Wójt Jerzy Żurek może zarabiać jeszcze więcej!

Wójt Jerzy Żurek jest jednym z najlepiej opłacanych włodarzy w województwie śląskim. W 2015 roku zarobił 193 145,15 zł. Okazuje się, że dzięki nowej ustawie budżetowej na 2017 rok, Żurek może zarobić jeszcze więcej. Wszystko dlatego, że projekt ustawy budżetowej na 2017 rok zakłada wzrost kwoty bazowej, która ma wpływ na maksymalne wynagrodzenie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz na diety radnych. Wynagrodzenie wójta przyznawane jest przez radę gminy, powiatu lub sejmik województwa na podstawie widełek zawartych w rozporządzeniu ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Składa się ono z czterech części: zasadniczej, dodatku funkcyjnego, specjalnego i za wysługę lat – donosi serwis samorządowy PAP.

Wzrost kwoty bazowej może przełożyć się na zwiększenie wynagrodzenia włodarzy. Taką decyzję rada będzie mogła podjąć dopiero w momencie, gdy ustawa budżetowa wejdzie w życie. Jeśli stanie się to np. w lutym, wówczas wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą mogli otrzymać wyrównanie za początek roku – twierdzi serwis samorządowy PAP-u.

I co wy na to?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

40 odpowiedzi na “Wójt Jerzy Żurek może zarabiać jeszcze więcej!”

 1. rększowicki pisze:

  taki wójt powinien zarabiać ponad 200 tysięcy. On mnóstwo rzeczy robi dla naszej gminy i to dzięki niemu moi rodzice pracują w gminie. Dziękuję panie wójcie jest pan dla nas wspaniałym człowiekiem

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  Żartujesz prawda? Po pierwsze taki ktoś nie powinien być wójtem, a po drugie jego pensja jest średnio o 50 tys. wyższa od przeciętnego wójta. Dlaczego?

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Pensje ma taką jaką rada gminy za kadencji poprzedniego wójta J.S przyjęła. Tak sobie w ostatniej kadencji zrobił dobrze bo mu mało było chyba. Pensja obecnego wójta po wyborach pozostała na takim samym poziomie:)

   0
   0
 3. Mieszkaniec pisze:

  Żurkowi to trzeba wystawić kwit do oddania kasy , co bierze za nic ! Gmina w ruinie!

  0
  0
 4. Brygida pisze:

  Wstydził by się każdy uczciwy człowiek brać tyle kasy za nic nierobienie! Ale kto wie czy te przydupasy w radzie chodzący na pasku wójta jak “rększowicki”, nie uchwalą mu podwyżki!

  0
  0
 5. Izolbu pisze:

  ja pierdziele tyle kasy za nic

  0
  0
 6. Alexander pisze:

  My mieszkańcy z Aleksandii teraz pozanlismy mechanizm działania wójta Zurka. Dla wójta hamulców brak w braniu kasy z gminy, a dla nas nie ma kasy dla naszych dzieci. Taczka musi być uruchomiona!

  0
  0
 7. tiks24 pisze:

  A ja wierzę w tego człowieka i myślę , że ma plan. Miałem przyjemność odbyć kilka spotkań z nim i – pomimo drobnych niedociągnięć – odniosłem korzystne wrażenie. Wiem, wielu osobom nie spodoba się ton mojej wypowiedzi – trudno, każdy ma prawo wyrazić swoją merytoryczą opinię. Pozdrawiam!

  0
  0
  • Franek pisze:

   tiks24 – oczywiście,że wójt ma plan. Już jak kandydował to wprost to mówił! nachapać sie jak najwięcej kasy! Ci co na niego zagłosowali pozwolili mu to osiągnąć, a teraz radni uzależnieni od niego pozwalają mu ten cel realizować. Jeden Pan Górniak jak Janosik nie wystarczy.
   Miejmy tylko nadzieję, że nie zrujnuje gminy.

   0
   0
 8. Mis pisze:

  Dla mnie Zurek to kupe cwaniaka tylko dla siebie Zresztą w kampani na wojta oficjalnie okreslił że jego interesuje tylko kasa bo ma dzieci do wykrztałcenia, To był jego głowny cel bycia wójtem. wynika z tego ze lud potrzebny jest do płacenia podatków!!!!!!!!

  0
  0
 9. Doingmore pisze:

  Dupa was boli że ktoś zarabia więcej od was.

  0
  0
 10. z hutek pisze:

  Taka stawkę z radą gminy ustalił:)

  0
  0
  • Iza pisze:

   Oszołomie zamknij ryja i jezeli chcesz pisac to na temat! Nierób nieudacznik jeszcze nic nie zrobił a otrzymuje najwięcej w kraju. Poprzednik pracował 8 lat na wynagrodzenie. W gminie zostało zainwestowane ponad 100 mln. złotych.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Poprzednik nie był prezydentem Warszawy i też nie zasługiwal na taką kasę. To jest na temat bo rozmawiamy o pensji która za jego kadencji została wywindowana. Jak masz problemy emocjonalne to jedz na Kopalnie się poskarzyc. A ja np uważam że wcale tak dużo nie zrobił, a kasę brał!

   0
   0
 11. Franek pisze:

  Iza poprzednik pracował 12 lat, i pracował a nie obijał się. I takie wynagrodzenie, jeśli miał, to pewnie na odejściu, a nie od początku jak ten nierób.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Nie na odejściu mój drogi. Po drugie, od niejednego słyszałem na wsi że właśnie się obijal i ludzie za niego robili. Dlatego nie wybrali jego.kandydatki. Mieli go dość i już nigdy go ludzie nie wybiorą:)

   0
   0
 12. ze wsi pisze:

  Jasnowidz?

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Obracam się wśród pleksi, zwykłych mieszkańców nie chłodzących na zamkniętym bankiety jak wy, więc znam opinie ludzi.

   0
   0
 13. Jas pisze:

  Oszołomie z hutek uprawiasz propagande która jest warta tyle co zeszłoroczny śnieg. Nierób nieudacznik jest jest tyle wart i tak wygląda jak twoje prawdziwe odbicie lustrzane. Pan radny miał rację nie ruszaj gówna bo będziesz smierdział i pobrudzisz się.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Boli Was to że Wasz Pan po tylu latach wśród ludzi nic nie znaczy!? Nie dziwię się, mógł patrzeć na mieszkańców a nie na bankiety. Trudno, pobudze się ale będę ruszał Was i Wasze daremne wpisy. Jak wasz Pan chce robić kampanie wyborcza niech pokaże swoją buźke ludziom.

   0
   0
 14. ola pisze:

  To gówno ciągle o wyborach. Pewnie całkowicie mózg mu sie z lasował. Takich mamy ludzi z Zurkiem, lepszego lansu juz wam nie potrzeba. Niedługo to się posr….e i pożyga…..e. Tak wyglądają wasze szlachetne ideały, oby tylko kasę napchac i ryć ryjem!!!

  0
  0
 15. neron pisze:

  Kazdy inny moze byc lepszy od bylego S.

  0
  0
 16. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek czytaj przynajmniej co piszesz, bo z twego bełkotu można wywnioskować że się obracasz wśród plastików czy poliwęglanów a tam raczej wielu mieszkańców nie ma. Więc co to za plastikowe opinie? I mieszkańcy nie chodzą na bankiety robić za lodówki.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Wg ciebie osoby które nie czcza waszego Pana to plastiki? To ty panie radny latales na zamknięte imprezki za poprzedniej wladzy. Mnie nigdy nie było dane i nie chce. Pan jest radnym a ma pan duży brak szacunku dla ludzi,o odmiennych poglądach. Ja Pana podejrzewam o wiele rzeczy- ale nigdy Pana nie obrzuciłem żadnymi inwektywami. Pan robi to regularnie. Radny a słoma…

   0
   0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  Dalej nie czytasz co napisałeś. Chłopie przeczytaj wreszcie swój wpis z 8 stycznia z godz20.06 może dotrze do ciebie o czym pisałem. To nie są jakieś inwektywy. Najpierw piszesz jak nieprzytomny a później masz pretensje. Jednak masz obsesję na
  gruncie poprzedniej władzy, bo ja o tym nawet nie zahaczyłem.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Nie mam obsesji. Jak poprzednia władza robi tutaj kampanie wyborcza to niech się tłumaczy. Pan Gasiorski mieszkaniec Cisia pisze na temat naszej gminy za darmo? Wątpię! Nasuwa się pytanie kto utrzymuje funkcjonowanie tego portalu? Komu zależy na ciągłej krytyce władzy? Ten portal jest niezależny?- ja wątpię. Jest tylko krytyka- na.dodatek prymitywna. Kim jest redaktor? Google pokazuje że bardzo dyskusyjna postać. Polecam poczytać jaka osoba kształtuje światopogląd o gminie.

   0
   0
 18. Paulina Skowrońska pisze:

  Zadajesz pytanie: “Komu zależy na ciągłej krytyce władzy?”
  Odpowiem Ci – MIESZKAŃCOM Gminy. To Im należy się prawda, której nie znajdziemy na oficjalnej stronie gminy. Taki portal jak ten, Pan Gąsiorki prowadzi w wielu ościennych gminach.
  I to ty właśnie – z hutek – nie z hutek, ciągle, obojętnie w jakim temacie piszesz krytykę pod adresem poprzedniego wójta i głupie aluzje do podróżnika, ul. Małej, Kopalni. Itd. wciąż z tą samą nienawiścią, zaprzeczaniem oczywistym faktom, które widać gołym okiem we wszystkich miejscowościach naszej gminy.
  Miałeś już wklejone inwestycje jakie robił poprzednik, ty wciąż piszesz, że nic nie zrobił!
  To kto tu jest menda?! TY.
  Możesz Go (poprzedniego wójta) nie lubić. Nie ma przymusu. My, tutaj piszący przynajmniej, nie lubimy ciebie.
  Ale nie kłap gębą bez sensu nieprawdy, bo ludzie widzą na codzień to co poprzednik zrobił a czego nie robi ten wójt.
  Urząd wójta nie jest wieczny nigdzie, ale każdy pisze w historii gminy swoją kartę.
  Ten z pewnością nie zapisze się w pamięci ludzi dobrze.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Jaka hipokryzja. Mieszkańcy mają prawo do alternatywnego źródła informacji niż gminna strona. Ale czy ten portal jest niezależny? Tu są wybierane konkretne treści. Jak ten wójt.robi inwestycje każda jest zła. Macie z Gasiorskim takie zdanie, a ja.mam takie zdanie o.waszym idolu. Na żadne pytanie nie padła odpowiedź, a będę pytał pod każdym postem
   . Niech ludzie sobie o tym myślą.

   0
   0
 19. Pipi pisze:

  Ludzie skończcie sie kłócić i udowadniać swoje racje który wójt był i jest lepszy . Oby dwaj są po jednych pieniądzach ! Oby dwóm zależy tylko na dojściu do koryta ! skoro ludzie nie wybrali na wójta J.Sochy to widocznie cos ludziom sie nie podobało wiec wybrali Żurka . Jak sie ludziom cos w Żurku nie spodoba to wybiorą innego . Proste i logiczne .

  0
  0
 20. Pipi pisze:

  Oby dwaj cos zrobili choćby głupi chodnik za kadencji J.Sochy który mieści sie na ulicy Opolskiej i chodnik na kopalni za kadencji J.Żurka który jest krytykowany ponieważ nie ma ścieżki rowerowej . Sama budową te dwa chodniki dla zwykłego człowieka niczym sie nie różnią . Oby dwa nie posiadają ścieżek rowerowych gdzie powinny miec ze względu na bezpieczeństwo ludzi i dzieci jeżdżących do szkoły .

  0
  0
 21. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek , nawrzucałeś mi niesłusznie i zamiast odpowiedzieć, wszedłeś na P. Gąsiorskiego bo musiałbyś przyznać że pisałeś głupoty i Ty chcesz dyskusji!!!!! Najpierw wysil się choć na odrobinę kultury.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Pan sobie przeczyta wszystkie wpisy do mnie. Nie jeden tylko wszystkie… inwektywy, obraźliwe słowa.. Pan nawet nie wie co pisze. A przeszedłem na Pana Gasiorskiego bo to ważne pytania i mieszkańcy chcą wiedzieć.

   0
   0
 22. Paulina Skowrońska pisze:

  no i widzisz z hutek jak ty bezczelnie kłamiesz! na twoje głupkowate pytania często dostajesz konkretne, merytoryczne odpowiedzi. ty piszesz, że nie dostajesz odpowiedzi. Poprzedni wójt zrobił bardzo wiele, ty piszesz, że nic nie zrobił. Choćby ci napisali złotymi zgłoskami ty i tak powiesz jak ten gówniarz w piaskownicy: nie …bo…nie.
  Dlatego i ja i wielu radzimy ignorować twoje bezmyślne wpisy, bo faktycznie przypominają ujadanie kundla uwiązanego pod sklepem w myśl zasady ujadać jak najgłośniej. A że bez sensu… kundle tak mają.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Piszę o ostatnim wpisie i pytaniach dotyczących portalu. redaktor nie odpisał i nie odpisze. Widzisz wasza kulturę? Kundel? Klamca? Ja mam inne zdanie niż wasza 5 która pisze z 60 nikow tworząc kółko adoracji i krytyki:) żal mi was ale prawda o was i portalu wpłynie:) ja sobie muszę od was przerwę zrobić bo mi się zaczyna ulewa jak widzę wasza hipokryzje.

   0
   0
 23. Franek pisze:

  Ho,ho, Wójt Panek zarobił tylko 118 tys. za swoje nicnierobienie i balangi ze swoimi i już mu wyszykowali referendum! Na miejscu .urka trzeba zacząć się bać przy prawie 200 tys. i nic nierobieniu. Nawet mu się nie chce reprezentować urzędu wójta na gminnych uroczystościach, kościelnych czy sportowych.
  Szykujcie taczki.

  0
  0
 24. Filip pisze:

  z hutek na tematy twoich głupawych wymysłów nikt nie pisze to tylko w twojej chorej wyobraźni widnieje zainteresowanie mieszkańców.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Tutaj nie piszą mieszkańcy:) tutaj piszą zwolennicy nieudacznika, którego strasznie boli ryj po odcieniu koryta przez mieszkańców.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).