Wójt nie panuje nad pracą urzędników

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach, podczas swojej kontroli, wykazała, że urzędnicy nadzorowani przez Wójta Jerzego Żurka zaniechali opracowania planu wykorzystania gminnego zasobu nieruchomości, mimo iż było wydane zarządzenie w tej sprawie.

To kolejny raz pokazuje, że Żurek nie panuje nad urzędnikami w gminie Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Do dnia kontroli, zaniechano opracowania planu wykorzystania gminnego zasobu nieruchomości, o którym mowa w art. 25 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 1 z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2014 r., poz. 518 z późn. zm.). Zgodnie z przywołanymi przepisami, gospodarowanie gminnym zasobem nieruchomości przez wójta polega w szczególności na sporządzaniu planów wykorzystania zasobu.

Zarządzeniem Nr 24/2021 Wójta Gminy Konopiska z dnia 1 marca 2021 r. przyjęto plan wykorzystania gminnego zasobu nieruchomości Gminy Konopiska na lata 2021 – 2023. Osobą odpowiedzialną za gospodarowanie gminnym zasobem nieruchomości zgodnie z treścią art. 25 ust. 1 ww. ustawy o gospodarce nieruchomościami był p. Jerzy Żurek – Wójt Gminy Konopiska.

Wniosek nr 4
Wzmocnić nadzór nad pracownikami Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, w zakresie sporządzania planów wykorzystania gminnego zasobu nieruchomości, stosownie do art. 25 ust. 2 i ust. 2a w związku z art. 25b ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1990 z późn. zm.), mając na uwadze art. 68 oraz art. 69 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 305).Kategorie:

2 odpowiedzi na “Wójt nie panuje nad pracą urzędników”

 1. Jozef pisze:

  My i bez kontroli to wiemy nasz wójt jest nie tyle nieudolny w stosunku do urzędników co w stosunku do siebie Żenada brak kompetencji i brak pomysłu na zarządzanie gmina po co ktoś taki startuje w wyborach. Dlaczego wybieramy kogoś takiego wstyd mi jako mieszkańcowi

  11
  0
  • Obserwator pisze:

   Panie Józefie! wiedzieliście jakim niekompetentnym leniem jest obecny wójt już po poprzedniej kadencji!! Ale…zatrudnił fachowców od wyborów, szmatławce od pisania paszkwili, naobiecywał złote góry i…wybraliście! To samo jest z radnymi! Wybieracie albo największych krzykaczy albo…dla świętego spokoju,albo po znajomości. No i jest jak jest. A wystarczyłoby rozejrzeć się wokół co zrobił dobrego który wójt…Ale po co myśleć?

   5
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).