Wójt poszukuje nowego przewoźnika gminnej komunikacji

Wójt Gminy Konopiska ogłosił postępowanie na świadczenie usługi przewozowych w gminnej komunikacji publicznego transportu zbiorowego dla Gminy Konopiska. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że wygra je GTV BUS.

Oferty można składać do 25 listopada.

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usług w zakresie regularnego przewozu osób na następujących liniach wchodzących w skład sieci komunikacyjnej, dla której organizatorem jest Gmina Konopiska:
a) Nr 101 trasa: Wygoda – Konopiska – Kopalnia – Aleksandria
b) Nr 102 trasa: Konopiska – Leśniaki – Jamki
c) Nr 103 trasa: Konopiska – Wygoda – Rększowice – Hutki – Jamki – Leśniaki – Konopiska
d) Nr 104 trasa: Konopiska – Wygoda – Rększowice – Hutki
e) Nr 105 trasa: Konopiska – Walaszczyki
f) Nr 106 trasa: Aleksandria – Aleksandria

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

10 odpowiedzi na “Wójt poszukuje nowego przewoźnika gminnej komunikacji”

 1. pasażer pisze:

  Zastanawiające jest to, że w BIPie ogłoszenie przetargu było planowane na październik 2022 r. po czym 16 listopada o godz. 10:00 pojawiło się zaproszenie do składania ofert z terminem do 25.11.22 r godz. 10:00. Czyli ogłoszenie jest byleby było, żeby nikt nie zarzucił. Jeśli w Gminie byliby poważni to daliby jakiś rozsądny termin, aby inni zainteresowani mogli przedstawić swoje oferty, a tak to będzie nikt się nie zgłosił tylko wygrało GTV. Śmiech na sali.

  30
  0
  • 007 pisze:

   I tak nas robi i robią w ….a od 2014 roku.
   A teansport trzeba załatwić Żurkowi i reszcie.

   13
   0
 2. transport pisze:

  Celowo zrobili to w sposób ekspresowy, by wygrał jedyny słuszny przewoźnik. Niestety, ale prawda jest taka, że większość osób nie jest zadowolona z tej firmy.

  24
  2
 3. Jakub pisze:

  Dobrze by było wywalić tragicznego przewoźnika jakim jest GTV bus i wstawić chociażby podmiejskie MPK, przynajmniej bilety miesięczne nie kosztowałyby 130zł za sam transport po Częstochowie.

  13
  0
  • Ola pisze:

   Wiem o czym mówisz, chociaż tym momencie bilet podmiejski w MPK na 30 dni kosztuje 144 zł

   1
   0
  • Jakub pisze:

   Normalny owszem, jednakże z komunikacji autobusowej korzystają głównie uczniowie którym przysługuje ulga, a bilet podmiejski miesięczny z ulgą kosztuje już 72zł, co już jest prawie połowę tańsze od biletu miesięcznego GTV busa, nawet z ulgą ucznia/studenta (ok. 133zł za przejazd do samej gminy, na terenie której przejazdy już są darmowe)

   3
   0
  • Jakub pisze:

   A nawet pomijając ceny, bilet podmiejski MPK umożliwia jazdę na wszystkich liniach podmiejskich, gdzie bilet miesięczny GTV umożliwia jazdę tylko na jednej linii

   4
   0
 4. Obywatel K pisze:

  Ciekawe kto i ile wziął w łaphę od GTV? Czyżby żurek?czy ktoś to sprawdzi?

  8
  0
  • Obywatel pisze:

   Nie wiesz kto jest głównym “biorącym” w tej gminie ???
   Z reguły zajmuje główne miejsce na sali obrad.

   4
   0
 5. pasażer pisze:

  Bardziej korzystne jest MPK- kupuję bilet miejsko-podmiejski i jeżdżę po gminie i po mieście na jednym bilecie. A tak w GTV na jednym bilecie jeżdżę tylko na jednej linii. Po mieście kolejny miesięczny. Zamiast zrobić tak jak w Olsztynie – jedna linia MPK “58” i darmowe busy po gminie, to oczywiście u nas się nie da. Przecież mogłoby jeździć MPK na linii głównej czyli “101” a po gminie firma wybrana w przetargu. Ale po co?

  20
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).