Wójt i jego radni chcą zabrać Aleksandrii blisko 6 mln zł!

Wójt Jerzy Żurek to prawdziwy Robin Hood. Żurek chce zabrać “bogatej” Aleksandrii 5 966 000 zł, by dać je “biednemu” sołectwu Konopiska na budowę oczyszczalni ścieków. Pieniądze te mają wrócić do Aleksandrii za cztery lata, gdy Żurek nie będzie miał już z gminą nic wspólnego. Właśnie takie zmiany przygotował Wójt dla radnych, którzy będą głosować w tej sprawie. Mimo prawdziwej burzy w urzędzie i buntu kilku radnych, uchwała przejdzie bez większego problemu.

Nie wiem co zawiniła Żurkowki Aleksandria, ale to z pewnością nie spodoba się Mieszkańcom.

Poniżej propozycja projektu uchwały, a właściwie jej urywek dotyczący tej sprawy.

PAWEŁ GĄSIORSKI

usuniecie-pieniedzy-hala-aleksandria usuniecie-pieniedzy-hala-aleksandria1Kategorie:

42 odpowiedzi na “Wójt i jego radni chcą zabrać Aleksandrii blisko 6 mln zł!”

 1. Jacek Wygwirzek pisze:

  Jeżeli nasi radni zagłosują za, to nie mają już czego szukać w Aleksandrii.

  0
  0
 2. Kasjusz pisze:

  Kolejny artykul w ktorym autor przekreca fakty. To prawda ze budowa hali zostanie przesunieta, ale jest tam napisane ze pieniadze ida na kanalizacje w gminie a nie w solectwie Konopiska. Panie Gasiorski fakty sa po to zeby sie ich trzymac.

  0
  0
  • Jacek Wygwirzek pisze:

   Przecież ma zostać wybudowana kanalizacja w Konopiskach, co będzie równoznaczne z kanalizację w gminie. Czy ty Kasjuszu znowu nie potrafisz przeczytać tego ze zrozumieniem?

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   Jest wyraznie napisane w gminie Konopiska, a to roznica.

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   a Ty myślisz Kasjusz, że ludziska w naszej gminie są
   takie “niekumate” jak Ty który nawet własnego nicka nie potrafisz wymyślić?!
   Może niech ci wójt psa przybocznego zatrudni!Q w końcu ktoś musi myśleć.

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   a Ty myślisz Kasjusz, że ludziska w naszej gminie są
   takie “niekumate” jak Ty który nawet własnego nicka nie potrafisz wymyślić?!
   Może niech ci wójt psa przybocznego zatrudni! w końcu ktoś musi myśleć.

   0
   0
 3. Niewiadow pisze:

  czegoś tu nie rozumiem. W zakreślonym fragmencie jest punkt “1.3.2.3 Budowa wielofunkcyjnej hali sportowej przy ZSP Aleksandria.”
  A w opisie jest o przesunięciu środków na budowę kanalizacji sanitarnej?! czy to znowu jakaś pomyłka czy ja nie kumam?
  Redaktor pisze o “budowie oczyszczalni w Konopiskach”. Z tego co wiem to miała być budowana w Aleksandrii, bo Konopiska odprowadzają ścieki do wybudowanej wspólnie oczyszczalni w Dźbowie.
  Jakieś pomieszanie i poplątanie tego wszystkiego.
  A że zabiera Aleksandrii? cóż, pewnie się pokłócili z panem Ch., roztrwania pieniądze na inne rzeczy a obligacje trzeba wykupić. Gdzieś rozkurzyli kasę zwróconą z unii, dopłacili OSP Konopiska, kupili wóz dla OSP Rększowice, pozatrudniał ludzi, sobie wywindował pensję na najwyższą w kraju, to z czego ma budować halę? zostawia następnej kadencji, bo już chyba wie, że to nie będzie jego kadencja.

  0
  0
  • Niewiadow pisze:

   A ty dalej z cudzych nazw używasz. To ja od dzisiaj będę pisać jako Stanisław Górniak.

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   W ich glowach jak widac sa tylko pomysly rodem z PRL. Wg nich nie mozna miec innego zdania. Teraz probuja naginac rzeczywistosc.

   0
   0
 4. Niewiadow pisze:

  Kasjusz zdejm tą maskę chłopca w niebieskim uniformie z lat PRL-u , przemierzając z pałeczka władzy u boku!

  0
  0
 5. Byla mieszkanka gminy pisze:

  Śledzę to co sie dzieje w rodzinnych okolicach i i oczom ne wierzę. Co to wogole za komentarz “biednym daje bogatym zabiera” ??? Autorzy tych uszczypliwych komentarzy powinni sie wstydzić… osobiscie temat mnie nie dotyczy bo od kilku lat nie mieszkam juz w naszej gminie i dlatego moge spojrzec na to troche z innej perspektywy. Po pierwsze to ludzie wybrali wójta żeby mądrze kierował rozwojem gminy wiec teraz niech ludzie go wspieraja w przedsięwzięciach a nie po nim jadą. Oczywiście wszystkim dogodzić sie nie da. Byc moze niektórym wystarczy haslo “zabral Aleksandrii…. ” i juz zaczyna sie komentowanie. Wydaje mi sie jako rozsadny czlowiek ustalil priorytety i widocznie wieksze korzyści dla gminy przyniesie budowa oczyszczalni ścieków w gminie. Miedzy innymi jest to oszczędność pieniędzy skoro bedzie oczyszczalnia gminna… byc moze taka oczyszczalnia bedzie przyjmowała scieki z okolicznych miejscowości innych gmin co za tym idzie zarobek dla gminy a przede wszystkim korzyścia na mieszkańców beda nowe miejsca pracy bo ktos tam pracowac musi… opóźnienie budowy hali sportowej nikomu szkody nie przynosi. Wojt nikomu z Was wyplaty nie zabiera dla siebie… Ludzie ten facet sie stara i chce sie wykazac… zostawic ślad po sobie. A Ty drogi hejterze co po sobie zostawisz poza zlym slowem ? Poza zawistnym i zazdrosnym komentarzem ile kto zarobi ? Zazdroscisz wojtowi wyplaty to tez zostań wójtem. Ludzie macie wojta obytego wykształconego, ktorzy jest aktywny w swych działaniach oraz kreatywnych pomyslach. Profesjonalnie pełni swoja funkcję, ale przede wszystkim jest tez czlowiekiem. To wy go wybraliscie, więc może troche szacunku do samych siebie bo krytykujecie swoje wybory… wspolczuje panu wojtowi pracy w gminie pelnej mieszkańcow zazdrosnych zawistnych a przede wszystkim fałszywych. Zaloze sie ze nie jeden z krytykujacych w sieci – na zywo podaje rękę Panu Wojtowi z falszywym uśmiechem mówiąc “cześć Jurek”. Pamietam te historie porozrzucane po rowach pt.” Mieszkańcy gminy obudźcie sie” a w nich najbardziej wyszukane historie kto z kim w gminie i dlaczego… jak bardzo trzeba nie mieć co robic ze soba zeby sie tym zajmowac? Kazdy mądry żeby anonimowo obsmarowac… takie czasy “kozak w necie a ci*ta w świecie” dziękuję

  0
  0
  • Mieecio pisze:

   sama piszesz anonimowo, a innym zarzucasz?
   Poza tym zdaje się, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz!
   Wybrali go, bo po pierwsze nie bardzo mieli wybór, po drugie mieli nadzieję, że będzie dobrym wójtem, dobrym, pracowitym gospodarzem. Chała!Nie jest ani jednym ani drugim.
   Piszesz,że nikomu wypłaty nie zabiera?! jak mało wiesz o temacie w którym zabierasz głos…
   a skąd ten leń ma na wypłatę? z naszych, NASZYCH podatków!

   Ludzie zaczęli pisać nie od pierwszego dnia, tylko jak się przekonują raz za razem jakie zero wybrali. A drugie zero mpowołał se na zastępce. I urzędniki mają leżycho.
   Nie pisz o czymś o czym kompletnie nie masz pojęcia.

   0
   0
  • Jacek Wygwirzek pisze:

   “Profesjonalnie pełni swoja funkcję” — czy możesz napisać coś więcej na ten temat. Bo może się nie znam, ale do “profesjonalisty” to mu bardzo dużo brakuje. Szkoda, że nie mieszkasz w naszej gminie, przekonałbyś się sam nad wspaniałością Jurka Żurka.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Na tym forum tylko mieecio ma pojecie. Nikt inny nie moze nic napisac, bo miecioo wie wszystko. Pewnie jest radnym, moze byl wojtem? Gmine zna na wylot. Na dodatek wszystkich o innych pogladach obraza. Nazwanie kogos zerem swiadczy tylko o Tobie mieecio. Nie pierwszy raz tak piszesz o ludziach.

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   Mieecio co ty za pierdoły piszesz ze zagłosować na niego bo wyboru nie mieli. Z tego co pamiętam to chyba 8 czy 9 startowało. Wybór był.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Byla nawet jedna faworytka tutaj piszacych ( bardzo mila osoba- w koncu z hutek- mam nadzieje ze nie bierze udzialu w tym cyrku na forum), ale pewna twarz, siedzaca jej na plecach na bilbordach sprzedala przyslowiowy “pocalunek smierci”. Ludzie mieli go po prostu serdecznie dosc, ale pęd do wladzy powoduje ze to do niego nie dociera.

   0
   0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Jakiś idiota podszywa się pisząc pod moim nazwiskiem> wpis z 19,56.

  0
  0
 7. Byla mieszkanka gminy pisze:

  Moje dane personalne nikomu nic nie powiedza dlatego nie podaje. Swoja anonimowa wiadomiscia nikogo nie obrazam i nie nazywam zerem. Zwracam jedynie uwage na to ze to takie krytykowanie nieustajace jest żałosne i swiadczy nie o tym kogo sie obraza lecz o autorze wypowiedzi i jego niskiej kulturze i poczuciu wlasnej wartosci… bo po co napisac cos pozytywnego o kims skoro mozna obrazic… to jednak jest typowe dla ludzi tego pokroju

  0
  0
  • Parys pisze:

   Szanowna byla mieszkanko naszej gminy!
   Wczytujac się uważnie wTwoj post przychodźi mi mną myśl, ze znow zalozyles inny ,,kostium,, aby ratować tylek temu nieudacznikowi. Wydaje na ciebie kasę i to dużą abys stosował Popularne sztuczki odwrócenia uwagi od meritum sprawy! Popularne i często stosowane trki przez rzeczników ! Wójt już dobrze dał się poznać przez te dwa lata. Zero kompetencji, brak komunikacji z wyborcami, arogancja władzy a przede wszystkim dbanie o własne interesy(200 000zlotych) za nic nie robienie!Zachowuje się jak feudał na majątku. Ten Pan nie rozróżnia zadań przypisanych urzędowi wójta od ekonoma z gumą w ręku w majątku ziemskim! Przynosi tylko Wstyd gminie i jej mieszkańcom! Zachowuje się jak typowy karierowicz ,liczy się tylko KASA. ZERO środków unijnych pozyskanych dla gminy! Jest dobrym w czyszczeniu budżetu z kasy gminnej! Tragedia dla Konopisk w jego wydaniu!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Parus, niech do Ciebie dotrze, ze ludzie moga miec inne zdanie. To ze wy przybieracie kostiumy, piszecie z 40 roznych nickow i na dodatek sami sie w tym gubicie nie oznacza ze wszyscy tak robia. Nie mierzcie swoja miara. Dodatkowo to ze Wam Hamlet napisal instrukcje nie oznacza ze zawsze trzeba wszystko wklejac. Pod kazdym artykulem piszecie to samo. To jest juz wrecz nudne.

   0
   0
  • Mieecio pisze:

   trzeba by mieć CO NAPISAĆ pozytywnego…

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ty mieecio potrafisz tylko obrazac innych uzytkownikow. Nie akceptujesz odmiennego zdania niz Twoje. Musisz jednak z tym zyc.

   0
   0
 8. Niewiadow pisze:

  Tutaj jaki na innych”niezaleznych serwisach” tego samego właściciela w Blachowni i Pankach chodzi tylko o jedno. Znaleźć słowo, dorobić do tego historie, dać ludziom noże i patrzeć co się będzie działo a kliknięcia robią swoje. Tutaj każdy artykuł ma na celu obrażenie, ponizenie wójta. Obrażanie ludzi pracujących w Gminie i doszukiwanie się dziury w całym. Jedynym boskim zbawicielem jest Górniak i aż na odległość śmierdzi tutaj poprzednim wójtem. Radny Górniak przecież musi być lojalny wobec kogoś kto dał mu funkcje przewodniczącego rady gminy. Jak poprzednika zlustrowano w Gliwicach to został na stoliku tylko dzięki jednemu głosowi Górniaka.

  0
  0
 9. Kamil pisze:

  Kamil, dlaczego podszywasz się pode mnie? zobacz jak towarzysz Niewiadow się oburza!

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Cholera to jest minusem tego forum. Można sobie stworzyć każdy nick, nawet używany wcześniej przez kogoś innego. Dalczego nie można swoich nicków ochronić hasłem jak na innych portalach. Dlatego bo tutaj wymagało by to powiązania nicka a email’em i dla niektórych było by to nie do przeskoczenia aby pracować na swoim.

   0
   0
 10. Paulina Skowińska pisze:

  Za kanalizacja w Aleksandri i oczyszczalnia scieków głosowała większość w tym i p. GÓRNIAK radni z Aleksandri byli temu przeciwni bo chcieli sale a nie kanalizacje mam nadzieje ze sale wybuduje się .

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   radni z Aleksandrii, a właściwie ich przywódca nieformalny, zawsze chcą czegoś z zawiści, że jest w Konopiskach. Jest hala w Konopiskach, to MUSI być w Aleksandrii. Ten człowiek w imię niby dobra Aleksandrii zawsze skłócał gminę i ludzi. Jest spora sala przy szkole, jest hala w Hutkach, Jest hala w Konopiskach.
   Aleksandrii jest potrzebna kanalizacja więc jeśli jest możliwe przyjęcie ścieków tylko przez wybudowanie nowej oczyszczalni…
   Ale… nie bo nie!
   Gdyby gmina nie szastała pieniędzmi to może by wcześniej można było wybudować tą zazdroszczoną halę, można by pozyskać środki z unii. Tylko komu by się chciało? z pewnością nie wójtowi .urkowi.

   0
   0
 11. Teo pisze:

  do: z hutek – jak jest nudne to nie czytaj! a ty się zacietrzewiasz! połykasz literki. wiadomo że 23:08 to już człek zmęczony, ale ty zapominasz (?) języka polskiego.

  do: Racjonalisty – co koledzy policjanty nie chcą już ujawniać naszych IP??
  Przypominam że to podlega pod kodeks!

  0
  0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowni mieszkańcy wczoraj na sesji Rady gminy Wójt wypowiedział się dosyć obszernie w temacie dlaczego zdecydował o budowie kanalizacji i oczyszczalni ścieków odsuwając budowę hali sportowej w Aleksandrii na dalszy termin. Otóż nie wybudowanie oczyszczalni ścieków zablokuje w niedalekiej przyszłości możliwość nowych przyłączeń do kanalizacji, również tych w Aleksandrii z powodu ograniczonej zdolności przesyłowej ścieków kanałem łączącym Gminę z oczyszczalnią ścieków w Dźbowie. Budowa oczyszczalni na Pałyszu spowoduje przejęcie ścieków z całej Gminy, ponadto aby oczyszczalnia mogła pracować właściwie jest potrzebna odpowiednia ilość ścieków, Gmina posiada tam własną działkę, są to tereny przemysłowe, poza tym jest blisko do składowania odpadów stałych z oczyszczalni. Polecam lekturę pod tym linkiem>http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,19808473,nadchodzi-podwyzka-wody-i-sciekow-w-czestochowie.html<. Dlatego zagłosowałem za przyjęciem uchwały wprowadzającej zmiany do WPF-u. Gdyż mam nadzieję że wreszcie będziemy myśleć o uniezależnieniu się od Związku Komunalnego Gmin o co zabiegam od początku poprzedniej kadencji.Jeśli szanowni państwo przeczytaliście artykuł pod powyższym linkiem podaję dla porównania ceny brutto wody i ścieków w gminie Boronów, woda-2,65 zł/m3, ścieki- 3,20 zł/m3,ceny te obowiązują do 31.12.2016r. Aby przybliżyć obecnym radnym jak w tak małej gminie Boronow gospodarują wodą i ściekami w uzgodnieniu z obecnym Wójtem Rufinem Majchrzykiem ustaliłem spotkanie radnych w Gminie Boronów na które z 15 radnych pojechało tylko 3,
  tj p. Szczepańska, p. Jarosz i ja. Pan sekretarz Sz. Żyłka ze szczegółami wyjaśnił nam jak prowadzą własną gospodarkę wodno-ściekową. Ponadto przedstawiono nam korzyści płynące z takiej działalności, takie jak możliwość odliczenia VAT-u,
  zatrudnienie dla mieszkańców gminy, decydowanie o odpłatności za wodę i ścieki. Pragnę zwrócić uwagę że w kosztach działalności Spółki Wodociągi Częstochowskie największą wartość stanowią usługi obce tj. ponad 44mln zł z czego 31107137,22 stanowią usługi Oczyszczalni Warta. Drugą pozycją co do wartości w kosztach stanowią wynagrodzenia tj.34132466,58 . w spółce pracuje 543 pracowników, z czego średnio na jednego pracownika przypada 5238zł/m. To wcale nie oznacza że oni tyle zarabiają gdyż średnią tą podbija wynagrodzenie Zarządu Spółki którego wynagrodzenie w stosunku do ubiegłego roku wzrosło o149006,47 zł/rok do kwoty909265,25zł/rok. Dane dotyczą roku 2015. nie posiadam danych o spółce Warta gdzie również jest zarząd i rada nadzorcza które też jakieś wynagrodzenie mają. Jeszcze jedno, zmniejsza się zużycie wody w Częstochowie a zatem spadają przychody ze sprzedaży, koszty pozostają prawie bez zmian a więc można przypuszczać że będą przerzucane na inne gminy ZKG.Wobec powyższego myślę że warto w tej sprawie popierać wójta gdyż jest to z korzyścią dla nas wszystkich. Na koniec zapewniam że nie jestem przeciwko budowie hali sportowej w Aleksandrii jeśli będzie nas na to stać.

  0
  0
 13. Kamil pisze:

  Panie Radny, czy Boronów ma swoją wodę? bo o ile się orientuję Konopiska nie mają własnych ujęć?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Boronów kupuje wodę z Herb

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Na terenie gminy Konopiska znajdują się dwa ujęcia wody. Jedno w Rększowicach o zdolności prod.1920m3/dobę i drugie w Kopalni o zdolności prod. 1440m3/ dobę. zdolność prod ujęć w naszej Gminie to 1 226 400, 00m3/rok. zużywamy mniej niż 1/3 zdolności naszych ujęć. Brak nam stacji uzdatniania wody.

   0
   0
 14. Paulina Skowrońska pisze:

  no to może najpierw stacja uzdatniania? nie wiem, nie znam się, ale może urząd ma taką wiedzę?

  0
  0
  • obserwator pisze:

   Skoro mogą być problemy z następnymi przyłączami, to moim zdaniem priorytet powinna mieć oczyszczalnia ścieków. Co do dalszych działań należy zgodnie ze statutem i umową ZW. Kom. Gmin opracować harmonogram lub strategię .wyjścia z ZKG.
   Dopiero wtedy będziemy mieli obraz koniecznych inwestycji. Sprawa wyjścia z ZKG nie jest prosta, potrzebna jest dobra wola i współpraca wszystkich zainteresowanych, gdyż jest to w naszym, mieszkańców interesie.

   0
   0
 15. ekolog pisze:

  hala w Aleksandrii po co? może lepiej jakiś basen wszyscy by skorzystali nie woził by człowiek dzieciaka do Herb albo Częstochowy.A MOŻE TAK SZKOŁĘ NA KOPALNI DOINWESTOWAĆ TABLICE INTERAKTYWNĄ KUPIĆ BO DZIECI TO PRZYSZŁOŚĆ GMINY WYDATEK OKOŁO 4tys. ALE GMINY NA TO NIE STAĆ. KASA JEST ALE NA WYSTĘPY WÓJTA W TV KATOWICE.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).