Wójt Konopisk zarobił znacznie więcej niż Prezydent Warszawy!

Ponad 16 tys. zł miesięcznie zarobił Jerzy Żurek – Wójt Gminy Konopiska pracując w Urzędzie Gminy Konopiska w 2015 roku. Wynika to z jego oświadczenia majątkowego. W całym 2015 roku Żurek na stanowisku Wójta zarobił 193 145,15 zł. Dodatkowo jego konto w PLN zwiększyło się w porównaniu do 2014 roku o 100 000 zł.

Zarobki Wójta plasują go jako jednego z najlepiej zarabiających włodarzy w Polsce. Dla porównania Prezydent Warszawy za pracę w UM Warszawy zarobił 158 992,49 zł (2015 r.), Prezydent Krakowa 159 184,87 zł (2014 r.), a Prezydent Łodzi 159 231,08 zł (2015 r.).

Oświadczenie opublikowane na BIP UG Konopiska znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

BIP UG Konopiska

 Kategorie:

32 odpowiedzi na “Wójt Konopisk zarobił znacznie więcej niż Prezydent Warszawy!”

 1. Dawidos pisze:

  O w morde! Taka kasa za bycie wojtem?

  0
  0
 2. Paulina Skowrońska pisze:

  Jasny gwint! ale kasa! I to za nic nie robienie?!

  0
  0
  • wyborca pisze:

   Jak to za nic nie robienie – wymienia krzywą wiatę w Konopiskach.

   0
   0
 3. Paulina Skowrońska pisze:

  sorry! no tak! zapomniałam, że to “wiatowy wójt”. Dziure na środku drogi może by załatał? Eeee, po co,to nie ta specjalność.

  0
  0
 4. wybr pisze:

  Olbrzymie pieniądze. Za co on tyle bierze. Więcej niż Prezydent Warszawy? Za co?

  0
  0
  • karol pisze:

   POPRZEDNIK DOSTAŁ W ROKU 2012 KWOTĘ 190 802 28 ZŁ

   0
   0
  • wybr pisze:

   A w 2013? 2014? Ile?

   0
   0
  • Roman pisze:

   Tylko należy zauważyć ,że tamten wójt zaczynał od 5000zl/miesięcznie. Wypadek przy pracy ,czy rozbój w biały dzień w wydaniu obecnego wójta.Możemy się chwalić z wójta ,co tylko buduje wiaty przystankowe i zarabia rocznie prawie 200’tys. złotych. Razem z preziem rozniosą gminę, nie będzie co zbierać.

   0
   0
 5. Jteresa pisze:

  EJ to takie same pieniądze jak obecny wójt otrzmywał BRAT kilka lat wstecz!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 6. Paulina Skowrońska pisze:

  ęRoman naucz się liczyc w roku 2003 zarobił BRAT 102 769 .72 zł podziel przez miesące i masz wynik powodzenia

  0
  0
 7. Paulina Skowrońska pisze:

  Proszę nie podszywać się pod mój nick. To jest karalne.!
  Informuję,iż to nie moje wpisy, a jakiegoś durnotę nie stać nawet na to żeby sobie wymyślił swój nick. Jeśli będzie się to powtarzać poproszę administratora strony o dane i zgłoszę fakt do organów ścigania.
  Jedna afera mniej czy jedna więcej w gminie nie robi różnicy, ale za to podszywanie się pod tożsamość innej osoby odpowiada się osobiście.
  Poprzedni wpis został usunięty przez administratora strony.

  0
  0
 8. czarodziejka1953 pisze:

  Ale cyrk! Do tej pory ludki co tu pisali podawali fakty i dość uszczypliwie je komentowali, ale jak już robią takie przekręty, że podszywają się pod kogoś tu piszącego, to już jest CYRK! Nie do pomyślenia za poprzedniej władzy. A sugerowanie jakiegoś BRATA jednoznacznie wskazuje kto pisze! i jest chwytem poniżej pasa. Nooo, świadczy raczej o piszącym źle!

  0
  0
 9. ramze.61 pisze:

  a czego się spodziewać po gostku co sam nie ma kultury i obycia a tylko pycha i żądza władzy? Dobrał sobie szefa rady, uzależnił radnych to mu i pensję dali dużą. wie że na drugą kadencję się nie zanosi to trzeba odłożyć grosiki. Taki to se pożyje jak panisko. Że co? że metody be? a jak w kampanii robić ludziom wodę z mózgu a potem stawiać krzywe wiaty albo robić krzyżówki to ładnie? A co tam! Nawet jeśli poprzednik miał też dużą kasę to przynajmniej na nią zasłużył. Zdobywał pieniądze, robił w gminie dużo, nie traktował ludzi jak psów (“siad!”), dbał o wszystko i wszystkiego doglądał. No to Go rozrobili, a właściwie rozrobił.
  A kiedyś mówili że Konopiska to taka dobra gmina….

  0
  0
 10. Paulina Skowińska pisze:

  Masz racje że za poprzednika gmina się rozwijała bo współpracował z p.Żurkiem i szło wszystko do przodu po sześciu latach zwolnił go to jeszcze siłą rozpędu jakos było .Następnie staliśmy się jako gmina sławni na cały kraj po wyroku IPN skazującym p.wójta ps.BRATto do dzisiaj mamy wspaniałą reklamę gminy .Poprzez donoszenie i współpracę sam się rozrobił .

  0
  0
  • za wiedziony pisze:

   ha,ha! współpracował z Żurkiem?! ledwo wytrzymało jedną kadencję, poza tym ten pan tylko załatwiał swoje sprawy, a nie “pracował”. On po prostu był!

   0
   0
  • detektyw pisze:

   Obecnie też rzadko wójta można zastać w urzędzie. Warto by sprawdzić gdzie i w jaki sposób wójt wykorzystuje ryczałt wyjazdów po gminie.

   0
   0
 11. za wiedziony pisze:

  to chyba znów ktoś się pod Panią podszył Pani Paulino. Jakaś św…a, delikatnie nazywając. I oczywiście wszyscy wiedzą kto albo z czyjego polecenia pisze. Chce się Pani przy małych dzieciach bawić z policją? To trzymam kciuki.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   Owszem “za wiedziony”, masz rację. Jakiś dupek się popisuje (wiemy kto). Za chwilę będą same wpisy Pauliny Skowrońskiej, co niczego nie zmieni. Opisywane tu sprawy są FAKTAMI. Jest zgłoszenie naruszenia prawa o ciągnięcie nielegalnie korzyści z mienia gminy, jest zgłoszenie o niewykreślenie z KRS, jest sprawa o ( w skrócie)pozostawienie pni drzew w rowach, są zarzuty o krzywe wiaty i głoszenie nieprawdy (oczernianie!) poprzedników, i pewnie jeszcze wiele, chwalebnych (sic!) innych. No to jeszcze może być jedna o naruszenie dóbr osobistych i dobrego imienia. Tak zleceniodawcy jak i wykonawca tych wpisów (bo jak zwykle osobiście szkoda się fatygować) mają tego świadomość. Myślicie że fałszując wpisy i używając cudzego nicka zamydlicie ludziom oczy? Ludzie w Konopiskach potrafią myśleć i oddzielać plewy od ziarna (może nie wszyscy, ale wystarczy!)
   Pozdrawiam.

   0
   0
 12. Kurdebele pisze:

  Kim
  Jest ta Paulina Skowrońska skoro ktoś pod nią podszywa ?

  0
  0
 13. Rrzeczownik pisze:

  Kurdebele masz szansę o to zapytać się siebie ,wójta i rzecznika !!!

  0
  0
 14. Górniak Stanisław pisze:

  Jakoś nikt nie ucierpiał mimo że pisali że donosił. Jakichkolwiek dowodów na wyrządzone szkody brak. Wkrótce minie dwa lata rządzenia obecnego wójta. Jak był taki dobry jak pisze ten dupek z godz 11,33 to powinny być widoczne efekty, a tu co by nie wziąć to spartolone. Jeszcze jak próbuję zwracać uwagę, to atak na mnie. Jak to mówią: choćby w oczy pluć to powiedzą że deszcz pada.

  0
  0
 15. Rozsądny pisze:

  Całe szczęście, że obecny wójt nic nie robił za poprzedniego wójta, mielibyśmy wszystko spartaczone.To gościu któremu najlepiej wychodzi nic nie robienie. Za poprzedniego wójta jako ostatni przychodził do pracy,musiał iść na drugą stronę ulicy,odprowadzić do szkoły, a na końcu zostało jechać do gminy.Po przyjściu do pracy rano o 10 godz.przeleciał po pokojach jak wicher i szybko musiał jechać w delegację do Katowic. Powrót do gminy następował o 15 godz. i znów jak burza przeleciał po pokojach gminy.Ot tak wyglądał dzień pracy zastępcy wójta. Z pracy tego czlowieka zadnej pomocy wojt nie mial.Dobrze wójt zrobił, że go spuścił z urzędu.Za taką pracę złamanego centa bym nie dał. Oto całe zaangażowanie tego pana w pracę w tamtym czasie. Obecnie nic lepiej nie robi.Lenistwo jeszcze raz Lenistwo . Z preziem mają jeden interes ,ale nie dla mieszkańców.

  0
  0
 16. Danka pisze:

  Hm,hm !! Lepiej być wójtem rozdajnej gminy Konopiska niż prezydentem Warszawy.Ludzie kto wam oczy zawiązał, przecież to pośmiewisko aby wójt stokrotnie mniejszego samorządu jak samorząd Warszawy zarabiał dużo ,dużo więcej jak prezydent Gronkiewicz-Waltz. Mówiono,że gmina zadłużona? Wielkie kłamstwo !!! Ten PAN dopiero zgotuje nam los, będziemy szybko chcieli zapomnieć ten dzien, kiedy został wybrany wójtem naszej gminy.Sodoma i Gomora !!!!!!!

  0
  0
 17. Wściekły pisze:

  Zbliża się II rata podatku dla gminy. Jak patrzę na zarobki wojta Zurka( ok.200 tys.złotych za 2015 rok), zastępcy wójta Kusmierskiej(ok. 100 tys.zł),skarbnika,sekretarza i rzecznika oraz prezia to szlag mnie trafia . Jak ta gmina może się rozwijać jak jedna rata podatku musi prawdopodobnie iść na pensję dla tych paru ludzi. Sami na własne życzenie zafundowalismy sobie taką jazdę. Zaczynamy być wzorem dla innych gmin jak wydoić podatników.Dobranoc

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   lekko licząc to każdego mieszkańca gminy nie wyłączając nawet noworodków utrzymanie obecnej władzy kosztuje ok 50zł.
   Wchodząc na zakładkę : oceń radnych, na pierwszym zdjęciu zobaczycie szyderczy uśmiech z wyborców którzy uwierzyli w piękne słowa w kampanii wyborczej. NP.:Wiele bym dał, aby wszystkie kampanie były oparte na merytorycznej, otwartej dla wszystkich dyskusji i na tym by osoby ubiegające się o władzę miały świadomość, że nie jest to władza dla władzy, a świadome działanie w celu poprawy życia społeczności na rzecz których i w oparciu o zaufanie których zostały wybrane.
   Aż ciśnie się by zaktualizować tą wypowiedź: że nie jest to władza dla władzy, a władza dla pieniędzy.

   0
   0
 18. ramze.61 pisze:

  trza by temu panu obniżyć pensję! ale kto ma to niby robić? Te ‘boid..y” z rady jak wójt ich trzyma za mordy?tych paru uczciwych nie wystarczy.
  A ile zarabia zastępca wójta? ta pani od krzyżówek?

  0
  0
 19. Rozsądny pisze:

  Dziwicie się ,że gmine stać tylko na wiaty przystankowe.Jeśli takie pieniądze trafiają do kieszeni wymienionych wcześniej notabli,to tylko gmine można oszczędzić poprzez wyslanie gospodarza do domu opieki.Tam będzie pod całodobową kontrolą i przestanie nękać podatników. Wszystkim będzie się żyło dobrze.

  0
  0
 20. blady pisze:

  Skoro poprzednik z 5 tyś doszedł prawie do 16 tyś to znaczy że albo za długo siedział w urzędzie albo miał za wysokie podwyżki a poważnie rzecz ujmując nie był znowu traki wspaniały. Aktualny wójt fakt jest beznadziejny i bierze za duże pieniądze za nic nie robienie podobnie jak jego zastępca o korzyściach finansowych Prezia nie wspominając.

  0
  0
 21. Realista pisze:

  Skoro u naszych sąsiadów w Blachowni przygotowują się do referendum i odwołania p.burmistrz,to należałoby się zastanowić kiedy rozpocząć przygotowania do referendum w naszej gminie.W Blachowni przelała się miarka .W Konopiskach już jesteśmy na ostrej krawędzi. Koniec marnotrawstwa srodkow publicznych i lekceważenia mieszkańcow. Im wcześniej podejmiemy te wazną decyzję tym szybciej ocalimy budżet i pozwolimy gminie na normalny rozwój gospodarczy. Ruszamy do działania !!!

  0
  0
 22. Grzegorz pisze:

  Karuzela zaczyna się kręcić. Biada tym co nie potrafili docenić wyborców.

  0
  0
 23. Talar pisze:

  Wójt ma pensje taka jaka ma…. potrzeba mu aby utrzymać na studiach medycznych jego 23 letnią córkę. Medycyna zaocznie kosztuje 24tyś rocznie więc przestańcie go oczerniać !!

  0
  0
  • detektyw pisze:

   Co to za tłumaczenie. Brawo , pensja wg potrzeb. Powiedz Talar gdzie to zapisane , zaraz idę do szefa.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).