “- Powiedz mi, po co jest ten Miś?
  – Właśnie, po co?
  – Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości…. ”
  Wystarczyłoby jeszcze “dociągnąć” około 200 m chodnika i dzieci z ulicy Leśnej w Aleksandrii Pierwszej bezpiecznie mogłyby chodzić do szkoły. Szkoda , że brakło funduszy w ZDW. I tak oto mamy chodnik jak z komedii BAREI….

  10
  3
 3. Roman pisze:

  To są sztandarowe inwestycje wójta. Albo buduje się chodnik długości ok. 100 metrów w Konopiskach za kwotę ponad 1 miliona 200 tyś złotych albo chodnik donikąd (nie ma połączenia z żadną drogą). Takie inwestycje to tylko mogą być za czasów Żurka. Kończ Waść wstydu oszczędź!

  13
  3
  • Wks pisze:

   Skończ Pan już z tym Zurkiem. Ludzie potrzebują tego chodnika. Choćby po kawałku. A tu, cały czas pan z kiosku i z małej płacą za pisanie bredni, bo koryto gminne najważniejsze. Dramat

   3
   12
 4. Obywatel pisze:

  Wks – naprawdę ludzie potrzebują tego kawałka chodnika ? Kawałka ???
  Czy jak dom budujesz to też po kawałku ?

  9
  3
  • Wks pisze:

   Są ludzie którzy nie mają pieniędzy żeby wybudować dom w rok. Budują po kawałku, często nawet kilka lat. Trafiłeś kulą w płot.

   3
   2
  • Obywatel pisze:

   Wójtowy jesteś czy co ?
   Za PWN przypomnę Ci co to jest kawałek
   1. «niewielka część jakiejś masy lub całości»
   2. «niewielka lub niedokładnie określona część jakiejś odległości lub przestrzeni»
   Rozumiesz już, kawałek to możesz mieć ciasta, kiełbasy, a nie chodnika czy domu.
   Dom budujesz w określonych częściach (etapach), nawet kilkanaście lat możesz to robić jak nie masz kasy, ale czy stawiasz pół ściany od garażu, 3/4 ściany i kawałek dachu nad pokojem itp. ?
   Tu chodzi o to że wykonano chodnik wzdłuż drogi i pól, a czy kiedykolwiek będzie rozbudowany to nie wiadomo, a póki co, komu ma służyć, żeby go użytkować to nadal musisz dymać wzdłuż asfaltu, bo pobocza tam nie ma, tak jak w wielu miejscach.
   Tej samej długości chodnik rozwiązałby sprawę w Hutkach, od szkoły do sklepu, ale według wójta i przewodniczącego nie da się, taki sam chodnik służyłby ludziom w innych miejscach, w każdej innej wsi.
   Rozumiesz już bezsens tej inwestycji ???

   6
   1
 5. Alicja pisze:

  Słaby.wójt. Gmina mocno zadłużona.

  16
  1
 6. Mieszkaniec pisze:

  wątpię aby taki chodnik komukolwiek przyniósł pożytek że niby kto będzie po nim uczęszczał? chyba tylko dziki i sarny

  10
  2
 7. Ktos pisze:

  Najwyższy juz czas aby podziękować Żukowi za jego radosną twórczość w niszczeniu gminy.

  12
  1
 8. Bimbałek pisze:

  “Hej młody junaku smutek zwalcz i strach! Przecież na tym piachu za 30 lat, przebiegnie z pewnością jasna, długa, prosta, Szeroka jak morze trasa łazienkowska…” Spokojnie na razie pola i klepisko ale poczekajcie jak działeczki ziomale Wójta ze spółek gminnych i urzędu miasta Częstochowy pokupują to chodniczek już jest a i oświetlenie sie zrobi.

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).