Wójt rozdysponował blisko 50 tys. zł

Wójt Gminy Konopiska – Jerzy Żurek ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Konopiska. Tylko dwa podmioty złożyły swoje oferty i wśród nich Wójt rozdysponował blisko 50 000 zł.

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach otrzyma od gminy 45 000 zł na “Zwiększenie oferty artystycznej i kulturalnej poprzez udział Orkiestry Dętej OSP Konopiska w festiwalach i zakup instrumentów muzycznych“, a Stowarzyszenie Miłośników Gminy Konopiska “TIIS” za 4600 zł zorganizuje “Plenerowy Festiwal Piosenki Ludowej“.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

26 odpowiedzi na “Wójt rozdysponował blisko 50 tys. zł”

 1. detektyw pisze:

  Szastaj, szastaj, dno już widać!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
  • mieszkaniec pisze:

   Jasne jasne, przez koncert i teraz 45 tys. zl na orkiestre gmina upadnie i oglosi abdykacje i upadlosc.

   0
   0
 2. Piotr pisze:

  Dzień dobry

  Gratuluję pomysłu strony i zaangażowania w swego rodzaju ” dziennikarstwo śledcze” w skali Gminnej. Do zalogowania tutaj skłonił mnie kolejny artykuł, w którym pomiędzy wierszami można wyczytać całkowitą negację jakichkolwiek poczynań ze strony naszych – bądź co bądź – władz.
  Cytując klasyka – ” niczego już nie będzie….” – usiądźmy więc na czterech literach, podłóżmy sobie ręce pod nie i czekajmy – “może jakoś to będzie”…
  Nie ma idealnych rozwiązań jeśli chodzi o podział społecznych środków/finansów ale nie dajmy się zwariować!
  45 tys. na dofinansowanie wyposażenia w instrumenty to pokaźny zastrzyk finansowy, jednak tak naprawdę, gdyby autor miał świadomość kosztów jakie za sobą pociągają wyjazdy, renowacje i zakup instrumentów – nie wypowiadałby się w temacie.
  Chyba, że powyższa notatka ma charakter czysto informacyjny…( czemu zaprzecza jednak jej sarkastyczny ton i pogrubienie pewnych zdań:)
  Proponuję rozwiązać Orkiestrę, Lot, wszystkie zespoły taneczne i śpiewacze, zaorać Orlik a zoszczędzone ok.200 tys rocznie z tego tytułu odkładać na lokatę….( pewnie dostaniemy Oskara za najgospodarniejszą Gminę w Polsce)
  Tylko pytam się – dokąd to doprowadzi?
  Pozdrawiam

  0
  0
 3. miks pisze:

  Zgadzam się z przedmówcą !
  Pan Gąsiorski oraz Kędzierski czepiają się wszystkiego co robi się w gminie i na co wydaje pieniądze ! Szkoda, że nie są mieszkańcami naszej gminy i tylko sieją zamęt !

  Zabrońcie jeszcze wszystkim korzystanie z orlika i stadionu i z innych atrakcji w gminie bo utrzymanie tego również kosztuje !
  Zamknijmy halę, orlik, stadion, zalew pająk.

  0
  0
 4. Racjonalista pisze:

  “Niezależny Serwis Informacyjny Gminy Konopiska”.

  0
  0
 5. Racjonalista pisze:

  A tu wałokowane te same tematy przez tych samych “aktywnych”. Ciekaw jestem tylko ilu prawdziwie pisze, a ilu mamy sztucznie wykreowanych. Bo akurat ten “serwis”, w przeciwieństwie do innych daje możliwosć stworzenia wielu użytkowników przez jedną osobę. To samo głosowanie na radnych. Jedna osoba może zagłosować kilka, jak nie kilkanaście razy i od razu mamy sztuczny tłok. Może to: https://www.facebook.com/KONOPISKA-347935254253/ lub coś innego, ale …ups tam nie można artykułów komentować anonimowo i pleść trzy po trzy.
  Niestety każdy artykuł tutaj, nawet nie związany z władzą i tak w ostateczności w komentarzach jest sprowadzony to błędów jednej osoby.
  Teraz tylko wystarczy sie przelogować na fake konta i zalać ten temat następnymi 30-40 komentarzami. Świat nie jest idealny. Już było głośno o pewnym referendum, i niestety z bohaterów stali się…

  0
  0
 6. wybr pisze:

  W Konopiskach nie brakuje ludzi zawistnych. Wszyscy mamy oczy i widzimy, że u nas w gminie nic się nie dzieje. Kompletnie nic. Dla was, wszystko co nie jest związane z władzą, jest źle. Ja bardzo cieszę się, że powstał taki portal, gdzie każdy z nas może wypowiedzieć się na dowolny temat. W mojej ocenie jest to artykuł informacyjny i nie widzę w tym nic złego. Ty masz inne zdanie, ja mam inne, piszemy w tym samym wątku. Na tym polega demokracja.

  0
  0
 7. ramze.61 pisze:

  no, pan pseudo rzecznik się uaktywnił?!

  0
  0
 8. Muzykant pisze:

  Co tak pięknie gra w gminie ,to wszyscy wiedzą i nie musi nas pouczać władza ustami tych,co za to biorą kasę. Orkiestra byla,jest i bedzie.Wara od niej wojtowi i jego poplecznikom.Gmina Konopiska znowu wpisuje się w skali kraju w marnotrawstwie kasy podatnikow.Zatrudnienie rzecznika nie jest zgodne z ustawą samorządową. Ponadto gmina Konopiska posiada wysokie bezrobocie ,i jak to się ma do zatrudniania w gminie emerytów .I znów wójt pokazuje swoje oblicze dbałości o mieszkańców.Ten człowiek do końca kadencji na wszelkie sposoby stara się zrujnować kase gminy.

  0
  0
 9. Matka Polka pisze:

  A przepraszam gdzie wypłata 500 plus? Wiele gmin juz wypłaciło a w konopiskach? Kasy nie ma?

  0
  0
  • mieszkanka pisze:

   To prawda nie ma kasy na 500 Bo dostali CI co mają znajomości w gminie a nie takie biedy jak my

   0
   0
 10. Sprawiedliwy pisze:

  Kończ Waśc wstydu oszczędź!!!

  0
  0
 11. Strazak pisze:

  Jak zatrudnia się niedoszłych kandydatów na wójta i płaci się pieniedzmi z kasy podatników,to co się dziwisz ,,matko Polko,,. Takie czasy nastały w tej gminie.

  0
  0
 12. Paulina Skowrońska pisze:

  ale fajnie jest jak orkiestra gra?!prawda?! Grają fajnie i coraz lepiej, chociaż oni rozsławiają naszą gminę w tym dobrym znaczeniu. Nie to co najnowszy wójt i przewodniczący rady! Ci przynoszą nam tylko wstyd.

  0
  0
 13. Mieeecio pisze:

  a ciekawa ile “rozdysponowywał” dla orkiestry poprzedni wójt? Jak tyle robił w gminie i inwestował, to pewnie mniej? Wie kto ile?

  0
  0
 14. ramze.61 pisze:

  chyba 12o tys

  0
  0
 15. Talar pisze:

  a powiedzcie ile wójt temu enejowi zapłacił?

  0
  0
 16. Obiektywny pisze:

  Pewnie tyle jaką stawkę mają na koncertach tego typu .

  0
  0
 17. Mieeecio pisze:

  Panie rzeczniku, tego Racjonalisto, pod wspomnianym linkiem jakoś nie widzę ile kosztował występ Enej. A to że Enej gra fajnie nie jest zasługą wójta.To tak przy okazji. na występie Maryli Rodowicz też były tłumy.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Nie jestem rzecznikiem, ale pytanie ludzi na forum o koszty jest tym samym co analiza badań lekarskich z wykorzystniem internetu. Chyba każdy może się zgłosić z takim zapytaniem do gminy. Byłem na Maryli Rodowicz i wtedy też było dużo ludzi, ale wczoraj znacznie więcej. Widziałem, że w powietrzu latał jakiś dron – może dostępne będą zdjęcia lub krótki filmik.

   0
   0
  • Talar pisze:

   a po co Ci ten dron? Chcesz zobaczyc ile wójt naszej kasy roztrwonił ? Chciałbym usłyszeć eneja to bym polsat sobie włączył !

   0
   0
  • Racjonalista pisze:

   Talar – Enej 28 maja na Polsacie będzie. Kurcze jak Tobie trzeba całe życie pomagać. :).

   0
   0
 18. Kamil pisze:

  takich jak “Stefan Batory” wójt ma popleczników?! Uważam, że jego wpis powinien być usunięty…ale może …niech ludzie widzą, kto go popiera….

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).