Wybory 2018: Jerzy Socha wygrałby w I turze i zostałby nowym Wójtem!

Przez ostatnie trzy dni trwał sondaż wyborczy na Wójta Gminy Konopiska, w którym oddaliście 441. głosów. Sondaż był przeprowadzony tydzień po Dniach Gminy Konopiska, kiedy to poparcie Wójta powinno znacznie wzrosnąć. W sondażu uwzględniłem pięcioro realnych kandydatów. Gdyby wybory odbyły się w tym tygodniu, Konopiska miałyby nowego Wójta. Najwięcej głosów w sondażu oddaliście na Jerzego Sochę, który może liczyć na 50,79 proc. poparcia, co oznacza, że wygrałby wybory w I turze.

Za jego plecami uplasowała się Ewa Ksiązek z 19,50 proc. poparciem. Wójt Jerzy Żurek zająłby dopiero trzecie miejsce z 13,61 proc. poparcia. Na czwartek lokacie widzielibyście Roberta Wielgosza z Aleksandrii z 12,70 proc. poparciem. Zupełnych szans w tegorocznych wyborach nie ma Jacek Badora, który może liczyć na 3,40 proc. poparcia.

Sondaż pokazał jedno. Za kilka miesięcy zmieni się Wójt.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

13 odpowiedzi na “Wybory 2018: Jerzy Socha wygrałby w I turze i zostałby nowym Wójtem!”

 1. Super pisze:

  Głosujmy na Soche!!

  17
  22
 2. Paweł Nowak pisze:

  też mam taki plan ale przyglądam się jeszcze kandydatom na żurka szkoda głosu

  14
  11
 3. Wyborca pisze:

  Ty Super nie będziesz mnie namawiał i mówił na kogo mam głosować. Ja już wiem na kogo głosować na pewno nie na emerytów.

  12
  11
 4. Wyborca pisze:

  Ma mój głos!

  7
  8
 5. Mieszkaniec pisze:

  Jeden emeryt przeszedł na emeryturę. A drugi emeryt pcha się po raz 4 na stołek. Chciwość.

  11
  8
 6. z Hutek 2 pisze:

  Badora tak więc chociażbys zasponsorowal wszystkie plebanie to i tak jest jak jest

  14
  1
 7. Tiks24 pisze:

  A jest jakiś normalny kandydat na Wójta? Jesli nie to sorry ale znowu glos nieważny. Napiszę więcej – podobnie mysli wiele myślących osób ?

  5
  8
  • Wyborca pisze:

   Czyli kto? W tych wytypowanych kandydatach widzę tylko jedną nie umoczoną osobę, z wiedzą i nie należącą do żadnej grupy trzymajacych władzę – mój głos będzie ważny. Chciałbym aby z tego syfu każdy mieszkaniec głosujący na nią przyczynił się do poprawy wizerunku, finansów i atrakcyjności naszej gminy. Oddam głos na młodych. Jestem myślący. Wybór w rękach każdego. Pretensje miejmy do siebie za to co jest. A jak nadal będziemy mieć to w…. to po co ten portal? Po co te sondaże? Po co to jeżdżenie po innych? Lepiej niech komisarz do gminy wejdzie aniżeli wójta wybierać. W tedy będzie obcy i wszystkim pasować będzie. Radnych nie będzie. Super będzie. Też mi pasuje zaoszczędzimy.

   4
   11
 8. Obojetna pisze:

  Zgadzam się. Ciągle kto, ciągle co. Koniec wyborów. Koniec darmowej kasy. Komisarz jeden wystarczy. Popieram.

  3
  8
 9. Statystyk pisze:

  W wyborach w roku 2018 pod uwagę można brać tylko dwóch realnych kandydatów. Pierwszy jak i drugi sondaż “internetowe wybory” wyłonił dwóch znaczących i mocnych kandydatów – to Socha i Książek. “Stare jare i młode świeże”. Socha miejsce pierwsze tuż za nim Książek miejsce drugie. Oj będzie się działo.

  6
  3
 10. Praktyk pisze:

  Starym patrzeć na ręce a młodzi niech się uczą. starzy mają doświadczenie młodzi nowe perspektywy. Razem to może być dobre.

  10
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).