Wójt pyta o zdanie Mieszkańców

Gmina planuje remont budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kopalni. Jako że Wójt Jerzy Żurek w wielu przypadkach nie wie co zrobić, także i w tym ma wątpliwości. Dlatego postanowił zapytać Mieszkańców, co na ten temat myślą.

W budynku ZS w Kopalni gmina zamierza:
– częściową wymianę stolarki okiennej, montaż nawiewników w oknach, wymianę drzwi do kotłowni,
– ocieplenie stropodachu,
– wymianę instalacji c.o. wraz z wymianą grzejników,
– wymianę istniejącego źródła ciepła na dwa kotły gazowe.

Z uwagi na bezradność Rady Gminy Konopiska oraz niezdecydowanie Wójta, urząd zwrócił się z pytaniem do Mieszkańców. Czy uważa Pan/Pani, że realizacja zaplanowanego projektu jest zasadna? Należy odpowiedzieć TAK lub NIE i przesłać taką odpowiedź na specjalnej ankiecie do urzędu.

Moja propozycja jest inna. Może zadajmy pytanie o wynagrodzenie Wójta? Czy uważa Pan/Pani, że wynagrodzenie Wójta powinno zostać obniżone do najniższej krajowej? TAK lub NIE.

Przypominam, że zgodnie z oświadczeniem majątkowym Wójta, za pracę w urzędzie pobiera blisko 200 000 zł rocznie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

36 odpowiedzi na “Wójt pyta o zdanie Mieszkańców”

 1. Kamil pisze:

  Przecież szkoła w Kopalni była remontowana gdzieś w latach 2003? 2005? była wymiana kotłowni na ekologiczną, chyba nawet z jakichś funduszy z ochrony środowiska? Może okna tak, bo da zarobić kumplowi od okien, ale ogrzewanie na gaz? Czy gminę będzie stać na to? bo na ogrzewanie subwencji nie ma.
  Czy naprawdę w gminie nie ma większych potrzeb?!
  A odpowiedź na drugie pytanie jest oczywista. Jak niewiele robi dla gminy to i niech niewiele zarabia.

  1
  0
 2. Marta pisze:

  Nie wypowiem się na temat remontu budynku ale postawy Pana Redaktora. Czy to coś złego że Wójt postanowił zapytać o zdanie mieszkańców? Moim zdaniem nie, a redaktor znów próbuje się doszukiwać nie wiadomo czego i nie potrzebne są tutaj różnego rodzaju insynuacje.

  Wchodząc na stronę wiadomości lokalnych Gminy Konopiska oczekuję tylko rzetelnych informacji. A tutaj każdy artykuł Pana Pawła Gąsiorskiego zmierza tylko i wyłącznie w kierunku wynagrodzenia Pana Wójta.

  Nie Panie Pawle, nie uważam że Wójt powinien zarabiać najniższa krajową.

  0
  1
  • Ekonom pisze:

   Idiota z hutek chce tylko połowę tego co dostaje wójt. Oczywiście nic nie robiąc jak obecny wójt! Gmina zdąża do katastrofy!

   0
   0
  • Kamil pisze:

   Pani Marto, ma Pani konkret we wpisie Pana Górniaka.

   0
   0
 3. Górniak Stanisław pisze:

  Ja zapytam inaczej, dlaczego z uwagi na bezradność Rady Gminy Konopiska, czy wójt pytał Radę Gminy lub zaproponował dyskusję na ten temat? A skoro wójt ma wątpliwości to znaczy że nie jest to jeszcze konieczne. W budżecie na 2017 r w wykazie inwestycji jest w poz. 14 Budowa przyłączeń gazu do mieszkań lokatorów w ZSP Kopalnia za 80 000, 00 zł, oraz w poz. 36. Modernizacja wielofunkcyjnego boiska sportowego przy ZSP w Kopalni (wykonanie nawierzchni tartanowej) za78966,00 zł. A wykonano za 101.745,60zł . Może te dwie pozycje należało zdjąć z Budżetu i wykonać za tą kasę to co jest pilne. Co na to inne miejscowości i inne szkoły. Na wydanie 101.745,60zł na tartan na boisku Wójt nie miał wątpliwości? Czyżby potrzeby remontowe w ZSP Kopalnia nagle powstały, i Wójt o nich nie wiedział? Czy to jakaś akcja przedwyborcza?

  1
  1
  • Spostrzegawczy pisze:

   Panie Radny ! Działania wójta to gra przedwyborcza! Śmierdzi na kilometry!

   1
   1
  • TW Agent pisze:

   Panie radny rozumiem że dzieci mają grać na betonie albo boisku piaszczystyn z dziećmi? Panu nikt nie dogodzi no chyba że poprzedni wójt i każda jego inwestycja!!! O wtedy każda jest cacy no bo przecież nie może Pan się mu sprzeciwić! Poza tym wszystko trzeba zrobić na raz!! W każdej szkole. Ehhh… Naprawdę żal tego czytać!!!

   1
   0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Facet czytaj ze zrozumieniem, skoro Wójt ma wątpliwości to chyba chodzi o kasę. A po co Tobie tłumaczyć Ty i tak przekręcisz, jw.

  0
  1
  • ziomek pisze:

   Panie Radny ma pan sąsiada nieudacznika. Szkoła w Kopalni miała termomodernizację, kiedy pana sąsiad był zastępcą wójta i ponoć jak często wspomina zajmował się inwestycjami. A teraz zadaje dziwne pytania o docieplenie stropu. Strop już wtedy był docieplony poprzez wtłoczenie do kanałów technologicznych w płytach stropowych granulatu celulozowego ,, eko fibrę,, I tu kłania się dyletanctwo i nieróbstwo sąsiada, który lubi mówić jakim odpowiedzialnym był zastępcą. Leń
   i kombinator szukający tylko załatwiania swoich spraw, a gmina wtedy i dzisiaj jest mu obca. Trzeba z tym skończyć!!!!!

   1
   1
 5. Ela pisze:

  Temu panu chodzi tylko o kasę dla siebie . Zarabia tylko 200 000 zł i jeszcze mu mało?

  1
  0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Panie Ziomek, nie ma Pan racji, w tej sytuacji to nie jest nieudacznik. Moim zdaniem to było przemyślane bo gdyby Wójt zadał to pytanie Radzie Gminy , zostało by to wychwycone i musiał by się tłumaczyć. Zadając to pytanie mieszkańcom wyszedł pod publiczkę nic nie ryzykując, a u niektórych zyska poklask, bo kto z mieszkańców wie jaki remont był robiony w ZSP w Kopalni w Latach 2003-5 jak napisał Kamil. Spostrzegawczy masz rację że śmierdzi na kilometry grą przedwyborczą, dodałbym cwaniacką.

  0
  1
  • TW Agent pisze:

   Od 2005 roku minęło 12 lat. Niech Pan ruszy tylek z forum, weźmie przyjaciela z Kopalni, który w nieslawie zostawial fotel w gminie i jedzie zobaczyć czy inwestycja jest potrzebna. Tylko do szkoły a nie na imprezkę w KGW

   1
   1
 7. Paulina Skowińska pisze:

  artykuł nie jest obiektywny redaktorku jakbys zapytał swojego kolegę Roberta z którym grasz w tenisa stolowego to by powiedział ze zapytania do mieszkańców to inaczej konsultacje społeczne za które otrzymuje się dodatkowe punkty pisząc projekty aby otrzymać pieniądze na inwestycje każdy madry wojt tak robi.Radny Gorniak nie kompromituj się bo wstyd taki brak wiedzyna temat projektów a boisko i dobze ze jest i ma sluzyc dziecia szkoda pana

  1
  1
 8. Łapacz pisze:

  Paulina Skowińska=TW Agent= z hutek =wstyd

  0
  1
  • TW Agent pisze:

   Wstyd to był 2 lata temu, w Gliwicach!!! Na całą Polskę:)

   1
   0
  • Adam pisze:

   Skąd wytrzasneliscie takiego matoła- Agenta, który nie pasuje do niczego , a bycie wójtem w wydaniu agenta to jak odległa galaktyka – nieosiągalna rzecz! Nie myślałem że takiego idiotę macie w gminie!

   0
   1
 9. Kropeczka pisze:

  TW Agent czy jak wolisz z hutek może tobie było wstyd? mnie nie. I wielu też nie.

  Było to 3 lata temu i przestało być aktualne.

  chudy już nie musi donosić, jeździć, załatwiać żeby się pozbyć dobrego wójta, dobrego gospodarza gminy tylko dlatego że nie chciał chodzić na jego pasku.

  0
  0
  • TW Agent pisze:

   Jest aktualne. To już historia, ale ludzie pamiętają i będą pamiętać, bo to ważne jaki człowiek ma rządzić gmina. Po drugie mądry gospodarz dba o bilansowanie wydatków, a poprzednia władza zadluzyla gminę na 16 mln nie szczedzac kasy na pensje wójta 150 000, imprezki na hali w trakcie każdego festynu dla kolesiow. Za to kandydatka KWW Jerzego Sochy nie dostała poparcia plebsu. Plebs musiał płacić 8 zł za malutka kiełbaske, gdy na hali serwowano wystawne kolacje za free.

   1
   0
  • Ela pisze:

   No,no,to ładnie muszą się obżerać za Zurka! Dobrze zauważyłeś agencie! Żurek wszystko przeznacza na swoją pensję 200 000 zlotych! A jakie koszulki są w tym roku na święto gminy zaprojektowane? Myślę , że muszą być ładne !

   0
   0
  • Kolekcjoner pisze:

   Czy może mi ktoś podpowiedzieć do kogo się zgłosić aby otrzymać z tego roku koszulkę z dni konopisk?

   0
   0
  • TW Agent pisze:

   Wy myślicie że jak nie będzie koszulek to mieszkańców to wzruszył? Jak wam poprzednik za darmo rozdawał to się przyzwyczaiłes!? Ja od 14 lat nie.widzialem żeby ktoś stał i każdemu mieszkańcowi dał koszulkę.

   1
   0
  • sportowiec pisze:

   Agent ty naprawdę jesteś fyrnięty na umyśle a jeszcze bardziej masz chorą psychę , może nie te tabletki otrzymujesz od pielęgniarki z tysiąclecia? Koszulki były przez 15 lat i wielu uczestników imprez towarzyszących dniom konopisk otrzymywało za udział i jednocześnie promowało naszą gminę. Teraz Zurek musi zebrac 200 000 złotych dla siebie na pensję i kasy NIE MA na koszulki. Super zainteresowanie wyszło pod rządami Zurka przy turnieju gminnym w tenisie stołowym. Tylko pogratulować Zurkowi ,że aż 15 graczy zgłosiło się do tak masowej dyscypliny. Kiedyś brakowało stołów do gry podczas turnieju , a teraz Zurek pokazał swoją pazernośc na kasę i brak zainteresowania życiem sportowym mieszkańców. Takiego wójta mamy już dosyć!!!!

   1
   1
  • TW Agent pisze:

   Sportowiec, głupoty piszesz. Tenis stołowy to tak masowa dyscyplina że nikt się nią nie interesuje. Jesteście żałosni. Już Wam pisałem. Jak poprzednikowi robicie kampanie musisz mieć na uwadze że ludzie w dupie mają wasze koszulki. Ten Pan już tak się skompromitowal, zrobił gminie w Gliwicach promocje na całą Polskę. I jeszcze tyle długów zostawił … Teraz czas na młodych. Nadchodze:)

   1
   0
 10. Zibi pisze:

  Wójt pyta o remont szkoły w Kopalni bo trzeba lansować grubego Zbynia na radnego! Ten gościu oprócz zebrania kasy za podatki niczym się nie splamił! Sorry, potrafi razem z broszka i nieudacznikiem na korzonku wcinać kapustę i popijać piwskiem! Ot cały wysiłek bycia reprezentantem tej grupy ludzi! Nieudacznicy i lenie to podstawowa norma kolesi u zurka. Jedynie co im dobrze służy,to zimowe ogrody i sączenie procentów!

  0
  1
 11. sportowiec pisze:

  Słowa agenta od zurka : ,,ludzie w dupie mają wasze koszulki” to jest podsumowanie o co walczą ci goście tj. agent i prawdopodobnie zurek. Nie ma się co dziwić, że gmina stacza sie na dno mając takich ludzi w zarządzie gminy.
  Język i styl mówią z kim mamy do czynienia. Słoma z butów wychodzi i chamstwo , taki obraz przedstawiają ci goście!!!!!!

  0
  1
 12. Żyrafa pisze:

  sam widzisz sportowiec, że próżne pisanie z tym z hutek czy jak teraz się przezwał TW agent. Do tego trolla nic nie dociera, żadna prawda (tylko jego wymysły!), żadne fakty. Ludzie tu podają konkrety, cyfry, a ten głupiec wciąż powtarza swoje jak stara zdarta płyta.. szkoda na niego pisania. Ludzie swoje wiedzą i widzą co zrobił poprzedni wójt a co nie – robi ten. Dług był spory, ale nie na własną pensyjkę, na prawników, rzeczników i kolesi, tylko na inwestycje, dla ludzi i dla gminy. Żeby gmina mogła dostać ponad 104 miliony musiała dołożyć swoje! Za kilkadziesiąt lat nie uzbieralibyśmy takich pieniędzy! Ten dług powiększa a nic nie robi.
  Tego nie widzi i nie słyszy matoł z hutek! Kłapie gębą bezmyślnie, wciąż na jedną nutę do znudzenia.
  Poprzedni wójt tyle dobrego zrobił dla gminy, a ten durak pisze, że nie ma zysku z dróg po których sam jeździ. Na dziurawych drogach spaliłby więcej paliwa i zniszczył samochód.
  A od kiedy to jełopie samorząd może budować na przykład zakłady pracy żeby przynosiły zyski?! To tylko taki nieuk jak ty agencie z hutek , z Rększowic może myśleć. Ile ty jako przedsiębiorca stworzyłeś miejsc pracy dla ludzi z gminy? tobie wolno!
  Ty chyba najpierw powinieneś iść do szkoły specjalnej i się douczyć.

  1
  1
  • TW Agent pisze:

   No właśnie na własną pensje!!! 150 000, taka pazernosc. A co najlepsze- drogi to były wojewódzkie i powiatowe, więc tam należy kierować podziękowania:) Gdybyście nie robili tutaj kampani Waszemu Panu to pewnie nikt nie zwróciłby uwagi na patologie jaka drazyla gminę. I dostaliście za to czerwona kartkę.

   1
   0
  • Brygida pisze:

   widzisz żyrafa? nie warto temu głupkowi odpowiadać. To g…o z hutek wszystko przekręci!

   1
   1
  • TW Agent pisze:

   Co przekręcam? Nawet nie masz argumentów żeby odpowiedzieć. Ehhh… Nie zarabiał tyle w ostatniej kadencji? Kur…wa nie miał pieniędzy dla ludzi a sam zbijal kokosy!!! Gmina to nie wójt a mieszkańcy i pracujący dla nich urzędnicy!!! Te czasy poprzedniego ukladu nie wrócą!! A moje Pensja będzie o połowę niższa!!

   1
   1
 13. Sroka pisze:

  Ty tw agencie z hutek lud musiał kupować kiełbaske z grilla za 8 złotych, a ty razem z nieudacznikiem, broszka i przydupasami żarliscie super jedzonko za gminny grosz na zapleczu nowej hali na imprezie obecnych dni konopisk! Tak wygląda wójta łączenie się z ludem!
  Idioto agencie z hutek jak się nażarłeś za gminne podatki, to utrzyj pysk i zamknij się!!!!!!!

  1
  1
  • TW Agent pisze:

   Sroka, idź do swojego agenta i poproś o 8 zł. Stać go na skrybę to tobie może pożyczy na kiełbaske. Tys widział imprezki ale przez 12 lat rządów poprzedniej władzy, wsuwali za nasze aż miło. Z tego co wiem w tym roku nie było żadnych tajnych uroczystości.

   1
   1
 14. Brygida pisze:

  104 miliony dla gminy to nie są argumenty? drogi, nawet i te powiatowe czy wojewódzkie, a przecież nie tylko! trzeba było “wychodzić”, wyprosić żeby ujęli w swoich planach akurat nasze drogi w Konopiskach. To dla ciebie głupolu nie są argumenty?! Ty tylko międlisz swoje bo żal dooope ściska że ci się nie udało?! a o tym kto będzie wójtem zdecydują mieszkańcy a nie ty błaźnie ani twoi mocodawcy, broszka, niedorzecznik czy nieudacznik . Tylko tobie się wydaje, że mieszkańcy gminy to same głupki ziejące nienawiścią jak ty, za własną nieudolność. W gminie są ludzie mądrzy i nie wszyscy ulegają manipulacjom twoim czy z Aleksandrii. Widzą i oceniają. Szkoda słów na ciebie. To ty nie podajesz żadnych argumentów.
  I tak znów przekręcisz i będziesz pluł swoim jadem o agentach i pensjach. Zakompleksiony troll.

  1
  1
  • TW Agent pisze:

   No właśnie. Ludzie nie są głupi. Wiedza po co powstał ten portal, dla kogo i jaki jest jego cel. To co napisałem jest prawda która Ciebie boli. 16 mln długu, pensja podniesiona do 150 000 i skandal na koniec rzadow- cała Poprzednia ekipa w pełnej krasie. Napisz co jest nieprawdą?

   1
   1
 15. Brygida pisze:

  no i jako się rzekło. W kółko to samo. Ten Agent z hutek ma jakieś kompleksy. Żurek dług zwiększył i na dodatek nic nie robi. A pensję ma jeszcze wyższą. Poprzednik zarabiał znacznie mniej, kredyty brał do środków z unii i budował, remontował, tworzył!
  Ale ten zakompleksiony, przeżarty nienawiścią kundelek z hutek tego jak widać nie pojmuje. Za trudne dla niego. Trzeba się z tym pogodzić.

  1
  1
 16. Brygida pisze:

  Agent, a ciebie na wyżerkę na dniach Konopisk żurek jak widać nie zaprosił?

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).