Wojewoda unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Konopiska!

Ogromny niefart w ostatnim czasie ma Rada Gminy Konopiska i Wójt Jerzy Żurek. Po problemach z Regionalną Izbą Obrachunkową w Katowicach, Wojewoda Śląski stwierdził nieważność uchwały nr 303/XLI/2017 w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Konopiska z organizacjami pozarządowymi na rok 2018.

Decyzję Wojewody wraz z bogatym uzasadnieniem, znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

14 odpowiedzi na “Wojewoda unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Konopiska!”

 1. rajca pisze:

  Co robi wójt, że tyle nieprawidłowości legislacyjnych jest w obiegu podejmowanych przez gminę uchwał? Nie chce obrażać, ale na usta cisnie się tylko jedno słowo : niudacznik, grabarz naszej gminy. Pozwólcie aby jak najszybciej opuścił zajmowane stanowisko!

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  muszą mieć tam niezły burdel

  0
  0
 3. Mieszkaniec pisze:

  No i czyż nie dobrze napisał Redaktor o brakach u urzędników? Gdzie tam są radcy prawni? gdzie skarbnik, sekretarz,zastepca wójta? Jak nie RIO to Wojewoda, ciągle błędy, ciągle poprawki do podejmowanych uchwał! To ma się nazywać “stanowieniem prawa”?!Radni ciągle muszą poprawiać uchwały z powodu błędów skarbnika i pozostałych pracowników “merytorycznych” urzędu. A gdzie sekretarz? gdzie zastępca wójta która ma nadzór nad pracownikiem i współpracą z organizacjami pozarządowymi? Gdzie prawnicy?! Za co my im płacimy?!

  0
  0
 4. Smakosz pisze:

  A z jakim wykształceniem są członkowie rady? Ciągle ci sami? Jakie doświadczenie w samorządzie ma prawnik UG? Każdy chce rządzić, każdy chce być ważny ale nie wszyscy się sprawdzają. Dwóch Radnych przynajmniej ma pojęcie o tym co mówi, robi i jak głosuje a reszta? Szkoda że to ma miejsce w naszej gminie. Obecna kadencja jest zmarnowana. Siedzą i czekają na emeryturki. Wiadomo z miodu trudno wyżyć.

  0
  0
 5. Przyjaciel pisze:

  Okazuje się że nadmiar kasy i potężne podwyżki dla pracowników nie idą w parze z wynikami pracy! Wójt chce w ten sposób kupic sobie poparcie pracowników w najbliższych wyborach ! Szkoda tylko że są to nasze pieniądze! My widzimy inne ważniejsze wydatki na rzecz mieszkańców! Tym zachowanie wójt traci wszystko w naszych oczach! Nie popełnimy tego błędu jak w poprzednich wyborach. Panie wójcie jeden skandal się nie skończył aż już następne są ujawniane! Zawiedliśmy się na panu!!!!

  0
  0
 6. Osłupiały pisze:

  Pani Kalina Podła mocno namieszała z uchwałą! Nieudacznik wywindował jej pensję jak zastępcy i są tego skutki! Nic nie robi tylko przesiaduje na Korzonku i dla nieudacznika i broszki imprezki przygotowuje! W tej gminie gorzej już być nie może: smród, brud i ubostwo! Takie rzeczy zafundował nam nieudacznik!

  0
  0
 7. Kropeczka pisze:

  Źle się tam dzieje to prawda. Jak to mówią “jaki pan taki kram”. Jaki gospodarz takie stado. Uchwały o planach i zmianach planów zagospodarowania – spartolone. Uchwała o współpracy z organizacjami pozarządowymi – spaprana, zarządzanie kryzysowe w gminie – leży! Najważniejsze dwie uchwały w samorządzie – uchwała o WPF i BUDŻET gminy na bieżący rok – spaprane! “Wielcy” prawnicy przegrywają w imieniu wójta każdą sprawę! Pozostawiane pnie w drogach zrobionych z pieniędzy na usuwanie (nomen omen) skutków klęsk żywiołowych, komunikacja w gminie i z Częstochową – leży! Wójt kosi najwyższą pensję w okolicy, kupuje głosy urzędników podwyżkami, zrezygnował z ogromnych pieniędzy z Unii, bo…no właśnie nie wiadomo bo co, zastępce ma od krzyżówek a szefa rady od imprez. Gmina w rankingach spada na łeb na szyję! Inwestycje – albo ich nie ma albo robione za dziwnie duże pieniądze, z odśnieżaniem – lepiej nie mówić! Oj, źle się dzieje za rządów takiego patałacha! Gdzie się podziały czasy świetności naszej gminy?!

  0
  0
 8. Wyborca pisze:

  chyba najwyższy czas zrozumieć, że w urzędzie jest brak fachowców

  0
  0
 9. jan pisze:

  ALE TO CI SAMI LUDZIE PRACUJĄ CO ZA BRATA

  0
  0
  • wyborca pisze:

   Ci sami?no nie zupełnie. Pracę pani odpowiedzialnej za współpracę z organizacjami pozarządowymi nadzorowała zastępca wójta. Widocznie lepiej nadzorowała zamiast zajmować się…krzyżówkami. Księgowość za poprzedniej Pani skarbnik też pracowała lepiej, no i wójt był wójtem a nie pozorantem i dorobkiewiczem. Ci sami?

   0
   0
 10. rojek pisze:

  Bo brak dyscypliny. Podwyżki i nagrody nie ważne czy się stoi czy się leży. Wybory tuż, wielki czas szukać zwolenników.

  0
  0
 11. Kaziorr pisze:

  Podwyżki to dają sobie a ci pracownicy co pracująca za najniższa krajowa a pracują tak ciężko są pomijani to wstyd i hanba

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).