Wybory 2018: Walaszczyki przyłączą do Konopisk

W poniedziałek Rada Gminy Konopiska, głównie za sprawą radnego Andrzeja Janika, podjęła uchwałę w sprawie wniesienia odwołania do Państwowej Komisji Wyborczej od postanowienia Nr DCZ1-5242-2/2018 Komisarza Wyborczego w Częstochowie I z dnia 24 kwietnia 2018 r. w sprawie podziału Gminy Konopiska na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym. Chodzi o wyborców Janika z Walaszczyków, którzy decyzją komisarza zostali przyłączeni do okręgu Konopiska, a nie tak jak było w poprzednich wyborach, do okręgu Wygoda.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że podobno są to wyborcy Janika, który przez tego rodzaju ruchy związane z okręgami wyborczymi, może stracić (i zapewne straci) mandat w najbliższych wyborach.

Tak się zastanawiam. Skoro Andrzej Janik nic dla swoich wyborców nie zrobił, po co chce znowu startować na radnego?

Poniżej postanowienie w tej sprawie komisarza wyborczego w Częstochowie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

6 odpowiedzi na “Wybory 2018: Walaszczyki przyłączą do Konopisk”

 1. Wyborca pisze:

  Walaszczyki jak zwykle są kulą u nogi.

  4
  7
 2. jedrek pisze:

  Radny z wygody to zdarta płyta. Na wygodzie nic nie robi i chce zabłysnąc w Walaszczykach. Radny do niczego!!!

  5
  1
 3. Janek pisze:

  Słuchy chodzą że ten pan to jest dobry ale w inne klocki BZZZZZ. i po sprawie

  5
  1
 4. Endi pisze:

  Oj kochaś z niego pierwszej klasy.

  3
  0
 5. Ciotka pisze:

  Andrzej gdzie ty teraz mieszkasz: w Aleksandrii, na Walaszczykach czy dalej na Wygodzie?

  3
  0
 6. Janek pisze:

  A może w tym białym busie???????

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).