WSA w Warszawie oddalił skargę Hur-Polu. Chodzi o pozwolenie na użytkowanie oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach!

W poniedziałek 30 listopada Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę firmy PPHU Hur-Pol Huras Sebastian na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z 17 września 2020 roku w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji GINB.

Chodzi o decyzję, która unieważniła pozwolenia na użytkowanie przemysłowej oczyszczalni ścieków w Hutkach. Zgodę na użytkowanie wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Częstochowie. Decyzja ta została zaskarżona do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i 22 czerwca 2020 roku zgoda została uchylona. W poniedziałek decyzja ta została podtrzymana przez WSA w Warszawie.

To wielkie zwycięstwo obrońców Hutek, którzy nie chcą w swojej miejscowości oczyszczalni ścieków rybnych.

Na decyzję WSA w Warszawie można jeszcze złożyć tzw. skargę kasacyjną do NSA.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

3 odpowiedzi na “WSA w Warszawie oddalił skargę Hur-Polu. Chodzi o pozwolenie na użytkowanie oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach!”

 1. Stanisław Górniak pisze:

  Ogromne gratulacje!!!!!!Tak trzymać.

  18
  0
 2. Obywatel pisze:

  NO i co teraz powie “fachowiec gminny i powiatowy od inwestycji”, czyli Radny Chudzik ze swoją zgrają, czy już się wstydzicie za swoją postawę “obrońców” Śmierdzielni, czy do domu was wpuszczają, bo do wsi Hutki powinniście mieć zakaz wstępu.
  A jak wywiążą się ze swych zobowiązań wobec Inwestora, Wójt gminy, Przewodniczący z Radnymi gminnymi, i ci którzy tak usilnie popierali to coś.
  BRAWO HUTKI !!!

  19
  0
 3. Józef pisze:

  Jeśli w gminie rządzi kolesiostwo to ludzmi się nie przejmuje. Ważna tylko kasa a co tam niech żyją w smrodzie i chorują, 100 wozów dziennie czy 200 na drogach w Hutkach co tam żaden problem w końcu to nie Aleksandria. Chudzik i ten cały jego Ruch to wstyd i chanba i to radny powiatowy mający działać w interesie i na rzecz mieszkańców! Prawda jest jedna ta inwestycja nie ma prawa bytu i tam gdzie rządzi kolesiostwo tam tylko prawo. Wiwat Sądy ! Cierpliwie czekajmy aż zakończy się ten śmierdzący koszmar!

  15
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).