Wójt szuka firmy do odśnieżania 65 km dróg. Na razie chętnych brak!

Wójt Jerzy Żurek jest znany z tego, że dużo gada i mało robi. Tym razem ta opinia nie sprawdziła się. Po niepowodzeniach związanych z brakiem chętnych na odśnieżanie gminy Konopiska, Wójt nie poddał się. Ogłosił kolejny przetarg na zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Konopiska w sezonie zimowym 2017/2018. Wymagania identyczne jak ostatnio – bardzo wysokie i słabo płatne. Do odśnieżania jest ponad 65 km dróg gminnych.

Żurek ma nadzieję, że tym razem będą chętni. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 października, a potencjalny wykonawca będzie miał 30 dni na podpisanie umowy.

Zakres prac obejmuje w szczególności:
a) utrzymanie ciągłej przejezdności dróg i parkingów poprzez odpłużenie lub uszorstnienie powierzchni jezdni dróg gminnych, parkingów polegające na posypywaniu ich mieszanką piaskowo-solną o zawartości soli 25% (materiał Wykonawcy) lub odpłużenie z jednoczesnym uszorstnieniem dróg i parkingów gminnych polegające na odśnieżeniu nawierzchni drogi gminnej jednocześnie sypiąc na odśnieżoną nawierzchnie mieszankę piaskowo-solną o zawartości soli 25% (materiał Wykonawcy),
b) zwalczanie śliskości i gołoledzi poprzez posypanie mieszanką piaskowo-solną o zawartości soli 25% lub środkami dopuszczonymi do stosowania w tym zakresie,
c) wywożenie śniegu i lodu – w miarę zaistniałych potrzeb Łączna długość dróg gminnych do zimowego utrzymania w sezonie 2017/2018 wynosi ok. 65,45 km.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

11 odpowiedzi na “Wójt szuka firmy do odśnieżania 65 km dróg. Na razie chętnych brak!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  żurek chce ale nikt go nie chce

  0
  0
 2. TWAgent pisze:

  Redaktor ma rozdwojenie jazni? Najpierw pisal ze rok temu byly niskie wymagania i duza kasa. Teraz pisze ze wysokie wymagania i mala kasa. Jak ktos specjalnie szuka dziury w calym to nigdy sie nie dogodzi. Poza tym co ma nie.szukac? Prawdziwi, rzetelni dziennikarze powinni Pana wyklac bo to co pan reprezentuje w mojej opinii to poziom bialoruskiej rzadowej gazety. Niestety przykra prawda.

  0
  0
 3. Mieszkaniec pisze:

  Za parę wyjazdów ubiegłej zimy wójt zapłacił ponad 100 tys zł, a teraz przy prognozach ciężkiej i długiej zimy wykonawcy jeśli podejmą zlecenie to za ponad 250 tys zł minimum i gmina wypłaci wykonawcy! Taką sytuację zafundował nam gospodarz !

  0
  0
 4. cisie pisze:

  gdzie wy tu widzicie redaktora to zwykly maciwoda nawet za soltysa sie nie nadaje do roboty facet a nie bazgrolic

  0
  0
  • Brygida pisze:

   Redaktor pocaje fakty.a że wójt robi głupoty za co tylko się weźmie…wg Tajnego Współpracownika nie złodziej jest winien kradzieży tylko ten co o tym powie?!

   0
   0
 5. Trener pisze:

  Redaktor sam się przyczyniłeś do tej sytuacji. Wylałeś pomyje po poprzedniej zimie a każdy poważny nie pozwoli sobie na szarganie dobrego imienia. Mieszkańcow skierujemy z pretensami na Cisie.

  0
  0
 6. Kopamnia pisze:

  Nieudacznik z tego wójta, prostej rzeczy nie potrafi załatwić

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).