Wójt Artur Brędzel “płacze” w mediach społecznościowych, że za dużo pracuje i za mało zarabia. Brędzel opublikował informację, że we wrześniu dwa dni chorował, a mimo to przepracował 332 godziny (co daje ok. 12 godzin na dzień).
Wójt poinformował, że za tę ciężką pracę, nieraz na imprezach sponsorowanych przez gminę, zarabia “tylko” 17 420 zł brutto. To dla niego zdecydowanie za mało. Na najbliższej sesji radni będą decydować o podwyżce, którą sam zaproponował. Z wyrównaniem od lipca 2025 roku ma to być kwota 18 291 zł miesięcznie.
Biedy wójt, który tak mało zarabia i jeździ autem za kilkaset tysięcy złotych, i do polityki nie wchodził dla pieniędzy... Wystarczyło półtora roku, by z gminy Konopiska, która miała olbrzymi potencjał, zrobić wieś, która tańczy i śpiewa…
Poniżej projekt uchwały w tej sprawie.

podatki w góre pensja w góre. wicęj imprez!
No to mamy naszego lokalnego obajtka, a to na pewno nie jego ostatnie słowo, pająk przedłużyć do Leśniaków. Kupić gminny samolot do rozpraszanie chmur, jaka oszczędność na odśnieżaniu, a latem na festynach darmowe skoki że spadochronem, albo bez jak kto woli. Martwmy się tylko, żeby ścienne gminy nam nie porwały naszego “skarbu”.
Zawsze może u siebie w restauracji na zmywaku dorobić.
Wlicza się w godziny pracy obecność na imprezach typu dożynki, pająkfest gdzie je za darmo, piję za darmo.
Paranoja co wyprawia w tej gminie. Ale on jak on.
Bardziej mnie martwią klakierzy, którzy jeszcze jakby mogli to w komentarzach na jego Facebooku by mu porzeczki z d**y wylizali. Ludzie, którzy nie widzą, że chłop prowadzi gminę do stworzenia prywatnego folwarku tworząc sobie swoistą monarchię. Niby dla ludzi, a jednak dla siebie. Niby dla ludzi, ale sam ma mało to mu dejcie 🤦🏻♂️
Jeżeli uważa, że poszedł dla ludzi a nie dla pieniędzy to po co ta podwyżka ?
Jak za mało to złóż dymisję i wice wójt przejmie obowiązki, a Ty chłopie wrócisz do prowadzenia swoich biznesów i się więcej dorobisz.
Każdy patrząc trzeźwym okiem widzi co się odwala i Cię linczuje, a Ty potem dodajesz posty o hejcie?
To nie hejt, bo nikt tu cie nie wyzywa ani obraża. Po prostu przedstawia fakt na temat tego, że opowiadasz bzdury.
Ja tylko czekam na selfie jak wygrzebuje resztki ze śmietnika pod dino bo tak mało zarabia.
Ludzie ocknijcie się!!!
No zapewne każdy z tych klakierów ma w tym interes i to pewnie chodzi o kase
Nawet nie tyle o interes co po prostu o dalszy byt w tej gminie. Kto mu nie klaszcze to do wywalenia.
ludzie gdzie wy żyjecie?! każdemu który jest wójtem czy był czy będzie wójtem bądź każdemu radnemu zawsze trzeba było i trzeba będzie klaskać i kłaniać się w pas. taka rola pracowników urzędu gminy czy innych jednostek podlegających pod wójta, zresztą ludzie każdy z was powinien pracować i wiedzieć że w każdej pracy jest szef i założę się że każdy z was kłania mu się i włazi w cztery litery.
A tu Cię zaskoczę bo są firmy gdzie można wyrazić swoją opinię, ale jeżeli chcesz żyć schematem włażenia w cztery litery to Ci współczuję pracy na codzień.
Jakiś debil na fejsbuku napisał, że ustawa nakazuje brędzlowi zwiększenie wynagrodzenia. Nie!!!!! Ustawa daje mu taką możliwość i on z niej niestety skorzyta.
Skoro tak dużo pracuje i nie potrafi nic załatwić to może czas zmienić pracę.
Nikt nikogo na siłe nie trzyma na stanowisku.Czy pracownik urzedu dostaje podwyzki kiedy stwierdzi ze za duzo pracuje?
A nauczyciele zarabiają po 10 tyś. i jeszcze większość udziela nieopodatkowanych korepetycji- o tym się nie mówi.
A lekarze po 100 tyś i jeszcze leczą po godzinach i o tym też cisza.