Wybory na Wójta: Socha faworytem, Wielgosz będzie czarnym koniem?

Za blisko dwa miesiące w całym kraju odbędą się wybory samorządowe. 21 października będziemy wybierać nowego Wójta, radnych gminnych, radnych powiatowych i wojewódzkich. Z pewnością do zmian dojdzie. Obecny Wójt Jerzy Żurek nie ma szans, by powtórzyć wynik sprzed czterech lat. Nie zrobił nic, by wyborcy mogli mu ponownie zaufać. Bierze wysokie wynagrodzenie, a Konopiska praktycznie we wszystkich rankingach staczają się w dół.

Na giełdzie nazwisk pojawia się sporo kandydatów. Najpoważniejszym z nich jest poprzedni Wójt Jerzy Socha. Wydaje się, że niemal na pewno powróci na to stanowisko. Przeszkodzić mu będą chcieli Ewa Książek z SLD i Robert Wielgosz z Aleksandrii. Pojawiają się również inne nazwiska, takie jak Janusz Jończyk czy Dorota Skoczylas, oprócz tego obecny Wójt będzie starał się powalczyć o głosy.

Sporo będzie też nowych “twarzy” na radnych. Tutaj również dojdzie do rewolucji, gdyż obecna rada praktycznie (poza wyjątkami) nie interesuje się sprawami Mieszkańców. Ich najbardziej interesują wysokie diety.

Jeżeli zamierzacie iść na wybory, to zachęcam Was do polubienia naszego wydarzenia na facebooku – TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

33 odpowiedzi na “Wybory na Wójta: Socha faworytem, Wielgosz będzie czarnym koniem?”

 1. Marianna pisze:

  Na temat pani Książek już tu było pisane i to samo można napisać o tym Wielgoszu. Po prostu zadufanie w sobie każe im zaistnieć chyba po to żeby sobie w życiorysie wpisywać “był kandydatem na wójta!”Służy to tylko rozbijaniu głosów i wymuszanie drugiej tury. Albo mamy kandydata albo nie.
  Lewicowej Książek nie wróżę powodzenia, już próbowała i przegrała z kretesem. To samo Jończyk. Za to kandydaci z Aleksandrii jak nie daj Boże (królowa) Skoczylas czy nagle “objawiony”nam Wielgosz to typowe dla Aleksandrii zagrywki. Urwią trochę głosów, bo Chudzik każe głosować na kandydatów z Aleksandrii, a potem będą wymuszać na wygranym stanowisko “damy krzyżówkowej”. Powtarza się to w każdych wyborach na wójta!

  19
  12
  • Franc pisze:

   Z kretesem to przegrali z zurkiem: książek, Wawrzyńczak, jonczyk, badora, kusmierska, Szymanek, wolnicki.

   18
   11
  • Wybory pisze:

   Taaa Skoczylasowa… Znowu cała rodzinka w Gminie i w szkołach.

   25
   8
 2. Madzia pisze:

  Liczba głosów na wielosza – on i żona. To wasz czarny koń.

  28
  3
 3. ono pisze:

  z szacunkiem do obecnej władzy, ale temu nieudacznikowi nie mam za co dziękowac. Wszystko co robi to dzieki wojtowi poprzednikowi. wielki to wysiłek jechac do wojewody zgarnąc kasę za podtopienia dróg , która to kase zabezpieczył poprzednik. Jemu należy sie podziekowanie , że takie duże pieniadze zabezpieczył na odbudowę dróg. Obecny wójt jedyny z posród wójtów powiatu czestochowskiego odbiera tylko kasę i nawet nie potrafi oficjalnie podziekować poprzednikowi. Wójt Socha był super gospodarzem, gmina za jego rządów była jedną z najlepszych w kraju. Czekamy na pana powrót.

  23
  19
 4. Paweł Nowak pisze:

  Brawo panie wójcie niech pan startuje i na pewno ma pan mój głos. żurek musi odejść !

  20
  22
 5. Wybory pisze:

  Dla mnie wygranym jest Jerzy Socha. Nie rozumiem po co wystawiać takiego kandydata jak Wielgosz? On nawet do ludzi się nie odzywa, nigdy dzień dobry nie powiedział, a tu straszny kandydat i to na takie stanowisko. Szkoda głosu na niego, lepiej wszystko rozegrać w I turze. Pan Jerzy bardzo dużo zrobił dla gminy i z pewnością wiele zrobi.

  30
  18
 6. Wizjoner pisze:

  Proszę mi powiedzieć, czy temu Kto ma obecnie 65 lat, będzie się chciało walczyć, zabiegać o podniesienie z “dna” Gminę Konopiska i czy zdąży wyprowadzić ją na prostą ??? Bo na rozwój nie starczy Mu czasu a tym bardziej pieniędzy. Szczerze wątpię. Zauważmy, że Gmina Konopiska jest mocno na minusie ! I czy zacznie kadencje od obniżenia wygórowanych pensji Urzędników i Wójta, bo przecież praca na rzecz Gminy to swoista służba !

  14
  11
  • Wyborca pisze:

   Wizjoner masz rację w tym wieku idzie się na emeryturę a nie rządzić Gminą.Tu na pewmo chodzi o kasę mieć 10tyś a nie mieć miesięcznie.Ja stawiam na młodszych drodzy wyborcy wybierzcie dobrze.

   10
   15
  • Cichy pisze:

   Wizjoner, jedyne co na pewno to może mu braknąć kasy! bo Żurek zostawi ogromne zadłużenie bez szansy na jakiekolwiek zwroty z Unii Europejskiej, co zagwarantował odchodząc wójt Socha. A sił mu wystarczy! już ty się nie bój! I dzisiaj, choć nie na stanowisku wójta ma siły i chęci, myśli o gminie jak gospodarz, jeździ, dogląda, rozmawia z ludźmi, martwi się upadkiem gminy.

   14
   12
  • Mieszkaniec pisze:

   To nie jest jeżdżenie tylko wchodzenie ludziom do d….tylko po to by mieć 10 tys na koncie co miesiac.

   14
   13
  • młody pisze:

   Wójt Żurek nie dośc że przesiedział 4 lata nic konkretnego nie robiąc, to jest już wypalonym człowiekiem 65 letnim.

   3
   5
 7. Wyborca pisze:

  Wielgosz to fajny gość i ma spore szanse.

  9
  43
  • Basia pisze:

   na co ma szanse?na kompromitację i na rozbicie głosów żeby była druga tura na pewno

   31
   5
 8. X pisze:

  Zgadzam się z Wizjonerem i Mieszkańcem. Dla mnie też wójt emeryt to strata kolejnych lat dla gminy. Machapali się to niech z godnością odejdą. Kompromitacji i wstydu sobie niech oszczędzą. Nie ukrywam że Socha był wójtem w najlepszym okresie rozdawania środków unijnych. Ale i jego też mieli dość więc skonczył haniebnie ostatnie miesiące urzędowania. Kolejny zaprzepascil wszystko i definitywnie powinien mieć zakaz zarządzania jakąkolwiek jednostką, dostał od poprzednika po łapkach i powrócił jako zbawca małej ojczyzny ale o pewnych rzeczach to jednak trzeba mieć pojęcie a tu sami widzimy braki na każdym polu. Żałosne jest to że my wybraliśmy takiego wójta. Ale mamy to na co zasłużyliśmy. Dlatego ten burdel musi posprzątać osoba spoza klanu która nie będzie marionetką i popychadłem a przy tym ma jakieś pojęcie o samorządzie.
  Biesiadowanie, tańce, hulanki i zwalanie wszystkiego na nieudaczników jest rzenujace. I tak czesciowo wiemy co za uszami mają emerytowani kandydaci na wójta oraz inne osoby – to tylko wieś. Samorząd i kolesiostwo uczynili dojdą krową bo do innej rroboty się nie nadają. O czym to świadczy? A lud podżegany ciągle klapki na oczach ma. Zacznijcie myśleć a nie być ciągle popychadłem. Ja tam mam ulotki z poprzednich wyborów i widzę kto za co ma życiorysy urozmaicone kto kłamstwa wpisywał a kto pominął pewne epizody życia. W tak obszernym gronie kandydatów będzie tylko jeden wójtem. Ciekawi mnie do czego się znów posuną i poniżą dla gminnej pensji.

  23
  6
  • Żuk pisze:

   Brak wiedzy nt. funduszy europejskich ogranicza twoje poglądy. Najwieksze srodki finansowe z unii przyznano dla Polski wlatach 2014 do 2020!!!. Wiecej obiektywizmu polecam. Obecny wójt pewnie to zignorował bo mamy mierny rezultat .

   11
   10
  • Basia pisze:

   jak wybieraliście 70-letniego Janika to był dobry?!!!! siedział tylko za biurkiem i nic nie robił

   5
   4
 9. z pisze:

  X pokaż twarz a kamienie sie znajdą. W Konopiskach nie było i nie bedzie normalności. zazdrośc ludzi zżera. I ty nie jesteś z innej gliny ulepiony. Sorry, takie mamy klimaty!!!!!!

  15
  2
 10. Gregor pisze:

  Kolejne tendencyjne bazgranie.
  Kolejna PISmacza tandeta.
  Kolejny bełkot, tych samych 5 udzielających się na tym stronniczym forum ludzi ,myślących ze mieszkańcy gminy Konopiska to debile.

  14
  10
 11. anzelm pisze:

  Maska na twarzy najwyraźniej przeszkadza tobie. Nie obrażaj ludzi z PISu!

  9
  14
 12. Strażak pisze:

  Żurek ma dokładnie tyle samo lat co Socha. To ten sam rocznik. Janik miał 70 i był dobry.

  14
  11
 13. GOŚĆ pisze:

  Jak dla mnie to właśnie młodzi ludzie mogą się wiele nauczyć od starszego, doświadczonego Jerzego Sochy ,Wśród radnych jest wielu mądrych osób które zgłaszają bieżące potrzeby swoich sołectw i gminy .W śród mieszkańców dominuje poparcie dla Jerzego Sochy ,gdyż za jego kadencji gmina była w czołówce polskich gmin i mamy nadzieję ze te czasy wrócą .Pozdrawiam .

  22
  14
 14. seta pisze:

  Zurek okazał sie najgorszym wójtem w historii Konopisk.

  22
  12
 15. Zadziorny pisze:

  Mieszkaniec, w czym był Żurek najlepszy?
  W kłamstwach, w najwyższej pensji? w ubliżaniu ludziom? w lenistwie?w trwonieniu naszych podatków? w braku wizji rozwoju gminy?

  14
  12
 16. Wizjoner pisze:

  A kiedy mieszkańcy Gminy mogą spodziewać się otwartych debat wyborczych ? I prezentacji konkretnego programu wyborczego Kandydatów.

  4
  1
 17. z Hutek 2 pisze:

  Znowu blado kandydaci w połowie bezplciowi no cóż takiego losobie każdy boi się wychwycić lepiej niech jest jak jest …wina mieszkańców nie mnie jednak oceniać nie rozumiem jednak co myśli sobie ten Jadczyk porażka chłopie obudz się mieć brata księdza to jeszcze nie wszystko po co mamy znowu oglądać Twoja twarz …co masz do zaoferowania nam mieszkańcom sugeruje trochę samokrytyki

  8
  3
 18. Wyborca pisze:

  to pan Janusz Jończyk kandyduje?

  1
  0
 19. Iwona pisze:

  Każdy wójt który był w gminie to był niedobry,a każdy który będzie tez będzie niedobry ale to nie ich wina tylko nasza,ludzi… wymagamy od innych Bóg wie czego a sami nawet palcem nie kiwniemy tylko siedzimy i narzekamy bo to,bo tamto bo sramto….choćby nie wiem jaki wójt był to i tak będzie zły i będą na nim psy wieszać bo nigdy wszystkim się nie dogodzi ….ehh masakra ?

  4
  0
 20. Grzegorz Wolnicki pisze:

  “NOWOCZESNA GMINA KONOPISKA” to hasło wyborcze komitetu wyborczego Grzegorza Wolnickiego z 2014 roku . Wykorzystanie tego hasła przez Pana Wielgosza to zwykły plagiat !

  5
  0
 21. Taki on pisze:

  Wybory

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).