Wójt nie radzi sobie z zarządzaniem urzędnikami!

O tym, że Wójt Jerzy Żurek nie radzi sobie z zarządzeniem zasobami ludzkimi w gminie Konopiska, wszyscy wiemy. Chociaż, w internecie są pojedyncze przypadki, którzy mają zupełnie inne zdanie. Niestety dla Żurka, podobne zdanie do większości ludzi ma Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach, która kilka miesięcy temu przeprowadziła kontrolę w Urzędzie Gminy Konopiska, z której wyciągnęła siedem głównych wniosków.

Poniżej znajdziecie wystąpienie pokontrolne RIO, ale mnie zaciekawiły same wnioski.

Wniosek nr 2:
Wzmocnić nadzór nad pracownikami Urzędu Gminy Konopiska w zakresie prawidłowego dokonywania weryfikacji prawidłowości składanych informacji…

Wniosek nr 3:
Zapewnić prawidłowe dokonywanie poboru podatków od nieruchomości, rolnego i leśnego od osób fizycznych w drodze inkasa oraz rozliczanie inkasentów…

Wniosek nr 4:
Wzmocnić nadzór nad pracownikami Urzędu Gminy Konopiska w zakresie prawidłowego ujmowania kosztów w księgach rachunkowych danego okresu…

Wniosek nr 5:
Zapewnić prawidłowy przepływ informacji o zmianach w stanie środków trwałych, sporządzanie i przekazywanie do Referatu Finansów dowodów OT i LT w celu bieżącego ujmowania w księgach rachunkowych operacji gospodarczych dotyczących nabycia i zbycia nieruchomości…

Wniosek nr 6:
Zapewnić prawidłowe udzielanie urlopów wypoczynkowych pracownikom Urzędu Gminy Konopiska…

Wniosek nr 7:
Wzmocnić nadzór nad pracownikami Urzędu Gminy Konopiska w zakresie terminowego podawania do publicznej wiadomości wykazów nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę…

Wnioski wyciągnijcie sami.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

23 odpowiedzi na “Wójt nie radzi sobie z zarządzaniem urzędnikami!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  to tylko pokazuje jak naprawdę jest w naszym urzędzie

  0
  0
 2. Robol pisze:

  Wójcie więcej pracowników zatrudnić i co miesiąc nagrody dla siebie też.

  0
  0
 3. Wyborca pisze:

  Bo go nikt nie traktuje poważnie!!

  0
  0
 4. sprostowanie pisze:

  Mnie zaciekawil wniosek nr 6 Byly wojt za zalegly urlop 52 dni otrzymal 29 806,40 CZynnosci z zakresu prawa pracy wobec bylego wojta wykonala Pani wice wojt Jarosz . Pytam co ma z tym wspolnego obecny wojt

  0
  0
  • Kanton pisze:

   A mnie interesuje ile dni zaległego urlopu ma urzedujacy wójt po 3 latach urzedowania? Jak gminna wieść niesie to obecny wójt ma ponad 40 dni urlopu do wykorzystania! I jak to sie ma wykorzystanie urlopu do przepracowanych 12 lat poprzedniego i 3 lat obecnego wójta?

   0
   0
 5. sprostowanie pisze:

  Jak gminna wiesc niesie to obecny wojt ma prawie w calosci wykorzystany urlop bierzacy .Mowmy o faktach

  0
  0
 6. sprostowanie pisze:

  Jle ty czlowieku masz w sobie zlosci

  0
  0
  • Urzednik pisze:

   Tu o złość nie chodzi tylko jakiego mamy wojta, który wszystko chce zniszczyć, byle tylko jemu było dobrze!

   0
   0
 7. Klaps pisze:

  Zawsze myślalem że to sekretarz w urzędzie prowadzi sprawy kadrowe a tu czytam że zastępca wójta prowadziła?

  0
  0
 8. sprostowanie pisze:

  URZEDNIK a co zniszczyl obeny wojt?Wedlug mojej oceny imieszkancow mojej miejscowosci dalej sie rozwijamy .Przedtem tylko Konopiska i Kopalnia byly brane pod inwestycje

  0
  0
 9. janek pisze:

  p Górniak prosze zapytac ile ma obecny wójt zaległego urlopu

  0
  0
 10. Kropeczk pisze:

  Jak widać tylko z tego Wystąpienia pokontrolnego pani główna księgowa powinna się wziąć do roboty. Ale jaki szef tacy pracownicy.

  0
  0
  • Znawca pisze:

   wójt w ogóle nie panuje nad pracą urzędników. nie ma sesji aby nie poprawiano uchwał. Ktoś dobrze powiedział ze dba tylko o kasę dla siebie.

   0
   0
 11. Jas pisze:

  Do sprostowanie dbaj o ortografie bo to wstyd aby tacy radni zasiadali w radzie o jakich innych inwestycjach piszesz w innych miejscowościach niż Konopiska a jakie to wo gole teraz są inwestycje bo ja żadnych nie widzę a w mojej wsi to już w ogóle Pochylenia głowę bo to wstyd wychwałac wójta który nic nie robi i sprostowania jakieś dysortograficzne pisać do rzeczy oczywistych na protokole pokontrolnam Ludzie wstyd mieć taką elitę w gminie

  0
  0
 12. podatniczka pisze:

  A mnie interesuje wniosek nr 3, czy inkasenci zwrócą nieprawnie wypłacone wynagrodzenie?

  0
  0
 13. rafał pisze:

  to są zalecenia, które są po każdej kontroli . Bardzo stronniczy ten portal

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Rafał, jeśli było by wszystko w porządku, nie było by zaleceń. Jednak były nieprawidłowości. To są fakty a nie stronniczość.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).