Wójt zrezygnował z wielomilionowego dofinansowania inwestycji z ZIT-ów z 2013 roku!

Dotarły do mnie propozycje projektów do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla Gminy Konopiska. To właśnie te projekty w 2013 roku zostały złożone na dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 80-85 proc. To było za czasów poprzedniego Wójta. Obecny większość (albo wszystkie) z tych projektów “ściągnął” z ZITów.

Łączna wartość inwestycji wyniosłaby 87 800 000 zł, z czego z funduszu zewnętrznego gmina otrzymałaby 74 630 000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

51 odpowiedzi na “Wójt zrezygnował z wielomilionowego dofinansowania inwestycji z ZIT-ów z 2013 roku!”

 1. Jacek Wygwirzek pisze:

  Wójt ma rację, lepiej nic nie robić i nie mieć zmartwień. Po co wydawać pieniądze dla mieszkańców, skoro można je wydać na promocję swojej osoby.

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  Zapewne wójt te pieniądze przeznaczy na inne cele niezwiązane z tymi propozycjami. Swoją drogą przydałaby się modernizacja oświetlenia, szczególnie na 908.

  0
  0
  • Rudy pisze:

   no, niezupełnie. Jak pisze Redaktor Żurek “ściąga” pomysły inwestycji ze złożonych wniosków przedstawiając je jako swoje, ale finansować je zamierza wyłącznie z naszych podatków! Zrobić to wszystko za jakieś 14 milionów zamiast za 87 milionów to chyba jest różnica?
   Przecież to szczyt głupoty!

   0
   0
  • Zosia pisze:

   Wójt wyznaje zasadę,lepiej kasę wydać na promocję swojej osoby i huczne pohulanki dla wybranych niż zrealizować potrzebna inwestycje dla mieszkańców! Można było cała gminę wyposażyć w energooszczędne ledowe światło uliczne za jedyne 15% wartości nakładów inwestycyjnych. A tak to mamy ciemno jak w ….ie! Kasa poszła na zachcianki wójta i my mieszkańcy nic z tego nie mamy. Nie takiego wójta chcieliśmy! Nigdy więcej!!!!?

   0
   0
 3. Realista pisze:

  Tym gościem kieruje wyniosła buta, noszenie głowy w chmurach,kijem tych co chcą promować gminę w kraju, pracownikom jak do psa odnosić się np. ,,Siad, takiego mamy nieudacznika! Ta gmina nawet w powiecie jest niezauważalna!

  0
  0
  • Widz pisze:

   Czasy gminy pod rządami wójta to pasmo nieudanych inwestycji, nonszalancja przy wydawaniu kasy gminnej, autoraklama za gminną kasę!

   0
   0
 4. Ekonom pisze:

  Gmina Konopiska jest bardzo bogatą gmina jeżeli rezygnuje z takich dotacji unijnych. Chyba, że wójt nie ma bladego pojęcia jak zarządzać gminnymi finansami!

  0
  0
 5. Zofia pisze:

  To wójt sam może sobie tak decydować za mieszkańców? nie za bardzo się znam ale jeśli coś coś zostało ujęte w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych to w miarę możliwości powinno być kontynowane jak sama nazwa mówi zintegrowane inwestycje terytorialne więc jakby zalecane dla rozwoju jakiegoś regionu To co Pan wójt mówi nie nie chce mi się i już Jest jakieś pismo na to że mu się nie chce? Tam w tych zapisach jest wiele korzyści dla obszaru i jego mieszkańców to P. Żurek tak na złość Panu poprzednikowi może sobie tego tematu w ogóle nie podejmować. Tam jest też Centrum Usług Społecznościowych to co mieszkańcy już nie mają tutaj nic do powiedzenia? A gdzie są radni są w ogóle jacyś tacy obiektywni czy wszyscy nie bo nie. Ciekawi mnie ten temat muszę się tym bliżej zainteresować jako mieszkanka tej gminy.

  0
  0
 6. Zofia pisze:

  Gdzie można uzyskać wiarygodną informację z jakich projektów w ramach ZIT wójt zrezygnowała?

  0
  0
  • Mieeecio pisze:

   W zamieszczonym powyżej artykule pod którym piszesz! To co prawda były wnioski, o to wnioskował poprzedni wójt (wredy nid można było nic więcej),ale poprzednik złożyl maksymalnie to co można było az co ludziom potrzebne licząc że jego następca będzie tego pilnował.Następca woli popijawy dla swoich, straszenie ludzi,krzywe wiaty przystankowe, arogancję i leżycho. A jeszcze promocję swojej osoby za naszą kasę.?

   0
   0
 7. Kamil pisze:

  A sprawa transportu publicznego,wobec upadającego PKS-u jest dla mieszkańców taka ważna! W tych wnioskach o termomodernizacje pewnie jest i szkoła i OSP Konopiska?ale po co korzystać ze środków unijnych jak można obciążyć ludzi podatkami?o tyle mniej roboty…

  0
  0
 8. Karina pisze:

  Artykuł to papka. Gdzie jest caly dokument w pdf żeby można bylo poznać wszystkie założenia? Zero wyjasnienia co i kiedy dzieje sie z takimi wnioskami? Kiedy są decyzje o przyznaniu funduszy? Ja się nic nie dowiedziałam. Ma ktoś link do całego dokumentu i wyjaśnień dla laika? Chcę doczytać. Mieciu widzę, że jestes zorientowany w sytuacji, może poratujesz linkiem?

  0
  0
  • Manuela pisze:

   zapytaj wójta. Przecież możesz złożyć zapytanie, petycję, prośbę o informację. Albo swojego radnego pytaj (ha,ha)

   0
   0
  • Mieecio pisze:

   Wg ciebie to “papka”? Konkretne, wymienione dokładnie zadania, z podanym kosztem, podane ile z unii ile gmina, i Ty to nazywasz papką?! Czego jeszcze nieuku potrzebujesz? szkolenia jak korzystać z funduszy unijnych? to idź na kurs albo do szkoły. Albo złóż zapytanie do wójta jak ci tu radzą, może dostaniesz podręcznik składania wniosków o środki unijne. Te konkretnie, bo każde są (mogą być) inne.

   0
   0
  • Karina pisze:

   Dno i 10 metrów mułu. Widac ze to jakies wnioski, ale na wniosku mozna wpisac wszystko. Autor nawet nie pokusił sie o załaczenie calego dokumentu, wyjasnienie czego zaniechano, co zostalo ze wszystkich gmin wybrane do realizacji i kiedy te projekty byly zatwierdzone. P.S. dobrze Mietku ze Ty sie orientujesz i jestes douczony. Jestes niewychowany i niekulturalny.

   0
   0
  • Mieecio pisze:

   jak wszystkie Mietki.

   0
   0
 9. Andrzej pisze:

  Wielka szkoda że wójt Żurek zaprzpascil wkład pracy poprzedniego wójta w pozyskanie euro projektów . Tego czasu pewnie nie da się już nadrobić. Wniosek z tego taki, sam wójt jest za słaby merytorycznie na sprawowanie tej funkcji oraz fatalny dobór pseudo doradcow, zastępcy, rzeczników itd. Z tym zespołem nie osiągnie sukcesów i nie poprawi notowań gminy w skali samorządowej. Za niedługo osiągniemy …….dno!

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Andrzeju, nie tylko to zaprzepaścił.
   Zaprzepaścił dotychczasowy rozwój gminy, zniszczył naszą opinię w rankingach i wśród ludzi. Niszczeje to co zrobili z takim poświęceniem poprzednicy. Zobacz jak wygląda płyta stadionu, wiele dróg. Zniknęła aktywność KGW i zwykłych ludzi. Jeszcze tylko trochę dba o straże pożarne, bo musi. Na zasadzie zobowiązań wyborczych.Tego co zrobił ze spadku po poprzednikach też nie chciał robić, bo wszędzie wietrzył spiski i “trupy w szafie”. Dobrze, że chociaż zmienił zdanie i wykonał. Choć często spartolił (pnie pozostawione w rowach) robiąc bez głowy.

   0
   0
 10. Halina pisze:

  To o czym tu się pisze, to sama rzeczywistość. Nikt z Was bezpodstawnie nie obwinia wójta, na to macie wiele dowodów w tak krótkim czasie jego wlodarzenia naszą gminą. Zamiast wydawać kasę podatników na wkład własny gminy do projektów unijnych, to marnuje ją na zatrudnianie rzecznika, trzeciego radcę prawnego,bylych kandydatów na fotel wojta,hulanki dla swoich itd. Wojt biorący 200 000 złotych wyplaty , nie pamięta o mieszkańcach, poprawie ich życia w Gminie tylko kasa idzie na jego promocje. Traktuje gminę jak kwiatek do kożucha.

  0
  0
 11. Karol pisze:

  Zamiast inwestycji unijnych od wójta dostaliśmy następnych niepotrzebnych urzedasow ( przy …….. sów). Wójt troszczy się co by tu zrobić aby żadnych unijnych środków nie zdobyć! Widocznie nie lubi się przemęczać, ale 200 tysiakow kasuje za co? Pytam się za co?

  0
  0
 12. Kasjusz pisze:

  Każda władza jest taka sama, jak to w Polsce. Obecni wzoruja sie na poprzednikach, ktorzy co festyn organizowali zamkniete imprezki na hali tylko dla wybranych. warto tez spojrzec ile osob i kto w owym czasie zostal zatrudniony w gminie, ksiazeczka wyborcza z gminnej kasy. Wszystko staje sie jasne dlaczego wybory skonczyly sie tak a nie inaczej, a teraz pozostal smutek i zal wylewany na forum.

  0
  0
  • Mieecio pisze:

   Kasjusz! piszemy tu o zmarnowaniu przez wójta szansy na pozyskanie grubych milionów na inwestycje w gminie a nie o dożynkach i poczęstunku. Jak tamten wójt inwestował, robił wszędzie aż się kurzyło, w każdej miejscowości coś się robiło, zdobywał pieniądze dla gminy, to i na poczęstunek zasłużył. A przecież najczęściej zapraszał i wielu mieszkańców, panie z kół gospodyń, działaczy sportowych i zwykłych ludzi. I nie wydawał na to tyle co .urek.
   A ten co robi? marnotrawi dorobek i zaprzepaszcza pieniądze! gdzie rada?! gdzie skarbnik? gdzie zastępca wójta? Nikt tego oszołoma nie powstrzyma? zdaje się, że na pieniądze z Unii już za późno? I sie głupio chwali “że ma z unią poukładane”!

   0
   0
 13. Janusz pisze:

  Wójt nie widzi co mieszkańcy potrzebują tylko wydaje kasę według widzimi się.Najwięcej kasy idzie na pensję dla niego i dla rzecznika, który nic nie robi oprócz lizostwa do wójta! Bierze przykład z wójta. Tandem obibokow za nic nie odpowiadają i na niczym się nie znają! Wyprowadzą gminę na manowce!

  0
  0
 14. ekolog pisze:

  Radni znają wyborców tylko przed wyborami i wtedy tylko obiecują co dla nas zrobią , co to za radny który nie mieszka w konopiskach ?skąd zna nasze problemy? A WÓJT MÓGŁ ZA TĘ KASE DOFINANSOWAĆ SZKOŁY!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 15. Rysiek pisze:

  Ekolog, możesz nam powiedzieć o którego radnego gminy chodzi ?
  Prawnie jest to nie możliwe!

  0
  0
  • Mieecio pisze:

   Niestety ekolog ma rację…

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   Teraz mnie zaciekawiles. Straszna lipa. Radni musza wg mnie mieszkac w danej wsi. A kto to taki? Jesli nie mozesz napisac nazwiska podaj okreg albo ulice. Podobno w czewie wiceprezydent jest ze slaska- to tez bez sensu.

   0
   0
  • Janka pisze:

   Proponuję dla ciebie Kasjusz abyś jako niedoszły wójt chciał trochę poczytać ustawę o wyborach do samorządu! Może zrozumiesz różnice między vice prezydentem z Częstochowy, który mieszka : jeden na Śląsku, a drugi w Konopiskach. Natomiast co innego jest bycie radnym danego samorządu!
   Życzę przyjemnego czytania lektury!

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   Widze ze pracuje sie w gminie, badz pracowalo. A moze kiedys byles bratem, a teraz ze brak Ci jaj jestes kobieta o pseudonimie Janka? Nie z Toba pisze wiec odpiorkuj sie grzecznie i zobacz co sie dzieje na plebanii.

   0
   0
  • Zwygody pisze:

   Kto pracował w komisji i był przewodniczącym, to zna ustawę o samorządzie !
   Obraza honoru, czy głową w chmurach?????

   0
   0
  • Harry pisze:

   Jeden z najmłodszych radnych , mamusia w podatkach pracuje a żoneczka w szkole ,obie oczywiście w naszej Gminie “I o co Wam ludziska chodzi on jest radnym i basta”

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   Z wygody dobrze ze pracowales w komisji i znasz. Nie kazdy tak jak widac wy wszyscy pracowal po komisjach, w gminie, byl wojtem, radnym itp. Widze ze wszyscy z jednego worka jestescie.

   0
   0
 16. Alina pisze:

  W sprawie radnych uważam,ze Pan radny Górniak ma 100% rację. Wybraliśmy przedstawicieli do dbania o nasze sprawy i gminy. Widać, że wiekszosc nie do końca wie na czym polega praca radnego. Jeżeli głównym powodem bycia radnym jest dieta, załatwianie sprawy i ochrona dla swojej rodziny( żony, córki, chrześnicy,męża itd.), te osoby odpowiedzialne są za wyczyny wójta, który czuje się Mocny, mając nad tymi radnymi bat!

  0
  0
 17. Wierny pisze:

  Brak kompetencji do sprawowania władzy przez Żurka powoduje brak jakichkolwiek wniosków o wsparcie unijne dla gminnych inwestycji. Nierobstwo i brak jakichkolwiek ciekawych pomysłów dołuje te gminę do Kopciuszka samorządowego. Mając takie możliwości jakie pojawiły się teraz wójt Żurek nie przejawia żadnego zainteresowania rozwojem tej gminy, może za wyjątkiem promocji własnej osoby. Szkoda tych 4lat kadencji i mandatu wójta,ktory poszedł w ręce tak słabo przygotowanej osoby do tej funkcji.

  0
  0
 18. Realista pisze:

  Nawet promocje swojej osoby robi jak niedorajda! Wysłowić się nie potrafi, czego dowody z wystąpień w RTV i na uroczystych akademiach. Katastrofa!!!!!!!!!

  0
  0
  • Rudy pisze:

   to dlaczego nikt mu nie napisze wystąpienia? przecież zatrudnił sobie rzecznika? czytać chyba potrafi? chociaż…

   0
   0
 19. Realista pisze:

  Cóż z tego, że ma napisany tekst, ale to jeszcze trzeba przeczytać , a nie belkotac pod nosem!

  0
  0
 20. Urzędniczka pisze:

  Wójt znów wyciąga ,,trupa z szafy,, i gada rzeczy ,przypisując sobie pomysły byłego wojta. Budowa nowej oczyszczalni ścieków i nowej sieci kanalizacyjnej była już omawiana za poprzedniej wladzy. Warunkiem było skończenie I etapu kanalizacji do oczyszczalni w Dzbowie. Obecnie jest możliwość tworzenia następnego ,nowego zlewiska ścieków. Wójt chce wytrychem otwierać ,,otwarte drzwi,,Ten człowieczek nie ma pomysłu od siebie -ZERO, tylko wiesza się na spadku poprzednika. Żałosne słuchać co za brednie opowiada. ZERO kreatywności!

  0
  0
  • Kasjusz pisze:

   Czerpanie z dobrych pomyslow poprzednikow to nic zlego. Jesli cos bylo juz omawiane a jest sensowne, to dany pomysl powinien byc kontynuowany. Teraz rzadzi ten wojt wiec dajmy mu szanse zeby pokazal ze ma plan jak ta inwestycje zrealizowac. Jesli wszyscy by postepowali urzedniczko tak jaki jest przekaz Twojej informacji to w Polsce nic by sie dobrego nie zdarzylo. Wystarczy spojrzec na wiejska. To co ze poprzedni rzad mial dobry plan, to ich plan a my zrobimy swoj, niewazne ze gorszy. Nie tedy droga. Musi byc pewna kontynuacja.

   0
   0
 21. Deo pisze:

  Kasjusz, przecież miał już prawie dwa lata! i co? czego się tknie to spieprzy! Przecież miał i ma szanse. I “pokazuje”. Koń by się uśmiał.

  0
  0
 22. Janka pisze:

  Wszystko byłoby dobrze, ale wójt w pierwszym roku pracy w gminie w stosunku do poprzedników ,wszystko co robili to było źle, tylko trupy z szafy wypadały. Ten człowiek ma czelnosć teraz brać ich pomysły i mówić , że jest ok.
  Kasjusz , to że po południu zacząłeś dopiero po imprezie kontaktowac, lepiej by było abyś do pisania podchodził bez bólu głowy, nie będąc wczorajszy!

  0
  0
 23. Zośka pisze:

  Nie ma co ujadać trzeba krótko stwierdzić Wójt to nie wypał podobnie jak ludzie których sobie dobrał nieudolni niedouczeni no i niestety bezradni. Gdzie są Radni ja się pytam?

  0
  0
  • Deo pisze:

   Trzęsą portkami żeby dotrwać do końca kadencji, żeby nie zwolnili z urzędu albo szkoły, mamy, żony, szwagierki, itp. W samorządach, zwłaszcza wiejskich jest dużo nepotyzmu, trochę z konieczności. Ale wójt uzależnił sobie bez-radnych i dlatego czuje się bezkarny.
   Ciągnie gminę na dno. Niestety taka jest prawda.

   0
   0
  • Zaleksandrii pisze:

   Nepotyzm – tak i to aż w oczy kuje np. Wójtowa i rzecznik , Bardzo bliskie pokrewieństwo!
   I niech mi ktoś powie , że ma być dobrze w urzędzie gminy!!!!!!

   0
   0
  • Zośka pisze:

   pokrewieństwo – leserstwo bym napisała ,wdać że ta sama krew płynie

   0
   0
 24. wyborca pisze:

  Cytat z kampanii wyborczej p. Wojtowej- kandydata na wójta Konopisk : CZAS NA ZMIANY!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 25. Manuela pisze:

  No, ta pani najwięcej zmieniła!

  0
  0
 26. Kaim pisze:

  Zmienia cały czas rozwiązując krzyżówki w godzinach pracy i jest OK

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).