Wójt pożyczył OSP Wąsosz-Łaziec blisko 250 tys. zł!

Wójt Jerzy Żurek wie, jak przekonać do siebie strażaków. Żurek przekazał 64 394 zł dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej Wąsosz-Łaziec na przebudowę budynku remizy. To nie koniec wspierania strażaków z tej jednostki. Wójt pożyczył im dodatkowe 248 487 zł z terminem spłaty do końca 2018 roku.

Spłata będzie uzależniona od dotacji z Województwa Śląskiego. Problem w tym, że w umowie jest zapis, że ma nastąpić do końca roku. A co w przepadku gdy OSP nie otrzyma tej dotacji? Zgodnie z umową gmina będzie musiała wykonać egzekucję na mieniu OSP.

Poniżej umowa dotacji i pożyczki z OSP Wąsosz-Łaziec.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

25 odpowiedzi na “Wójt pożyczył OSP Wąsosz-Łaziec blisko 250 tys. zł!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  z czego to OSP spłaci?

  0
  0
  • Optodebil pisze:

   Przeczytaj wpis jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem. Pomyśl chwile po czym usun komentarz bo wyszedles na debila

   0
   0
 2. Janek pisze:

  Przecież mają remizę to przekażą wójtowi

  0
  0
 3. Wyborca pisze:

  żurek przeznaczy swoją pensje po wyborach i będzie ok

  0
  0
 4. Strażak pisze:

  Zawsze mogą zrobić aneks do umowy i np. Wójt może im umorzyć tą porzyczkę

  0
  0
  • Spłacający pisze:

   Gmina bierze kredyty oprocentowane i daje pożyczki bez procentu, interes typu zastaw się a postaw się.

   0
   0
  • Struś Pędziwiatr pisze:

   Żurek zostawi ten pasztet swojemu następcy

   0
   0
 5. Racjonalista pisze:

  Ale remiza w końcu przypomina remizę a nie budę.

  0
  0
 6. Kostka pisze:

  Chłopie zajmij się swoimi strażakami z Cisia a nie robisz tania sensacje

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   a ty pewnie jesteś strażak z Wąsosza że masz w tym interes?

   0
   0
  • Kostka pisze:

   A Tobie z portfela wzięli na ta remizę? Dostaną dotacje to oddadzą a Ty się zajmij sobą i niech Pan redaktor tez się zajmie swoimi sprawami, a szczególnie swojej gminy i jednostek OSP, a nie okolicznymi sensacjami ;) pozdrawiam

   0
   0
 7. Strzelec pisze:

  remizy strażaków będą błyszczeć i organizować wesela (czytaj: będą zarabiać) a budynek urzędu się rozsypie. No ale na wybory urzędników mniej jak strażaków. Czy oni nie potrafią myśleć?

  0
  0
 8. Oszolom pisze:

  piekna remiza w wasoszu setki wydane 2 wyjazdy w 2017 piekbe napisy widac ze osp tylko szkoda ze to nie gminny budynek ale kase sie wydaje gdzie jest komisja rewizyjna

  0
  0
 9. uważny pisze:

  Budynek gminy wygląda jakby nie było gospodarza! Wójt Socha starał się o gminę , przygotował przebudowę wejścia od strony ośrodka zdrowia łącznie z windą! Żurek miał wątpliwości przy podjęciu tego zadania , mając od poprzednika projekt i zaklepane środki na wybudowanie windy i modernizację wejscia! Poza tym nic nawet palcem nie tknął! Jak tak dalej pójdzie to gmina się rozsypie! Od strony wejścia do gminy już widac jak rynny wstrętnie wyglądają! Wizerunek obecnego wójta!!!!

  0
  0
 10. Z Hutek pisze:

  Na terenie gminy był przypadek że osoba która wznieciła pożar był strażak OSP. Następnie ten strażak jakimś cudem był potem pierwszy przy gaszeniu. Sami sobie powinniście odpowiedzieć czy powinniśmy z naszych podatków finansować taka instytucje.

  0
  0
 11. Stop bezczelności pisze:

  Hehehe…. nie uwierzycie, ale pseudo redaktor, ktory cenzuruje wpisy, ustawil sobie filtr na skrot Institiut Pamie.nc.i naro.do..wej:)Czy Ktos sie wstydzi swojej przeszlosci? Na pewno nie redaktor bo mlody! Trzeba glosno mowic o tym kto zdradzal ojczyzne, donosil na prawdziwych polakow i mowic o tej instytucji.

  0
  0
 12. Luki pisze:

  Poszukajcie aferzystów gospodarczych!

  0
  0
 13. A-Z pisze:

  Lepiej za paliwa i inne sprawy w byłym członkom zarządu!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).