Wójt przeciw Mieszkańcom Aleksandrii!

Dziś w Konopiskach odbyła się XXVII sesja Rady Gminy Konopiska – sesja bardzo ważna, bo budżetowa. Budżet został uchwalony, ale nie to było dziś najważniejsze. Najważniejsi byli Mieszkańcy Aleksandrii, którzy tłumnie zawitali na sesję. Mimo protestów, mimo okrzyków i komentarzy w kierunku Wójta, ten się nie ugiął. On i jego radni zabrali pieniądze Aleksandrii i przeznaczyli na inny cel.

To w mojej ocenie gwóźdź do politycznej trumny Wójta. Aleksandria mu z pewnością tego nie wybaczy!

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszej sesji.

PAWEŁ GĄSIORSKI

yb8a7725 yb8a7727 yb8a7732 yb8a7733 yb8a7735 yb8a7748 yb8a7742 yb8a7773 yb8a7785 yb8a7801 yb8a7819 yb8a7812 yb8a7809 yb8a7852 yb8a7846 yb8a7848 yb8a7856Kategorie:

49 odpowiedzi na “Wójt przeciw Mieszkańcom Aleksandrii!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Trzeba było wziąć taczkę i go na niej wywieźć

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Stop marnotrawieniu kasy na niepotrzebna hale. Brawo. Widzę że tłumy, aż z 20 osób. Pan może oceni lepiej swoje soltysowanie na Cisiu Panie Pawle. Tam raz dwa Pana odwołali- hmmm taki dobry sołtys. W mojej ocenie to dobrze zrobili:) to był gwóźdź do Pana politycznej “trumny”.

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   z hutek może się powtórzę, ale ty idiota jesteś!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   W twoich ustach to komplement. Ty nie jesteś wart tego żeby w ogóle Cie określić:)

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Poza tym nieprawdę napisałem o.redaktorze? Polecam każdemu wpisać w przeglądarkę Google i sprawdzić wiarygodność redaktora naczelnego Pana Pawła Gasiorskiego. Warto wiedzieć czyje opinie się czyta, prawda?

   0
   0
  • foru-owicz pisze:

   || Tura Wyborów – Wójt Gminy Konopiska, :

   Jerzy Szczepan Żurek Komitet Wyborczy Wyborców Mała Ojczyzna w Konopiskach 61,58%
   Magdalena Karina Jarosz – Wawrzyńczak Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Wyborcze Jerzego Sochy 38,42%

   Taki oto był wynik wyborów wieć……..

   0
   0
 2. Brennan pisze:

  Jeśli uważacie że źle gospodaruje pieniędzmi gminy to zróbcie referendum w sprawie odwołania wójta a nie tylko narzekacie w końcu większość osób na niego głosowała to mają co chcieli .

  0
  0
 3. Niewiadow pisze:

  Może Aleksandria jeszczę lotnisko chce. Cholera 4 ulice na krzyż i każdego pod ścianą stawiać będą. A może metro?

  0
  0
  • gosc pisze:

   Jak by nie zauważyć to Aleksandria jest największą wsią w gminie a 4 ulice na krzyż to może są ale na hutkach czy kopalni, ja na dobra sprawę juz naliczylem 12 ulic a wszystkich i tak nie znam

   0
   0
  • Agga pisze:

   Z tego co zauważyłam to “METRO” już jest hehehe !!!

   0
   0
 4. z hutek pisze:

  Tylko mamieni przez chudego i słynnego podróżnika mieszkańcy Aleksandrii w liczbie ok 20 osób tak twierdzą. Nie wiedzą że ta hale będą musieli spłacić w taki sposób, że żadnej dużej inwestycji już tam nie będzie. Hala będzie pusta większość czasu, a dzieci będą się uczyć na korytarzach. Ciekawe ile będzie kosztować utrzymanie takich 2 kolosów? O tym nikt nie myśli bo po co? Wszystko byle wygrać wybory i wrócić do koryta!

  0
  0
 5. Niewiadow pisze:

  Ledwo udaje się hale w Konopiskach zapełnić. W oknach ciemno na hali w Hutkach. Stadion pusty I tylko psy raz do roku wita. Po co takie pomniki wystawiać. Trzeba racjonalnie. A ja chcę portu kosmicznego na Hutkach to mam do wójta z transparentem iść? Aleksandrio pomóż.

  0
  0
 6. Racjonalista pisze:

  A wspominane tutaj kiedyś wejście do Matrixa na Wygodzie?

  0
  0
 7. Trener pisze:

  Zanim Adam Małysz zaczął odnosić sukcesy w Wiśle była jedna czy dwie sekcje skoczków.Gdy Małysz wygrał swoje trzecia kule to było już 10 sekcji. Dzieci wola siedzieć przed PlayStation zamiast wyjść bo nie ma się z kim porównywać na lokalnym rynku. Czy nowa hala w Aleksandrii by się zapełniła – wątpię a utrzymać trzeba.

  0
  0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  W piśmie które otrzymali Radni Gminy Konopiska z dnia 23.11.2016 pod którym podpisali się: Rada Rodziców, Rada Sołecka i Radni z Aleksandrii, głównie akcentowano problemy z jakimi boryka się szkoła a to: brak świetlicy, pomieszczenia na gabinet lekarski, czytelni, za małe pomieszczenia jadalni i kuchni, i sala gimnastyczna 19x7m. Moim zdaniem, jak już tu pisałem Aleksandrii bardziej jest potrzebna rozbudowa szkoły. Budując halę trzeba będzie adaptować salę gimnastyczną na pilnie potrzebne pomieszczenia. Co się wiąże z przebudową wszelkich instalacji. i dodatkowymi kosztami. Tym bardziej w sytuacji likwidacji gimnazjów ubędzie jedna klasa, co przy dobrej organizacji pozwoli na racjonalne wykorzystanie obecnej sali. A do budowy hali można zawsze powrócić. Obecnie należy wykorzystać szansę na jak największe pozyskanie środków unijnych na inwestycje strategiczne bo po zakończeniu Nowej Perspektywy Unijnej będzie bardzo trudno.Jako budowlaniec, radził bym dokładnie zdiagnozować potrzeby i dokonać rozbudowy obecnego budynku w taki sposób aby stanowił funkcjonalną i ergonomiczną całość w miarę małymi kosztami. I tu zgadzam się” z hutek” że utrzymanie hali to duży koszt. Panie radny Chudzik niech Pan zweryfikuje swoje żądania i opinie.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Zgadzam się z Panem radnym- niech Aleksandria dostanie ta kasę ale na potrzebna i rozsądna inwestycje. To radni z Aleksandrii powinni odciąć się od Pana Ch i wybrać to co najlepsze dla ich wsi.

   0
   0
 9. świąteczny pisze:

  to znaczy że chudy traci wpływy nie tylko w starostwie ale i w Aleksandrii. No i dobrze.

  0
  0
 10. świąteczny pisze:

  nie przypuszczałem, ale po raz pierwszy przyszło mi zgodzić się z panem z hutek.

  0
  0
 11. widz pisze:

  Nie myslałem, ze mieszkancy z Aleksandrii zostaną tak potraktowani przez wójta Zurka. Poparcie wyborcze nie przeszkadzało mu i dzięki głosom z Aleksandrii został wójtem. A teraz wiek i pamięć nie tak sprawna i zapomniało sie biedaczysku o obietnicach wyborczych złożonych Aleksandrii. W Aleksandrii mieszkają ludzie młodzi i przedsiębiorczy i na pewno nie zapomną o Żurku przy urnach wyborczych w nadchodzących wyborach.

  0
  0
  • Niewiadow pisze:

   Z tego co pamiętam to różnicę zrobiły Hutki, Rększowice i reszta a nie sama Aleksandria. W drugiej turze dano jasno to zrozumienia co ludzie myślą o tych 12 latach gdzie praktycznie całość przeszła na Żurka, a wystawiona przez Sochą pani Magdalena dołożyła tylko 100 głosów w stosunku do pierwszej tury.

   0
   0
 12. Racjonalista pisze:

  Tak czytam i tutaj raczej tytuł powinien być nie “Wójt przeciw mieszkańcom Aleksandrii” tylko “Wójt przeciw hali w Aleksandrii” lub coś w ten sposób. Ilu mieszkańców z Aleksandrii skorzystało by z tej inwestycji? Uzbierało by się 10%? Nie sądzę. Lepiej cały ten rejon skanalizować – po to jest robona aglomeracja w tym rejonie, aby to dokończyć, a inwestycja na któą są przesuwane pieniądze z hali temu ma służyć.

  0
  0
 13. harry pisze:

  “DOBRY GOSPODARZ SCIEKI ODPROWADZI I Z BUDOWĄ HALI SOBIE PORADZI “jak widać ten pan nie należy do dobrych ,jest po prostu miernotą w porównaniu do poprzednika który w jednym czasie wybudował jedno i drugie

  0
  0
 14. harry pisze:

  Stadion był wybudowany kiedy Żureczek był zastępcą wójta , a hala i kanalizacja kilka lat później

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Owszem harry,budował jednocześnie. Oprócz kanalizacji którą pamiętasz budował wcześniej kanalizację w Opolskiej i na Wąsoszu i Łaźcu. A stadionu chcieli tamci radni. Zapytaj pana Szymanka czy Kowalika. Pamięć tutaj niektórym szwankuje wybiórczo.

   0
   0
  • Racjonalista pisze:

   Kamil jak ty mało o tej gminie wiesz. O budzisz się raz na kwartał ze snu, odpiszesz cos i micha ci się cieszy ze napisałeś.

   0
   0
 15. Paul pisze:

  Panie Górniak, czego ta Aleksandria chce, hali?, czy pomieszczeń takich jak : świetlica, gabinet lekarski, czytelnia, jadalnia, kuchnia? Myślę,że najlepszy byłby namiot z dożynek. Mają wtedy siedem w jednym. (No może nie byłoby gabinetu lekarskiego).

  0
  0
 16. Kamil pisze:

  Może i rzadziej piszę jak pisze z hutek, ale częściej jak ty Racjonalisto. A przynajmniej z sensem.

  0
  0
 17. potter pisze:

  a ja chcę aquapark w Aleksandrii. i sztuczne lodowisko (kryte oczywiście). i może by usypac taką górę jak w Kamiensku i stok narciarski by zrobić?

  0
  0
  • Kalina pisze:

   A u Zurka w Rekszowicach centrum sportów zimowych, szczególnie slalom między Zurka pacholkami( czytaj sługami).

   0
   0
 18. Jarema 243 pisze:

  Kalina, to dobre! I trasa musi być dłuuuga, bo pachołków trochę jest. a to większość radnych, policjanty, z hutek, Niewiadow, Racjonalista,itd. Oj, długa trasa.
  A w Aleksandrii zamiast hali proponuję “chudą wieżę”, bo Eifla jest w Paryżu.

  0
  0
 19. Kamil pisze:

  WYKAZ
  INWESTYCJI GMINNYCH
  na rok 2003

  Lp. Opis zadania Dział-rozdział Planowane nakłady
  1 2 3 4
  1. Zakup samochodu dla OSP w Hutkach 754-75412 25.000
  2. Droga dojazdowa do pól Rększowice 600-60017 WFOGRiL 70.000
  3. Wykonanie oświetlenia drogi
  Rększowice – Jamki
  600-60016
  10.000
  4. Budowa szamba przy szkole w Łaźcu 801-80101 8.000
  5. Budowa kanalizacji ul. Śląska Konopiska 900-90001 1.712.000

  6. Wykonanie projektu na odwodnienie
  Osiedla „Pająk” w Konopiskach
  600-60016
  30.000

  7. Projekt na budowę ulic: Kosmiczna,
  Kosmonautów, Gwiezdna, Słoneczna Konopiska
  600-60016
  20.000

  8. Budowa kompleksu sportowego przy zbiorniku Pająk – Parki Krajobrazowe
  926-92605
  148.000

  9. Projekt na budowę chodnika ul.
  Częstochowska w Konopiskach
  600-60016
  25.000
  10. Droga do parkingu na ul. Przemysłowej w Konopiskach 600-60016 20.000

  11. Budowa przystani kajakowej- zbiornik
  Pająk
  926-92605
  45.000

  12. Nakładka asfaltowa i dokończenie
  ul. Zielonej w Aleksandrii
  600-60016
  350.000

  13. Projekt ul. Sosnowa, ul.Wrzosowa,
  ul.Brzozowa w Aleksandrii
  600-60016
  20.000
  14. Wykonanie chodnika Kopalnia-Konopiska 600-60016 20.000
  15. Projekt ul. Górna w Kopalni 600-60016 10.000
  16. Projekt na drogę powiatową Walaszczyki 600-60016 25.000
  17. Zakup serwera i oprogramowania 750-75023 15.000
  18. Zakup komputera dla księgowości Oświaty 801-80114 3.000
  19. Wykonanie projektu oświetlenia drogi do Wąsosza II
  600-60016
  7.000

  r a z e m :

  2.563.000

  Załącznik 4a
  Uchwała budżetowa
  RG na rok 2003

  Wykaz inwestycji gminnych
  z roku 2002
  do realizacji w roku 2003

  Lp. Opis zadania Dział-rozdział Planowane
  nakłady
  1. Zakup kompaktora na wysypisko 900-90002 80.000
  2. Budowa kanalizacji Konopiska ul. Zielona
  900-90001
  32.150
  3. Wykonanie dokumentacji przetargowej kanalizacji ul. Śląskiej
  900-90001
  6.100
  4. Pomiary geodezyjne ul. Zielonej w Aleksandrii
  600-60016
  6.500
  5. Pomiary geodezyjne drogi w Walaszczykach
  600-60016
  4.000
  Ogółem: 128.750

  Racjonalisto nieracjonalny, tu masz wklejoną kopię z bip-u z budżetu na rok 2003. (sprawozdań ciężko się tu doszukać, choć są). Przeczytaj pozycje 5 i 6. Podobnie jeśli zechce ci się d…ę ruszyć wejdź na bip w zakładkę budżety i odszukaj załącznik o inwestycjach każdego roku. I przestń pieprzyć głupoty i wciskać ludziom ciemnotę. Bo to ludzi obrażasz nie mnie.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   I o czym to świadczy? Że budował jednocześnie? Proszę Cię. Każdy wiedział ze rok później w UE zaczną spływać do Polski fundusze europejskie zatem planowali się wszystko. Gorzej z realizacją. Do tej pory problemem jest to ze udaje nam się wykorzystać 20-25% tego o co się zabiega. Ostatnie wpisy w BIP’ie nie każą mi brać tego co wkleiłes na poważnie.

   0
   0
 20. Kamil pisze:

  rok 2003 był pierwszym rokiem pełnienia funkcji wójta przez Jerzego Sochę. W budżecie roku 2004 w załączniku o inwestycjach to pozycje 1 i 6; w budżecie roku 2005 pozycje 19,29 i 30; w roku 2006 – pozycje 1,26,27; w budżecie 2007 – pozycja 2, 22 i 23. I tak dalej. Mnie się chce poszukać. Nie strzępię bezmyślnie języka jak ty Racjonalisto, razem z Niewiadowem i z hutek (o ile to nie jedna i ta sama osoba, ale…to nie ma znaczenia.) Tematem tego artykułu jest wójt przeciwko Mieszkańcom Aleksandrii, a nie poczynania poprzedniego wójta. Cokolwiek tu plujecie na Niego, gospodarzem był dobrym. Wyciąganie bzdur i przekręcanie faktów nic nie dadzą. To co zrobił jest, stoi, widać, lub jak w przypadku kanalizacji i wodociągów, schowane w ziemi ale ułatwia życie. I z tego co widać z danych zamieszczanych w bip-ie zdobywał na to pieniądze z zewnątrz, nie wywalając wszystkiego z naszych podatków. Tak najłatwiej. Deptał od drzwi do drzwi żeby zdobyć jakąś korzystną dotację czy umorzenie pożyczek. Trzeba być złośliwym, zakompleksionym łachem, nieuczciwym człowiekiem, żeby temu zaprzeczać. Czy donosił czy nie, nic mnie to nie obchodzi. Mam kanalizację, jeżdżę porządną drogą do pracy, widzę odbudowane budynki, tzw.Golgotę, piękną halę, stadion. Drogi są oświetlone, remizy wyremontowane, nowe świetlice. Wszystkie szkoły odnowione. A co zrobił Żurek za dwa lata?

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Kamil dopisz tylko kto w tym czasie odpowiadał za inwestycje w gminie. Bo to Żurek pilnował wniosków i zabiegał o fundusz. Nie pamiętasz jaki był podział między wójtem i zastępca wójta. Zastępca jeździł codziennie na budowę niebieskim uno. Natomiast duński podróżnik na przecięcie wstęgi.

   0
   0
  • Radny pisze:

   Zurek byl I jest leniem, interesuja go tylko swoje interesy I w czasie pracy zalatwial swoje sprawy. Wojt z niego mial mierna pomoc! Tacy ludzie nie powinni piastowac takich stanowisk.

   0
   0
 21. Kamil pisze:

  ha,ha, ha! Żurek zabiegał?! chyba o własne interesy i własne fundusze!! jeździł i załatwiał swoje sprawy, kupował działki dla siebie, a inwestycje gminy miał w d.. . Dlatego musiał odejść, bo pożytku z niego tyle było co i teraz. Już ci pisałem – nie wciskaj ludzim tego kuitu, bo nie kupią. Ta kadencja to potwierdza najlepiej.

  0
  0
 22. Kamil pisze:

  Racjonalisto, przeczytaj sobie transparenty jakie przynieśli Mieszkańcy Aleksandrii!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Na następną sesje mam przeprowadzić kolegów? Przeniesiemy transparenty, np. Odwołać wiceprzewodniczącego rady Rk bo wg nas nic nie robi. Też będziesz klaskal i poprzez wniosek bo będziemy mieli transparenty?

   0
   0
 23. KTKJ pisze:

  Kolejna hala, jeszczę więcej piłki nożnej w wykonaniu małych gówniaków. Nic innego nie jest potrzebne, więcej klubów!!!!!!!!!!!

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Więcej sportu, jak ludzi i samorządy na to stać. Uprawianie sportu to bardzo cenna inicjatywa tylko nie kosztem zajeżdżania gminy. Do tego trzeba mieć chęć. Nikogo nie można przymusić do dobrych nawyków. Kiedyś za moich młodzieńczych czasów
   wystarczyło kawałek wolnego placu, gdzie bramki stanowiły dwie cegły i chętnych do gry nie brakowało. dzisiaj mamy orliki, boiska i hale które zieją pustkami. Zmieniły się priorytety. Łatwiej jest pykać na smartfonie czy tablecie niż dać z siebie wysiłek fizyczny.

   0
   0
 24. Tjów pisze:

  Wszyscy narzekają a jednak wójt pamięta o Aleksandrii i inwestuje nawet jak zeszłoroczny budżet nie przewidział. Co prawda nie swoje pieniądze a z Rezerwy Celowej Budżetu Państwa na usuwanie szkód powodziowych ale zawsze coś. W listopadzie wybrukowano z tego funduszu przepięknie ze 150m uliczki osiedlowej przy ul. Strażackiej. Co prawda stoi tam jeden dom i więcej nie będzie ale należy do ważnej pani z urzędu gminy więc mieszkańcy osiedla wykazali się zrozumieniem i nie protestowali chociaż sami zap po błocie. Po dogodzeniu pani z gminy kostki brukowej wystarczyło jeszcze na parę metrów ulicy za cmentarzem i inwestycja zakończyła się z pół kilometra od rzeki Trzepizurki w błocie. Ciekawe, że z funduszy na usuwanie szkód powodziowych można tak bez strachu brukować uliczki kilometr od rzeczki szerokiej na pół metra.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).