Wybory 2018: W Konopiskach byłaby druga tura. W pierwszej wygrałby Jerzy Socha!

Zakończył się pierwszy w historii Konopisk sondaż przedwyborczy na Wójta Gminy Konopiska. Na rok przed wyborami, w sondażu wystartowało siedmioro kandydatów oraz alternatywa w postaci “kogoś innego”. Przez blisko dwa tygodnie oddaliście łącznie 875 głosów. W przyszłorocznych wyborach na Wójta Gminy Konopiska najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa jest Jerzy Socha, który wygrałby zdecydowanie pierwszą turę wyborów z poparciem 33,60 proc. W walce o fotel Wójta, najpoważniejszym kandydatem dla Sochy byłaby Ewa Książek. Popierana przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, dzięki ewentualnemu wsparciu Mirosława Chudzika, mogłaby liczyć na poparcie 22,74 proc. wyborców.

Pozostali kandydaci nie liczyliby się w przyszłorocznych wyborach. Janusz Jończyk mógłby liczyć na poparcie 14,40 proc. głosujących, “inny kandydat” na 11,54 proc. poparcia i urzędujący Wójt Jerzy Żurek, który wygrał wybory dzięki wsparciu innych kandydatów na Wójta w drugiej turze, mógłby liczyć tylko na 9,83 proc., co rzeczywiście odzwierciedla jego autentyczne poparcie wśród Mieszkańców gminy Konopiska.

Była kandydatka na Wójta z poparcia Jerzego Sochy – Magdalena Jarosz – Wawrzyńczak uzyskałaby 4,91 proc., Jacek Badora 2,4 proc., a Elżbieta Szymanek 0,57 proc.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 Kategorie:

34 odpowiedzi na “Wybory 2018: W Konopiskach byłaby druga tura. W pierwszej wygrałby Jerzy Socha!”

 1. Stachu pisze:

  Ale kicz wciskacie ludziom. Wiadomo bylo ze wygra p Socha.

  0
  0
 2. Rudy pisze:

  Nie jetem fanem Wójta Żurka ale poziom tego sondażu i artykułu żenujący.

  0
  0
 3. Paweł Nowak pisze:

  nie jestem fanem żadnego z tych wójtów, ale porównując sposób i saklę rządzenia to Socha bije Żurka na głowę. Sondaż jak najbardziej obiektywny, przynajmniej takie poparcie ma wśród mieszkańców. Pewnie hejterzy od żurka mnie za to zjedzą ale taka jest prawda

  0
  0
 4. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Na tym portalu nikt inny by nie wygrał, jak P. Socha. :) Gdyby każdy mógł oddać głos tylko raz to pewnie wyniki wyglądałyby zupełnie inaczej. :) Pomijam już kwestię, że zaglądają tu w zdecydowanej większości zwolennicy Pana z Kopalni, więc tym bardziej taki sondaż nie oddaje prawdy. A jeśli chodzi o kandydatów to nigdy nie szedłem na jakiekolwiek głosowanie ze 100% pewnością, że na tego konkretnego kandydata chcę oddać głos, bo każdy ma coś za uszami. :)

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   Szanse wszyscy mieli jednakowe. Jeśli na Sochę jego zwolennicy wykorzystali wszystkie szanse to wniosek jest taki że zwolennicy Żurka olali to głosowanie, albo jest ich mniej.

   0
   0
  • Mieszkaniec Gminy pisze:

   Zwolennicy Żurka pójdą na wybory wrzucić swój głos do urny a nie będą zajmować się jakąś ankietką. Taki sondaż może sobie zrobić każdy. ;) Ale bawcie się jak dzieci, bawcie. :)

   Dobrze, że istnieje ten portal. Kabaretów nie oglądam, ale tu chętnie wchodzę poczytać. :)

   0
   0
 5. Francik pisze:

  Ewa Książkiewicz…przy poparciu Chudzika… NO!i wszystko wiadomo. Już tu ktoś pisał,że Chudzik jak zawsze będzie mieszał i szantażował. Pozer rozwalający wiele spraw w gminie, a udaje jak to mu zależy.Co wybory ta sama krecia robota tego człowieka.I co ma z tego że wcisnął damę krzyżówkową na stołek? Co gmina ma z tego? Nic. Podobnie jak wójt tylko zgarnia kasę co miesiąc za nic nierobienie. O! przepraszam! Podobno za rozwiązywanie krzyżówek.

  0
  1
  • Górniak Stanisław pisze:

   Do żadnego porozumienia nie doszło, myślę że próżne Jego nadzieje. Pani E. Książek Jego poparcie więcej by zaszkodziło niż pomogło. Pan Chudzik szuka dla siebie oparcia.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Pewnie ze doszlo. Niezalezny redaktor Gasiorski tak napisal, to tak musi byc. Zarzuca mu Pan ze jest klamca i oszustem, ktory celowo pisze takie artykuly i mieszkancow wprowadza w blad?

   0
   0
 6. wyborca pisze:

  A pani Szymanek z czyjego polecenia s tartowała?co miała do zaproponowania mieszkańcom?jakie ma doświadczenie? Wstydziła by się!wiadomo że tylko po to żeby rozbić głosy! W tym rankingu Jończyk za jedną noc “nabił” 80 głosów!nie bez powodu syn jest informatyk. Ale szanse tez mizerne. No a Badora?taki wielki krzykacz! Na każdym płotku,słupie i gdzie można rozwiesił swój plakat i co? marnie w sondażu panie…Jacku. Nie wspominam o Żurku bo jego kadencja to hańba. Sondaż jak sondaż,jak wszystkie,ale może da do myślenia jakimś oszołomom?

  0
  0
  • Kalifat pisze:

   Jacek, TY żądzisz!!!! Nam sondarze nie straszne. Ty jesteś de best. Najbardziej to mnie ten informatyk rozj…ał. naprawde tszeba być informatykiem żeby naj……ć 80 głosuw?

   0
   0
 7. janek pisze:

  Paranoja

  0
  0
 8. sprostowanie pisze:

  Na Wojta Pan …………. bedzie startowal
  Za zielonego ludzika przebrany w Konopiskach chodzil
  -wtedy myslalam ze cyrk do konopisk przyjechal
  Kielbaski ,musztarda do tego buleczka
  -najadla sie elita z Konopisk
  PKSnr 60 zalatwil prawdopodobnie juz umowa byla tuz tuz tuz tuz
  Dwie sroki za ogon trzymal
  startowal na radnego na gruga kadencje powiatu czestochowskiego z gminy Blachownia ,
  -lecz mieszkancy podziekowali,bo sie na nim poznali
  Na wojta Konopisk tez sie nie udalo ,

  0
  0
 9. Jas pisze:

  Powieszone jestem mam ukladyfikowany 11 z haczkiem inny kandydat no jest nadzieja i to spora jednak ludzie nie chcą Żurka czy Badory mądrze wyborcy

  0
  0
 10. Andrzej pisze:

  Te sondaze sa lepsze niz w komunie wtedy pzpr 99% reszta 1. Niech sie Brat cieszy ze wygrywa kiedys byla taka strona wybory konopiska i na niej w sondazach krolowal Grzesio z korzonka a w wyborach był na przedostatnim miejscu. Ranking radnych Stanisław Gorniak 30 glosow reszta po 4. Malpa by nie uwierzyła ze ma tylu fanow juz w poniedzialek. ps Mieciu wystawi kogos z Aleksandrii lub kogos zaufanego a dopiero w drugiej rundzie przekaze swoje glosy na jednego z kandydatow bo w pierwszej nikt nie wygra za duzo bedzie chetnych.

  0
  0
 11. TVP 1 TVP 2 TVP INFO pisze:

  Żenada . Czy myślicie, że mieszkańcy gminy Konopiska to idioci? To co tu jest serwowane to stek bzdur .

  0
  0
 12. cisie pisze:

  szkoda pisac szkoda czytac tych bohomazow i tak Zurek wygra a Socha niech pomarzy a jesli stanie do wyborow trzeba mu patrzec na rece oby nie bylo przekretow

  0
  0
  • Radca pisze:

   Na ręce to należałoby dokładniej patrzeć zurkowi! Wydaje gazetkę jak za komuny, WSZYSTKO TO WIEKIE KLAMSTWO! KOM

   0
   0
  • Kalifat pisze:

   W gminie bijom się ze sobą dwa dziadki, kturym brakuje korytka, każdy ma swoją gazetę i dlatego nadejdzie apokalipsa i Pan Jacek wszystkich zje!!!

   0
   0
  • Discovery pisze:

   Jeśli ktoś tu Cisie robi przekręty to może Żurek? A ja też krzyczał w kampanii i po zostaniu wójtem! Socha mu narobił haków! przekręty zostawił! Trupy w szfie na mnie poszykował! Audyt trzeba zrobić, ekstra kontrole!
   No i co?
   Wydał na próżno pieniądze, żadnych haków i trupów nie znalazł, bo ich nie było, potracił to co mu Socha w spadku zostawił (wnioski o unijn ą kasę) a dokończył tylko projekty Sochy. Jeszcze się chwalił ile to zrobił.
   Dużo tu już ludziska pisali na ten temat więc nie kłam po próżnicy. bo ośmieszasz siebie i Żurka

   0
   0
 13. Krajan pisze:

  Dobry sondaż, widać jak słaby jest żurek!

  0
  0
 14. Antyglobalista pisze:

  Precz z komuną!!!! Ja swój głos oddam na kogoś innego.

  0
  0
 15. Obojetny pisze:

  Sondaże przedwyborcze mają jedną zaletę , oceniają i typują osoby mające zaufanie wyborców!!!

  0
  0
 16. Wyborca pisze:

  Żurek te kadencję przegrał dom temu, teraz tylko by dotrwać z tak ogromną pensją

  0
  0
 17. Paulina Skowińska pisze:

  Ten sondaż jest tak poważny jak artykuł o kanalizacji na Zródlanej i ze będzie po kadencji Żurka a już się robi i tka jest prawda proszę o sprostowanie tego ARTYKÓLIKU

  0
  0
 18. sprostowanie pisze:

  PAWEL NOWAK
  Pytanie kto zaplaci za kanalizacje?
  -SAM ZAPLACISZ !
  _MY tez zplacilismy po 2 tysiace + odbior okolo 130 zl
  za darmo chcesz ?
  -nawet ksiadz w kosciele za pieniadze sie modli

  0
  0
 19. janek pisze:

  Przeczytaj artykuł swego pana z Cisia to ci wyjasni ze gmina dostała na ten cel prawie milion złotych z funduszy europejskich kiedy sprostowanie jak pisze PAULINA

  0
  0
  • euro pisze:

   Zaden to wysiłek wójta! wszystkie gminy solidarnie dostały szansę otrzymania dofinansowania do kanalizacji i dróg w ramach PROW, składając wnioski do wydziału terenów wiejskich urzędu marszałkowskiego . Gminna ,,Tępa strzała” w ogóle się nie wysilił, typowa urowniłowka rzec można. Typ tóry nic nie załatwił extra dla gminy. Czas sie pożegnać z taką tępą strzała.

   0
   0
 20. jan pisze:

  To co za bzdury wypisuje pan z Cisia o on co pisał ze po kadencji Żurka to chyba tempa strzała bardziej pasuje do tego z Cisia kiedy sprostowanie

  0
  0
 21. Brygida pisze:

  Nie mam czasu szukać art.w tym temacie, ale ten cytat pasuje do wielu tu zamieszczanych:

  “Powiązany rodzinnie z Burmistrzem Blachowni, sekretarz gminy Dariusz Wojciechowski znowu przegrał. Tym razem jego kasację wniesioną przez radcę z gminy – Rafała Hanusiaka, odrzucił jako oczywiście bezzasadną Sąd Najwyższy w Warszawie!”

  A to ci specjaliste od prawa zatrudnił sobie pan Żurek!
  Ano, “jaki pan taki kram”, jak mówi ludowe porzekadło.

  0
  0
 22. Paulina Skowińska pisze:

  Co ma piernik do wiatraka było dane ciała trzeba się przyznać i tyle a może aż i na drugi raz pisać o faktach

  0
  0
 23. glebo pisze:

  Gratuluję trafności sondażu!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).