Wójt straszy mnie Sądem. Znowu…

Po co został w gminie zatrudniony nowy radca prawny? Tego nie wiem, wiem jedno, że jest “narzędziem” w rękach Wójta m.in. do walki z nieprzychylną mu prasą. Dziś otrzymałem pismo, w którym to nowy radca, w imieniu Jerzego Żurka, straszy mnie (ponownie) Sądem.

A chodzi o artykuł “Jerzy Żurek promuje się w TVP3 Katowice za pieniądze Mieszkańców!“. Radca twierdzi, że to nieprawda i Jerzy Żurek nie promuje się w tym programie. Nakazuje mi pisać jakiejś dziwnej treści oświadczenia. Według niego program “Kronika Jurajska” ma promować gminę i w żaden sposób nie promuje Żurka. Drogi nowy radco prawny, chyba nie oglądaliśmy tych samych programów w TVP3 Katowice.

Na szczęście, wszystko jest w internecie. Polecam kliknąć TUTAJ.

Drogi Wójcie, nie tędy droga. Lepiej zajmij się pracą na rzecz Mieszkańców, bo prawie w każdym sołectwie rośną grupy buntowników, które już wzywają do referendum. Do końca kadencji pozostało 801 dni. Jak ten czas szybko leci…

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

46 odpowiedzi na “Wójt straszy mnie Sądem. Znowu…”

 1. Jacek Wygwirzek pisze:

  Ten platformers już wie, że nie będzie wójtem dlatego straszy pana sądem. A ten radca niech sobie nie myśli, że pozwolimy mu pana tak atakować. Do zwolnienia!

  0
  0
 2. ppp pisze:

  dlaczego nie wrzucić tak jak zawsze pisma od prawnika ? boisz się ?

  0
  0
 3. Mieszkanka gminy pisze:

  Myślałam że będzie dobrym wójtem ale z każdym miesiącem rozczarowuje mnie coraz bardziej … To przykre że nie działa na rzecz mieszkańców….

  0
  0
 4. Paweł Nowak pisze:

  Szanowni mieszkańcy, Wójt Jerzy Żurek nie tyle nie działa na rzecz mieszkańców, ale działa na ich niekorzyść. Proste przykłady w Aleksandrii, Jamkach czy Hutkach. Teraz zamiast pracować wojuje z człowiekiem, który ma odwagę go krytykować za brak pracy na rzecz mieszkańców. To są jakieś kpiny z nas wszystkich.

  0
  0
 5. Niewiadow pisze:

  Niestety siewca fermentu PGR zmienił link w “materiale” – “Jerzy Żurek promuje się w TVP3 Katowice za pieniądze Mieszkańców!” i niestety nie wskazują już na konkretny artykuł tylko na stornę tytułową Kroniki Jurajskie.
  Dla tych co chcieliby jednak sprawdzić czy promowany jest wój czy gmina to służę pomocą:
  http://www.youtube.com/watch?v=RAMUcJfsOEs
  oraz
  https://www.youtube.com/watch?v=Vl1Tl7EPG1A

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   Ewidentnie na każdym z tych dwóch linków promuje się głównie osoba Żurka. Nie rozumiem tej twojej dygresji, chyba ślepy tego nie widzi. Czy znasz jakiś program, w którym tak często pokazuje się włodarza gminy? Odbierający ten program ewidentnie musi sobie zadać pytanie, czy te przez te kilka minut promuje się Konopiska, czy promuje się Jurka Żurka. Dla mnie odpowiedź jest prosta.

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   A czy nie widzisz, że to jest przekrój przez wszystkie gminy. Poza tym w tym materiale policz sobie ile razy pada słowo “my”, po drugie nie tylko wójt Żurek opowiada o gminie ale też inne osoby zachęcające do przyjazdu. Poza tym na pozostałych materiałach opowiadają inni wójtowie gmin – to co oni też się promują za pieniądze podatników????

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Ależ oczywiście, to promocja przede wszystkim włodarzy tych pięciu czy sześciu gmin. Tak jest skonstruowany program, by zachęcić właśnie tych włodarzy do opowiadania wszystkiego o gminie. Czy np. w filmie promocyjnym o Częstochowie głównym opowiadaczem jest prezydent Matyjaszczyk? Nie, jest tylko jego częścią. A tutaj głównym bohaterem w części dotyczącej Konopisk jest Wójt Żurek w każdym odcinku!

   0
   0
  • Leśna Jagoda pisze:

   Ja obejrzałam to i wszyscy nie macie racji – policzyłam dokładnie z linijką. Oba filmiki w sumie mają 10 minut, a wójt jest na ekranie przez 250 sekund. Mogłam się pomylić, ale karta zalała mi się kawą i nie chciało mi się zaczynać od początku.

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Poświęciłem się i też to sprawdziłem. Na 509 sekund tych dwóch odcinków wójt dominuje przez 224 sekund. Rzeczywiście, to prawie żadna promocja jego osoby…

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Pawel Nowak to powiedz kto powinien o gminie opowiadac wg Ciebie?

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Sportowcy, aktorzy, różni pracownicy, entuzjaści, historycy, przedsiębiorcy, ale przede wszystkim mieszkańcy.

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Panie Januszu zastanówcie się nad tym. To na pewno będzie lepiej wyglądać i nie będzie oskarżeń o promocje. Pan sam wie najlepiej jak źle wypadać przez kamerą. Miał pan wpadki, ale też miał pan sukcesy.

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Ziomus, jak chcesz sobie z rzecznikiem popisac polecam isc do gminy:)

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Co do tego co napisales to sie zgodze. Wojt plus dodatkowo inne osoby, kilka takich sie znajdzie. Ja potrafie sie zdobyc na obiektywizm, Wy nie.

   0
   0
  • Kamil pisze:

   Niewiadow, dla mnie “wój” się promuje. Nie gminę.

   0
   0
  • Kamil pisze:

   Jak na koniec poprzedniej kadencji wójt wydał materiał, folder, podsumowujący dorobek tych kilku lat, a był duuuuży! jakiż też krzyk podnosili wszyscy przeciwnicy na czele z panami S.z Aleksandrii, że się promuje kandydatka na wójta!. Co to była za afera -wg nich – ! za publiczne pieniądze ośmielili się pokazać ludziom dokonania, w tym zastępcy wójta,ile zrobili, ile zbudowali, ile środków zdobyli! Ale cóż ,to przecież kropelka maleńka wobec dokonań obecnej władzy (piszę celowo władzy nie tylko wójta, bo to przecież i zastępca zajmująca się…..????). No.
   “Jak Kalemu ukraść krowy to być kradzież. Jak Kali ukraść krowy to być dobry uczynek”
   Prawda?

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Ludzie tak mowili bo ksiazeczka byla rozdawana przed wyborami. W Polsce odpowiedz zawsze nasunie sie sama. To teraz pytanie- moze to byl blad? Moze bez tego materialu zylbys teraz w innej rzeczywistosci? Ale jestes tu i teraz i pozostaja 2 rzeczy- referendum albo 2 lata do wyborow. To bedzie ekscytujace… Az sie nie moge doczekac co tu zostanie do tego czasu opublikowane!

   0
   0
 6. Niewiadow pisze:

  Czy to jakaś nowość na tym portalu ?

  “Twój komentarz oczekuje na moderację.
  20 września 2016 o 14:06”

  Kto od teraz będzie decydować czy dany komentarz będzie widoczny czy nie?

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Autorowi mieknie rurka. Sam byl tak dobrym soltysem ze go odwolano. Polecam poczytac, google opowie o Panu redaktorze prawde. Kto mieczem wojuje. Przypomne tylko ze sady rozstrzygaja takie sprawy wiec dziwi mnie ze Pan sie skarzy. Pan Gorniak tez sie na wojta skarzy a spraw do prokuratury nie zglasza. Taka to oto kampania wyborcza. Zal naprawde czytac. Musze sobie ta strone zablokowac.

   0
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Niezależny Portal o Konopiskach- chyba tylko z nazwy. Też dodaje komentarze i nie mogę ich zobaczyć bo czekają na moderacje. Brawo Panie P.G.!!! Ładne metody Pan stosuje z tym pogrubianiem tekstu żeby ludzie czytali i łykali jak młode pelikany. Boi się Pan czegoś że najpierw musi sam Pan przeczytać żeby potem inni to zrobili?

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Panie Jończyk, niech pan już nie jończy tak. Był pan niewiarygodny jako kandydat, był pan jego wielkim przeciwnikiem, a teraz jako rzecznik za pieniądze publiczne w tym moje broni pan tego nieroba. Niech pan się rozejrzy i zobaczy ile zrobił. Bo ja praktycznie nic nie widzę z tych jego prac. Mam nadzieję, że będzie ktoś nowy, kto wniesie trochę świeżości i odbuduje gminę. Mam nadzieję, że będziemy się tak rozwijać jak 10 lat temu. Marzenia…

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Panie Pawle, jesli pisze Pan do mnie to myli Pan nazwisko, a nie zycze sobie aby mi Pan dorabial twarz innych osob. Ja mam w d… Wasza polityke. Zgadzam sie z mieszkancem- portal do robienia kampanii, a ja sobie nie pozwole na wciaganie mnie w wasze brudne gierki!

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Panie Januszu trzeba się pogodzić z porażką i życiem na emeryturze.

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Nie bede sie wdawal z Toba w pyskowki i udowadnial teraz ze czarne jest czarne. Przypisywanie mi nazwisk innych ludzi nic wam nie da. Ja widze jednak ze Twojego mocodawce boli utrata wladzy. Coz, ludzie czytaja i widza. Zla strategie hejtowania przyjeliscie.

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Moim mocodawcom? Panie Januszu chyba panu się role pomyliły albo nicki. O jakich mocodawcach pan pisze?

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Nie bede z Toba pisal bo do Ciebie nie dociera, a bede wytykal na tym blogu wszystko to co mi sie nie podoba. Jak chcesz bronic autora tym sposobem za pozno. Dla mieszkancow polecam google. Zobaczcie jakie tam znajdziecie nowinki.

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Też sprawdzałem. Jest coś o Blachowni, pingpongu jakieś negatywne artykuły też są. Ale na co mam zwrócić uwagę? Panie Januszu pan w policji tyle lat działał, pan zapewne wie lepiej. Proszę mnie naprowadzić.

   0
   0
 7. karolina pisze:

  Jaki by wójt nie był i tak byłoby żle,każdemu coś nie pasuje ….ogarnijcie się ludzie i dajcie już spokój bo aż się czytać tego nie chce ciągle jakieś bebłoty tu wypisujecie…dramat!!!

  0
  0
  • Mieecio pisze:

   Karolina, my te “bebłoty” jak je nazywasz wypisujemy. Wójt te “bebłoty” robi. I tylko tyle robi. I dlatego my piszemy.

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Widzisz Mieecio sa ludzie ktorzy mysla inaczej niz wy i tez to pisza, ale tego wy nie akceptujecie. Ja caly czas wam pisze, zbierzcie podpisy, a sam pojde i namowie znajomych na uczestnictwo w referendum. Jestem bardzo ciekawy oceny rzadow przez mieszkancow. Samym pisaniem to wy nic nie zrobicie i prawdy nie poznamy!

   0
   0
 8. Izolbu pisze:

  Ten wojt to sie tylko osmiesza eh

  0
  0
  • wyborca pisze:

   Trafne spostrzeżenie! Mając Stefana w akcji osmieszania wójta , poprzejmy jego ciągoty i niech jak tak bardzo chce organizuje referendum. Stefan chce już być numer 1 polityce Gminnej. Zurka chce jak tsunami zmiesc z widoku. Strazacy pewnie pójdą za czelnikiem.

   0
   0
  • Izolbu pisze:

   skoro ten policjant tak mota to moze ma w tym interes??

   0
   0
 9. Znawca pisze:

  Stefan chcesz ośmieszyć innych, to zacznij od siebie! Poczytaj więcej o referendum i zacznij dalej robić z siebie błazna!

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Wy robicie z siebie blaznow robiac kampanie na blogu. Z regerendum jest jasna sprawa. Jeden ptaszek tak kiedys w czewie wyfrunal.

   0
   0
  • Rudy pisze:

   No! też słyszałem że Stefan organizuje referendum.Stefan, gdzie można złożyć podpis?

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Widze ze juz calkowicie zabraklo Wam argumentow. Poczekam i zobacze co tu jeszcze wymyslicie:) Rudy, to Wam sie wladza nie podoba wiec dzialajcie.

   0
   0
 10. Wybawca pisze:

  Stefan! Na kiedy szykujesz referendum w sprawie odwołania Wójta! A potem mamy wybrać Ciebie?

  0
  0
 11. Stefan pisze:

  Nie szykuje i nie mam planow na bycie wojtem. Wy w swoim hejcie nawet nie czytacie co pisze. Spytaj szefa czy zamierza wyjsc z ukrycia i od slow przejsc do czynow. Moze znajdzie sie troche odwagi aby powiedziec mieszkancom ze chce wladzy. Zastanawia mnie tylko ile wy macie nickow i pod ktorym kryje sie mozg operacji:)

  0
  0
 12. Jk pisze:

  Stefan nie pękaj, bierz się do roboty.Ty nadworny doradca , język medialny cwiczony do czasu przejścia na emeryturę! ?masz szansę zapisać się w historii gminy w chwalebnym czynie odwołania szefa – który jest słabiutki w każdej dziedzinie. Ach, w jednej jest mistrzuniem , co robi to partactwo, brak normalności. Ty jesteś specjalistą od brudnych spraw,jedna rączka glaskasz,druga niszczysz gościa.Tego Cię nauczono w mundrowce, na emeryturze jak znalazł!

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Nastepny tworca teorii spiskowej. To Wam nic nie da, bo walicie z armaty kilometr od celu:) widze ze teraz jest akcje zastepcza, zeby redaktorek i Pan wielbiony radny nie musial odp na trudne pytania. Ty lepiej zapytaj szefa jak to w tajnych sluzbach jest. Stworzycie notatke to moze i redaktor ja opublikuje. Pamietajcie opatrzyc ja odpowiednim pseudonimem:)

   0
   0
 13. Stefan pisze:

  Ja widze ze z Wami mozna prowadzic tylko jalowa dyskusje. Mialem sobie od was odpoczac i tak uczynie. W koncu autor juz drugi raz nie wrzuci zdjecia namiotu i nie zacheci mnie do dysputy. Hejtujcie sobie dalej, zobaczycie gdzie skonczycie. Mieszkancy widza i beda pamietac:) myslcie o mnie cieplo zakladajac kolejne konta i krytykujac waszego ukochanego wojta i gospodarza naszej pieknej gminy!

  0
  0
 14. Wielbiciel pisze:

  Stefan,twoje słowa i czyny to groch o sciane ! Nie mamy ci za złe ,bo to był twój fach, dużo mówić i nic nie powiedzieć.Szkoda tylko wójta , bo go zaglaskacie i w odpowiednim momencie wyleci na łeb i szyję. Już taki scenariusz z poprzednikiem był przerabiany.Nic nowego! Wójt obudzi się z ręką w nocniku. Takich sobie wybral doradcow, długo na efekty nie będziemy czekać?

  0
  0
 15. Górniak Stanisław pisze:

  Stefan, pretensje miej do wójta a nie do mnie, bo większość odpowiedzi na twoje pytania winno być w BIP-ie. Ale nie jest, gdyż mogło by to być z niekorzyścią dla wójta, oraz niektórych radnych. Poczytaj: Ustawa o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).