Wojewoda unieważnił pozwolenie na budowę oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach!

Na początku grudnia Wojewoda Śląski stwierdził nieważność decyzję Starosty Częstochowskiego w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę mechaniczno-chemiczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Hutkach, wydanej dla PPHU HUR-POL. Decyzja jest nieprawomocna.

Jeżeli inwestor oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach nie odwoła się od decyzji, to budowa oczyszczalni będzie wstrzymana.

Poniżej pierwsza strona decyzji Wojewody Śląskiego.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

16 odpowiedzi na “Wojewoda unieważnił pozwolenie na budowę oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach!”

 1. Fred pisze:

  Odwoła sie

  8
  1
 2. Z Hutek pisze:

  Hutki dają radę czekamy na nakaz rozbiórki tego szamba

  18
  4
 3. Górniak Stanisław pisze:

  Ogromne gratulacje dla Pani Ani Sucheckiej i całego zespołu oraz wszystkich mieszkańców zaangażowanych w tą sprawę. Wielkie brawa za odwagę i wytrwałość.

  24
  4
  • Emil pisze:

   Referendum jeszcze chwila i ruszamy! Dość panoszenia się dziadostwa za publiczne pieniądze. Takiemu wwoojttttowi i radzie ślepej głuchej poddanej wojtowi mówimy Nie! Dość hujasow!

   13
   3
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Decyzja z 3 grudnia a na oficjalnej stronie Gminy informacji zero.

  21
  2
  • Obywatel pisze:

   Panie Górniak, oczekuje Pan że Wójt będzie miał tyle odwagi cywilnej i przyzna się do błędu ? NIGDY tego nie zrobi, pytanie dlaczego ? A przewodniczący Rady Gminy ?
   To co zrobiła Pani Sołtys Hutek i grupa wytrwałych, to mógł zrobić Wójt razem z Przewodniczącym Rady Gminy, w grudniu ubiegłego roku, po zebraniu jakie było w Hutkach, a najpóźniej w styczniu.
   Gratulacje dla mieszkańców Hutek walczących o swoje i sąsiadów, walczą także dla tych zawistnych i liczących na interesy z oczyszczalnią, tępo myślących o srebnikach.

   19
   1
 5. Obserwator pisze:

  Moje gratulacje!
  No to jeszcze…referendum.

  17
  1
  • Emil pisze:

   Referendum jeszcze chwila i ruszamy! Dość panoszenia się dziadostwa za publiczne pieniądze. Takiemu wwoojttttowi i radzie ślepej głuchej poddanej wojtowi mówimy Nie! Dość hujasow!

   12
   1
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Obywatel, odnosząc się do Twojego wpisu nasuwa się pytanie, dlaczego tego nie zrobił? Wójt obejmując urząd ślubował,” powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy”. Czy odmowa sfinansowania opinii raportu o oddziaływaniu na środowisko, jest działaniem dla dobra publicznego?

  13
  1
  • Obywatel pisze:

   Panie Górniak i inni czytający, Wójt ślubował, cytat : ,”powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy” – no to sprawuje, dobro publiczne jest – poprawiona droga z Rększowic do Hutek, parę groszy podatku od gruntów i budynków Oczyszczalni dla Gminy, no i pomyślność mieszkańców też jest – przecież on sam i Przewodniczący Rady Gminy są mieszkańcami gminy, to o co chodzi, przy okazji paru cymbałów zarobi groszowe pensje przy Oczyszczalni, tacy gospodarze gminy nam się trafili na kolejne 5 lat.
   Pytanie dlaczego nic nie zrobił ?
   Odpowiedź dlaczego jest prosta, a raczej kolejne pytania :
   Czy jest w jakiś sposób uwikłany wraz z Przewodniczącym Rady Gminy w układ z Inwestorem ?
   Czy to jest jedna z tych obiecywanych inwestycji, jakimi reklamował Wójta Przewodniczący Rady Gminy przed wyborami ubiegłego roku ?
   Czy rzeczywiście nie ulega wpływom, (Jego hasło wyborcze) ?
   Pytań jest więcej, ale tylko odpowiednie organa władzy powyżej Wójta, mogą je zadać wprost i uzyskać na nie odpowiedzi.

   12
   1
 7. punisher pisze:

  Szanowni Państwo,
  Gratulacje!
  Pisałem kiedyś, że Wasze, działania okażą się w końcowej fazie skuteczne. Tak też się stało.
  Teraz trzeba spokojnie, rozważnie doprowadzić sprawy do końca.
  Pozdrawiam.
  Post scriptum.
  Ciekawe który z naszych radnych będzie sobie przypisywał w kolejnej kampanii Wasze zasługi???

  Poza tym, życzę wszystkim forumowiczom zdrowych, pogodnych, wesołych,rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

  12
  0
 8. PA pisze:

  1. Brawa za odwagę dla pani sołtys.
  2. Uporczywie sugerujący jakieś referendum niech sobie darują i przestaną mącić ludziom w głowach oraz podburzać, bo do żadnego referendum nie dojdzie.

  7
  3
 9. Rafal Przybyłowicz pisze:

  W Wigilie Bożego Narodzenia życzę wszystkim komentujacym sprawę oczyszczalni Wesolych Świąt . Rowniez tym ktorzy piszą pod pseudonimami. Czyzby bali sie wystąpić pod swoim nazwiskiem…

  3
  5
  • Obywatel pisze:

   Rafał Przybyłowicz – widziałeś zdjęcie domu Pani Sołtys ?
   Czy teraz rozumiesz dlaczego wielu tu piszących, woli nie podawać swoich nazwisk ?

   5
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).