Wójt nie będzie już zarabiał 193 tys. zł!

Ile zarabia Jerzy Żurek? Dużo, za dużo. Ale od 1 października będzie zarabiać o 1760 zł mniej – zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagrodzenia Wójtów zarobki powinny zostać pomniejszone już od 1 lipca. To tylko chwyt marketingowy. Praktycznie do końca kadencji będzie zarabiać tyle samo (zgodnie z kodeksem pracy, nowa pensja wejdzie w życie po trzech miesiąca wypowiedzenia). Żurek podczas swojej kadencji potrafił zarobić 193 145,15 zł rocznie na pracy w Urzędzie Gminy Konopiska. Teraz jego pensja jest w ok. 160 tys. zł.

Poniżej wideo z głosowania.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Kategorie:

15 odpowiedzi na “Wójt nie będzie już zarabiał 193 tys. zł!”

 1. Jodła pisze:

  Waść wstydu oszczędź Socha zarabiał rocznie tyle samo jak nie wiecej.Więc skończ już pisać bzdury wybory tuż tuż Wyborcy wybiorą.

  11
  7
  • Paweł Nowak pisze:

   ile socha był wójtem a ile żurek? co zrobił socha co zrobił żurek?

   11
   7
  • Brygida pisze:

   dokładnie!!!! Pan Socha zdobył dla gminy na inwestycje, dla dzieci,dla nauczycieli, dla przedskzolaków, dla straży, i….ponad 104 miliony! a Żur co?!

   5
   7
 2. glonojad pisze:

  Co ty pieprzysz Brygida. Dla jakich przedszkolaków?. Te za przeproszeniem przedszkole pamięta jeszcze cesarza Wilhelma II !!! Do tego przedszkola chodziła od żony chrzestna a ma dzisiaj prawie 60 lat!!!. Jak przychodzę po synka to nie mogę się nadziwić kto wpadł na pomysł zamontowania wodomierza pod sufitem. To chyba tylko w Konopiskach Wszystkie gminy dookoła mają piękne nowe przedszkola a tu co? Jak to przechodzi sanepid i przepisy ppoż!!!??? Ale nieeeeee lepiej utrzymać szkołe dla 10 uczniów w każdej wiosce. I to są oszczędności….

  0
  8
  • trzeźwa morda pisze:

   Jak to glonojad???nie podoba ci sie utrzymywanie szkoły dla 10 uczniów??? to może spróbowałbyś zlikwidować choć jedną???? zobaczysz jaki krzyk by się podniósł!!! a że nielogiczne? że nieekonomiczne? policz ilu nauczycieli i ich rodzin i rodziców uczniów i i ch rodzin podniesie krzyk!!!
   a reszta bez komentarza…

   4
   2
 3. Brygida pisze:

  glonojad, ja wiem co piszę, a ty pieprzysz jak zwykle, byle przeciwko poprzedniemu wójtowi. Przedszkola w Konopiskach, w Łaźcu, w Aleksandrii o ile pamiętam, realizowały programy unijne dla przedszkolaków i oni to dobrze wiedzą! A ty jak masz sklerozę albo brak mózgu, to nie pamiętaj. Na brak rozumu nie ma lekarstwa.

  6
  1
  • Glonojad pisze:

   Żaden wójt nie wybuduje tu publicznego przedszkola z prawdziwego zdarzenia bo nie ma w tym żadnego interesu. Ja nie jestem ani za tym wójtem ani za tamtym bo polityka gówno mnie obchodzi ale pochodzę z gminy podobnej wielkości a są tylko dwie szkoły podstawowe i nikt nie narzeka. A jeżeli chodzi o przedszkole prywatne np. W wygodzie to straszny badziew za duże pieniądze. To ty brygida masz gówno ze styropianem zamiast mózgu. Obojętnie jaki tu wójt przyjdzie (czyt. Stary dziad) to zawsze będzie grabił pod siebie. Potrzeba jest młodej i światłej i zaradnej osoby na tym stanowisku. A nauczycielki cóż wiadomo za 18 godzin sciemniania z 10 uczniami tygodniowo 3200 netto miesięcznie. Bez komentarza…

   3
   1
 4. Przedszkolny pisze:

  Socha wybudował piękne obiekty i wiem że jak przyjdzie to przedszkole razem ze żłobkiem nowe zostanie wybudowane! Tego osobiście mu życzę jak również wszystkim mieszkańcom!

  7
  5
  • Expert pisze:

   Nic nie wybuduje. Za co? Po drugie po co budować jak jest prywatne i do tego jeszcze dotowane przez gminę. Tam przyjmą każdego – gdzie gmina nie domaga to do oxa wyśle.

   5
   4
 5. Adelajda pisze:

  Expert, gmina “dotuje” prywatne przedszkola (w Aleksandrii też) bo taki ma OBOWIĄZEK ustawowy.
  A że następca nowego nie zbuduje to raczej pewne, Żurek tak zadłuża gminę w roku wyborczym, za zgodą radnych, że następny wójt nic nie zrobi.

  6
  2
  • Glonojad pisze:

   Zgadzam się z Tobą. Właśnie dokładnie ta się stanie. Czyli nic dobrego.

   0
   1
 6. Jodła pisze:

  Haha za Sochy już próbowali zlikwidować szkoły.A z tego co słuchy chodzą to przedszkolne w Konopiskach będzie przeniesione do budynku Gimnazjum w Konopiskach.

  4
  4
 7. ola pisze:

  Przeniesienie przedszkola do szkoły to pomysł rodem damy krzyżówkowej. Większego idiotyzmu nie da się wymyślic. Chcą najmłodsze dzieci rzucac jak buraki , bez zastanowienia. O nich powinniśmy przede wszystkim zadbać od żłobka do przedszkola. Jak bezmózgowce rzadzą to takie pomysły mają!!!

  4
  1
  • Kasia pisze:

   Trzeba w końcu wybrać kogoś nowego. Najlepiej matkę,która rozumie co to żłobek, przedszkole, dzieci, opieka. A nie emerytów, którzy tylko na darmową kasę liczą.

   2
   3
 8. Mieszkanka pisze:

  Oczywiście ze to prawda sam jaśnie panujący wydukał ta informacje o przeniesieniu przedszkola do „pustych” sal po gimnazjum na zakończeniu roku szkolnego w czerwcu 2018. Byłam i słyszałam

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).