Wojewoda Śląski unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Konopiska!

Wojewoda Śląski unieważnił kolejną uchwałę. Tym razem chodzi o uchwałę nr 286/XL/2017 Rady Gminy Konopiska z dnia 14 listopada 2017 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Konopiska – ul. Przemysłowa I”.

W trakcie prowadzonego postępowania nadzorczego organ nadzoru, po przeanalizowaniu legalności przedmiotowej uchwały, stwierdził, że została ona podjęta z istotnym naruszeniem prawa. Analizując tekst badanej uchwały organ nadzoru stwierdził, że uchwała ta nie spełnia wymogów Zasad Techniki prawodawczej. Wprowadzając zmiany do tekstu uchwały planu należy zwrócić uwagę na kontekst zapisu oraz szeroko analizować skutki wymiany poszczególnych zapisów.

Sposób redakcji uchwały 286/XL/2017 powoduje, że zarówno nie jest możliwa jednoznaczna interpretacja wprowadzonych przepisów, jak i odczytania jaka była intencja prawodawcy miejscowego. Nie wiadomo bowiem czy uchwałodawca chciał objętą zmianą planu ustalenia znowelizować czy zastąpić. A zatem nieprawidłowe oznaczenie jednostek redakcyjnych uchwały spowodowało nie tylko brak możliwości jednoznacznego odczytania treści uchwały, ale również naruszenie wymienionych przepisów Zasad techniki prawodawczej, co stanowi istotne naruszenie prawa.

To kolejny cios w gminnych prawników. Panie Wójcie, może czas na zmianę?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

11 odpowiedzi na “Wojewoda Śląski unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Konopiska!”

 1. Profesor pisze:

  Jacyś wybitni fachowcy przygotowują te uchwały! A już prawnicy zatrudnieni za nasze podatki! Szok!

  0
  0
 2. Żyrafa pisze:

  Był tu już artykuł o niskim poziomie pracowników urzędu, co się potwierdza, ale przeciez wójt sobie zatrudnił jeszcze jednego prawnika! Kiedyś był tylko jeden i chyba tyle uchyleń, postępowań nadzorczych, prokuratora! w gminie nie było?

  0
  0
 3. Wyborca pisze:

  Widać pracują tam fachowcy

  0
  0
 4. janek pisze:

  Z tego co wiem to jeden prawnik został zwolniony a prokuratorze w urzędzie nic mi nie wiadomo oraz jakis nadzorczych Zyrafa opisz czewgo dotyczą postępowania duzą masz szyję to więcej widzisz

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   kto został zwolniony? Ten ze zdjęcia?

   0
   0
  • Żyrafa pisze:

   niby janek, “postępowanie nadzorcze” jest zamieszczone przez Redaktora!!!! Czytać nie umiesz? czy oczy hm “okowitą” zaszły? I to już nie pierwsze. Poszukaj sobie w historii a nie wysługuj się innymi. Jak chcesz zabierać gło,s to myśl! albo…wytrzeźwiej! A o tym, że prokurator zacznie postępowanie wyjaśniające co do braku reakcji urzędu gminy (wójta) to pisała xcała prasa i telewizja więc nie rób z siebie idioty większego niż jesteś.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   To co redaktor tego bloga napisze mozna porownac do wpisow Dody na pudelku. Ten Pan sie nie raz skompromitowal. Żyrafa, nie oglądaj TVNu. W tej sprawie o ktorej myslisz to co najwyzej AceVentura tu przyjedzie bo ja nie widze podstaw do wizyty prokuratora:)

   0
   0
 5. Żyrafa pisze:

  Komunista,to jest skan dokumentu! Następny nie umiejący czytać a za pisanie się bierze.

  0
  0
 6. Żyrafa pisze:

  a co Komunista, jesteś prokuratorem?

  0
  0
 7. lolo pisze:

  Ściągnięcie juz tego specjalistę P Rafała ze strony juz patrzeć się nie da

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).