Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci w Łaźcu

W bieżącym roku szkolnym, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaźcu przystąpiła do ogólnopolskiego programu ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” zorganizowanego przez firmę Green Office Ecologic, którego celem jest zbiórka wszelkiego typu sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W zamian za uzbierane kilogramy elektrośmieci nasza szkoła otrzyma bon na zakup sprzętu sportowego. W szkole zostały przeprowadzone zajęcia na temat elektrośmieci, uczniowie wiedzą już jak niewłaściwie składowane odpady tego typu mogą wpływać na środowisko.

Zbiórka odbyła się w dniach 29 i 31 maja br. na placu OSP Wąsosz – Łaziec i miała charakter otwarty o zasięgu gminnym. Zaangażował się w nią Urząd Gminy Konopiska oraz miejscowi sołtysi oraz działacze. Uzbierany sprzęt mówi sam za siebie! Zebraliśmy wspólnie 2910 kg zużytych elektrośmieci i otrzymamy bon o wartości 437 zł. Dziękujemy, za tak hojne wsparcie Naszej Szkoły oraz troskę o środowisko przyrodnicze, w którym żyjemy.

Martyna Urbaniak, nauczyciel SP w Łaźcu / UG KonopiskaKategorie:

Jedna odpowiedź do “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci w Łaźcu”

  1. PA pisze:

    Cieszy w końcu konkretna oferta na udany, niemal wakacyjny wypoczynek dzieci. Szkoda, że tak późno info i ten bon tak niskiej wartości, niektórzy tyle to dziennie na słodycze wydają. Szkoda też, że rybny w Hutkach zamknięty, może i tu dałoby się coś dzieciom zaoferować, np. sortowanie ości.

    2
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).